Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Рентгенографія черепа в Івано-Франківську

Череп відіграє вкрай важливу функцію, адже від оберігає від зовнішніх негативних чинників та травм головний «офіс» організму – головний мозок людини. Протягом життя людини череп дещо видозмінюється: змінюється структура хрящів, пропорції розмірів лицьового та мозкового черепа, з’єднання кісток

На жаль, навіть череп є чутливим до надпорогових механічних та фізичних чинників і зазнає травм. Черепно-мозкові травми потребують негайної діагностики – КТ, МРТ або ж рентгенографії черепа, адже інвазивні ендоскопічні техніки діагностики несуть за собою вкрай високий ризик ускладнень з боку головного мозку.

Що являє собою рентгенографія черепа?

Рентгенографія – це метод обстеження, який полягає у проникненні рентгенівських променів від рентгенівської трубки у тканини організму, що в результаті відбивається на плівку чи екран у негативному форматі (тверді тканини – світле забарвлення, повітря та рідини – більш темне). Класична рентгенографія має кілька недоліків: значне променеве навантаження та неможливість динамічного спостереження. Тому гідною альтернативою, яка є в рази інформативнішою та безпечнішою є цифрова рентгенографія. Суть полягає у тому, що результат обстеження фіксується цифровому форматі на електронному носії, а доза опромінення в десятки разів нижча за класичний рентген.

Рентгенографія черепа (краніографія) – рентгенологічний метод діагностики черепа людини, аномалії росту кісток, їх розходження, травми та пухлинні новоутворення. 

Показання для проведення рентгенографії черепа

Ми часто зустрічаємо ситуації, коли люди, стривожені своїм здоров’ям, тільки через кількаденний головний біль самостійно призначають собі інвазивні обстеження, такі як КТ чи рентген. Звертаємо вашу увагу, що краніографію проводять виключно за наявності строгих показань, до яких відносять:

 • головні болі та запаморочення, що тривають досить довго;

 • різке зниження чи повна втрата зору, слуху, нюху, смаку;

 • часті носові кровотечі;

 • травми голови;

 • лікворея – витікання ліквору через ніс чи вуха;

 • часті запальні захворювання вух, при носових пазух;

 • відчуття болю та клацання під час жування;

 • часті випадки втрати свідомості;

 • зорові явища: мушки перед очима, затуманення зору, марення, галюцинації;

 • видиме пухлинне утворення над черепом;

 • підозра на пухлину турецького сідла та ін.

Протипоказаним обстеження є при патології системи крові, судинних захворюваннях, променевій хворобі та ін.

Особливості рентгенографії черепа в Оксфорд Медікал

Лікарі можуть запропонувати різні види рентгенографії черепа, а саме рентген головного мозку, рентген черепа, рентген скроневої кістки, рентген вуха. Завдяки рентгенографії лікар може діагностувати внутрішньочерепні гематоми, вогнища кальцифікації, пухлини різного генезу, наявність ексудату, тріщини та переломи кісток, вроджені аномалії розвитку та ін.

В медичному центрі Оксфорд Медікал лікарі проводять рентгенографічне обстеження черепа за попереднім записом, що дозволяє пацієнту планувати свій час та уникнути черг. Обстеження може проводитися у різних проекціях, в залежності від показань: пряма (передня чи задня), бокова (ліва чи права), аксіальна (тім’яна чи підборідна), проекція Тауна, Колдвелла. Найчастіше користуються методами прямої та бокової проекції. Рентгенограма може бути прицільна чи оглядова (загальна).

Перевагою рентгенографії в Оксфорд Медікал є доступність, висока інформативність, використання сучасного та безпечного обладнання, великий досвід лікарів. Для запису можна зателефонувати: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом