Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Рентгенографія тазових кісток в Івано-Франківську

Ушкодження кісток тазу – явище не надто поширене, але ймовірність його існує. Тому важливо, щоб у даних випадках було доступне якісне та безпечне обстеження, яке можна провести у невідкладних випадках. Лікарі-діагности медичного центру «Оксфорд Медікал» пропонують сучасне високоінформативне обстеження патологій тазових кісток – цифрову рентгенографію.

В чому полягає суть рентгенографії тазових кісток?

Метод цифрової рентгенографії полягає в променевому дослідженні особливостей анатомії тазових кісток, виявленні патології їх зрощення, патології кульшових западин, наявності різних аномалій розвитку тазу. Лікар може на ранніх термінах діагностувати різного роду травматичні ушкодження тазу, такі як вивихи кульшового суглоба чи перелом тазу, діагностувати онкологічні захворювання, визначити наявність метастазів пухлин. Найчастіше дане обстеження призначають хірурги та травматологи.

Важливою перевагою цифрової рентгенографії тазових кісток є мізерне променеве навантаження, на відміну від класичної плівкової рентгенографії. Доза опромінення після цифрової рентгенографії є нижчою від середньодобової дози опромінення від навколишнього середовища. Завдяки цьому, лікар не обмежений у кількості обстежень, тому він може контролювати перебіг лікування.

В яких випадках необхідно обстежувати кістки тазу?

Лікарі призначають цифрову рентгенографію тазових кісток у наступних випадках:

  • коксартроз – дегенеративно-дистрофічне ураження кульшового суглоба;

  • підозра на перелом голівки або шийки стегнової кістки;

  • підозра на розрив лобкового симфізу або інших тазових з’єднань;

  • підозра на перелом сідничної, лобкової, клубової та крижової кістки;

  • обмеження руху та набряк кульшового суглоба;

  • остеопороз;

  • остеохондропатія елементів кульшового суглобу.

Протипоказаним дане обстеження є для пацієнтів із металевими імплантатами, жінок у період лактації та ін.

Як підготуватися до цифрової рентгенографії тазових кісток?

У випадку планового обстеження пацієнтам рекомендується дотримуватися безшлакової дієти та повністю виключити продукти, що сприяють газоутворенню (білий хліб, бобові, капуста, кукурудза, гриби та ін.). Гази у кишечнику можуть дещо погіршити якість обстеження. Протягом 12 годин перед рентгенографією не можна вживати їжу. Також необхідно безпосередньо перед обстеженням спорожнити сечовий міхур. В деяких випадках (при закрепах) варто спорожнити кишківник за допомогою мікроклізми.

У невідкладних випадках про підготовку нема й мови, необхідно негайно обстежити пацієнта і надати йому відповідну медичну допомогу.

Особливості проведення цифрової рентгенографії тазових кісток

Для того, щоб потрапити на обстеження, необхідно попередньо зателефонувати на номери, вказані на сайті. Оператор коллцентру зорієнтує вас щодо вільних годин запису та надалась необхідну інформацію щодо підготовки. Здебільшого пацієнта на обстеження скеровує лікар відповідної спеціалізації. 

Під час обстеження лікар просить пацієнта звільнити зону тазу від одягу, прилягти на кушетку у положенні на спині. Руки повинні бути складені на грудях, під колінний суглоб підкладається валик, щоб кульшовий суглоб був зігнутий під необхідним кутом. Лікар попереджає пацієнта, коли не можна рухатися, щоб знімок не був розмитим. Знімок робиться буквально протягом 3 секунд. Потім пацієнту допомагають встати, одягнутися. Результат обстеження та заключення пацієнт отримує протягом кількох хвилин після рентгенографії. Зазначаємо, що під час дослідження пацієнт не відчуває болю чи дискомфорту.

Детальна інформація та запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом