Лікування та специфічна профілактика грипу в Івано-Франківську

Грип є одним з найчастіших респіраторних вірусних захворювань, характерний своєю сезонністю та мутагенністю. Дане захворювання передається повітряно-краплинним шляхом, джерелом інфекції є хвора людина. Заразитися даною хворобою можна просто стоявши в радіусі до 3-х метрів біля хворої людини, розмовляти з нею, користуватися спільним посудом.

Детальніше про грип

Насправді, в природі існують три типи грипу: А, В, С. Найбільш агресивним типом є грип А, типи В та С переносяться пацієнтом значно легше. Також кожен з нас чув про так звану «сезонність» - тобто період, коли вірус є найбільш активним, а населення – найбільш сприйнятливим. Сезонність грипу припадає на період осінь-зима та рання весна. Це пояснюється частково змінами в організмі людини: гіповітаміноз, виснаження, зниження опірності організму.

І, на жаль, вірус грипу має схильність до мутації. Грубо кажучи, кожен сезон готує для нас новий сюрприз – новий штам вірусу. При надто значних змінах структури вірусу (так званий «антигенний дрейф») виникає ризик розвитку епідемії. В норм людина хворіє на грип до 2 разів на рік, що обумовлено накладанням двох хвиль під час одного епідсезону. Якщо ви відмічаєте частіші випадки захворювання, варто звернути увагу на стан свого імунітету – звернутися до імунолога.

Патогенетично грип відрізняється від звичайного ГРВі двома аспектами. По-перше, грип атакує клітини миготливого епітелію, який вистилає дихальні шляхи зсередини та захищає від проникнення у органи дихання різного роду бактерій. Цим пояснюється розвиток вторинної суперінфекції – бактеріальна пневмонія. По друге, вірус грипу несе начну нейротоксичну дію за рахунок виділення нейрамінідази – специфічного ферменту.

Симптоми, притаманні грипу

Інкубаційний період (час від проникнення збудника в організм до появи перших симптомів) надзвичайно короткий. Буквально за кілька годин, переважно у вечірній або ранковий час пацієнт відмічає такі скарги:

  • значне підвищення температури тіла, навіть до рівня 39,0-40,0⁰С;

  • сильний головний біль;

  • ломота в тілі та біль у м’язах;

  • при прийомі жарознижуючих – незначне зниження температури та рясне потовиділення;

  • печіння в очах та світлобоязнь;

  • сильна втома;

  • лихоманка;

  • сухий кашель;

  • можливі диспепсичні явища: нудота та блювання, діарея.

Часто ГРВі плутають з грипом. Зазначаємо, що ГРВі – це не окрема нозологічна одиниця, а скоріш група респіраторних інфекцій, викликаних, для прикладу, аденовірусами чи риновірусами. При ГРВі перебіг набагато легший для пацієнта, температура не досягає рівня вище 38,5⁰С, нема впливу на нервову систему.

Лікування грипу та специфічна імунопрофілактика

При перших ознаках хвороби варто негайно звернутися зі своїм сімейним лікарем та ізолюватися. Старайтеся якомога частіше провітрювати приміщення і обов’язково дотримуватися усіх призначень лікаря. Ми розуміємо, що хвороба значно вибиває із колії, але наполегливо не рекомендуємо збивати температуру та іти на уроки/пари/роботу, адже ви наражаєте на небезпеку і себе, і оточуючих.

Щоб попередити хворобу, лікарі рекомендують щороку попередньо вакцинуватися. У зв’язку з мінливістю вірусу, вакцина необхідна щороку перед початком епідсезону (вересень-жовтень).

В медичному центрі Оксфорд Медікал ви маєте можливість пройти огляд та отримати цінну консультацію у лікарів терапевта, імунолога та інфекціоніста. Також ми проводимо щорічну вакцинацію проти грипу сертифікованою французькою вакциною «Ваксігрип Тетра», яка діє на 4 прогнозованих штами. 

Потурбуйтесь про себе та близьких завчасно – зверніться до лікарів Оксфорд Медікал!

Прийом за попереднім записом: 067377799, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Оксана Гошій 19-08-2021 Хочеться відмітити відмінний сервіс обслуговування та чуйне відношення лікарів до пацієнта, особливо ця відмінність відчутна після відвідування районної поліклініки... Просто відчуваєш себе нормальною людиною. Дякую всім)))
Оксана 16-07-2021 Хочу подякувати сімейному лікарю Луговській Ользі Василівній за допомогу . Чудовий лікар, супер класний спеціаліст. Приємна в спілкуванні , завжди розбереться з проблемою, заспокоїть , надасть кваліфіковану допомогу, ніколи зайвого не призначає. Я і моя сім,я дуже задоволені як лікарем, так і обслуговуванням клініки. Тут справжні професіонали.Здоров,я лікарю , гарних пацієнтів , а клініці процвітання !!!!
Людмила 06-07-2021 Лікар Луговська Ольга Василівна дуже хороший лікар. Я підписала з нею декларацію і непожаліла, а ще по рекомендувала її знайомим. Дуже гарно дає рекомендації і постійно відповідає на запитання , навіть по телефону можна з нею порадитись і проконсультуватись.
Ігор Данилевський 06-07-2021 З клінікою познайомився три року тому, дуже задоволений роботою персоналу! Особливо вдячний нашому сімейному лікарю Луговській Ользі Василівні, професіоналу своєї справи. Дуже уважна і приємна. Все пояснить, підкаже, а якщо треба заспокоїть. Лікар постійно на зв'язку, у будь який час можна отримати медичну допомогу та пораду. Після спілкування залишаються тільки позитивні і хороші враження. Рекомендую!
Ганна 06-07-2021 Щиро дякую Ользі Василівні, за її професійність, як сімейного лікаря! За найкращі людські якості, у відношенні до пацієнтів! І, ще, хочу подякувати ОксфордМедікал Прикарпаття, за які якісну організацію медичного процесу!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом