Рентгенографія кісток носа в Івано-Франківську

Носова порожнина є вхідними воротами для повітря, тому вона відноситься до верхніх дихальних шляхів. Попри свої невеликі розміри, ніс людини має складну будову та сформований численними кістковими утвореннями. Будь-які анатомічні зміни носа, що можуть бути вродженими чи виникати внаслідок травм,  призводять до порушення носового дихання, що надалі призводить до набряку, запалення слизової оболонки, пересушування і навіть хронічних носових кровотеч.

Для діагностики цих станів лікарі медичного центру Оксфорд Медікал можуть запропонувати ендоскопію носових раковин та рентгенографію кісток носа.

Необхідність проведення рентгенографії кісток носа

Згідно із статистичними даними, саме ніс найчастіше піддається травмам. При несвоєчасній допомозі через певний проміжок часу лікарі часто діагностують викривлення носової перегородки, яка перешкоджає нормальному проходженню повітря до легень, його очищенню та зволоженню. А це вже призводить до інфекцій дихальних шляхів і пневмонії. Такий наочний приклад причинно-наслідкового зв’язку. 

Ми пропонуємо обірвати цю послідовність, додаючи ключову ланку – якісне, безпечне та інформативне обстеження – цифрову рентгенографію кісток носа! Суть полягає у здатності тканин по різному поглинати рентгенівські промені, що відображається на екрані. На відміну від класичного рентгену, доза опромінення в десятки раз нижча, а якість зображення в десятки раз вища. Окрім травматичних ушкоджень носа, лікар може миттєво виявити сторонні тіла, пухлини, поліпи носової порожнин та ін.

Показання та протипоказання до рентгенографії кісток носа

Як не дивно, рентген кісток носа необхідний не тільки при переломі носа. Лікарі відмічають ряд інших показань, при яких без рентгенографії не обійтися:

 • часті носові кровотечі;

 • підозра на поліпи носа;

 • кістозні утворення носа;

 • видиме викривлення носової перегородки;

 • травми носа будь-якої важкості;

 • злоякісні новоутворення;

 • сторонні тіла носової порожнини;

 • планова візуальна оцінка кісток носа перед хірургічним втручанням;

 • порушення носового дихання.

Протипоказаннями до проведення обстеження є тяжкий стан пацієнта, тяжкі серцево-судинні захворювання, тяжка гіпо- чи апластична анемія, період грудного вигодовування та ін.

Особливості проведення рентгенографії кісток носа

Обстеження не потребує від пацієнта жодної особливої підготовки, тільки звичайний туалет носа. Також варто на період обстеження зняти прикраси з даної зони та знімні зубні протези. Лікар надає пацієнту відповідного положення, щоб оглянути ніс в кількох проекціях: фронтальній, підборідній, боковій (лівій та правій). Процедура триває фактично кілька секунд і наголошуємо: доза опромінення мінімальна.

Зображення, отримане під час рентгенографії кісток носа, візуалізує:

 • кісткові структури: носова, решітчаста кістки;

 • приносові пазухи: фронтальна, гайморова;

 • решітчасті пазухи;

 • відростки скроневої кістки.

В нормі всі кісткові структури цілісні, мають чіткі контури, носові пазухи мають однакову пневматизацію, отвори решітчастої кістки чітко візуалізуються. Всі отримані дані фіксують на електронному носії, знімок та протокол обстеження лікар видає безпосередньо пацієнту або його лікуючому лікарю.

Ми пропонуємо кожному пацієнту комфортні умови, безпечне обстеження, доступні ціни і звісно ж – якісний результат! Потурбуйтесь про своє здоров’я - довіртесь професіоналам! Запис за телефоном: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом