Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Лікування макулодистрофії сітківки ока в Івано-Франківську

Макулодистрофія  - це хронічне прогресуюче захворювання, що уражає центральну частину сітківки ока (макулу) і надалі призводить до порушення центрального зору.

Причини виникнення макулодистрофії сітківки ока

Найбільш поширеним чинником виникнення захворювання є вік від 50 років. Макулодистрофія зумовлена порушенням кровопостачання сітківки, надходження кисню та поживних речовин. Це відбувається при спазмі судин, обтурації просвіту судини.  Відповідно, цьому сприяють дані фактори:

 • куріння;

 • високий рівень в крові ліпопротеїдів низької та дуже низької щільності;

 • надмірна вага;

 • вік від 50 років;

 • травми ока в анамнезі;

 • спадкова схильність;

 • цукровий діабет;

 • гіпертонічна хвороба;

 • авітаміноз;

 • навантаження сонячним випромінюванням.

Цікавим є той факт, що макулодистрофія сітківки ока найчастіше виникає у жінок зі світлою шкірою та блакитним кольором райдужки.

Клінічна картина макулодистрофії сітківки ока

Розрізняють суху та вологу форми макулодистрофії. В більшості випадків діагностують суху форму (85-90%), яка розвивається повільно і призводить надалі до атрофії сітківки. При вологій формі (10-15%) захворювання підключаються компенсаторні механізми, а саме утворюються нові судини, які виконують роль живлення сітківки. Але проблема в тому, що ці судини є недосконалими і сприяють виникненню крововиливів у сітківку. Тому ця форма є в рази небезпечнішою.

На початкових стадіях макулодистрофії пацієнти скаржаться на:

 • появу скотом (напівпрозорі плями перед очима);

 • спотворення контурів та форми предметів;

 • розмитість бачення предметів;

 • значне зниження гостроти зору;

 • неправильне сприйняття кольорів;

 • затуманення зору.

Варто зазначити, що при макуло дистрофії порушується тільки центральний зір. Відхилень з боку периферичного зору немає.

Діагностика та лікування макулодистрофії

В першу чергу при діагностиці захворювання варто звернути увагу на анамнез та скарги пацієнта. Для уточнення діагнозу лікар-офтальмолог проводить офтальмоскопію, визначення поля зору, додаткові лабораторні обстеження (ЗАК, біохімічний аналіз крові).

Підбір курсу лікування залежить від етіології та форми захворювання. Лікування сухої форми макулодистрофії на даний момент не існує. Лікарі-офтальмологи проводять симптоматичну терапію, а також лікування, яке спрямоване на зупинку прогресування патології.

Консервативне (або медикаментозне) лікування макулодистрофії у медичному центрі «Оксфорд Медікал» допоможе пригнічувати процес  утворення нових патологічних судин, уникнути прогресування хвороби і попередити повну втрату зору. Передбачається внутрішньовенне введення спеціальних препаратів, а саме інгібіторів VEGF-фактору. VEGF-фактор – це білок, який стимулює ріст тих самих судин, які, відповідно, призводять до крововиливів в сітківці.

Також лікар-офтальмолог рекомендує консультацію дієтолога, щоб без шкоди для здоров’я пацієнта ввести в раціон продукти з достатнім вмістом ретинолу, фолієвої кислоти, вітамінів групи В, цинку та антиоксидантів.

Також варто розуміти, що для позитивного результату лікування варто дотримуватися рекомендацій лікаря, а саме: уникати УФ-променів, користуватися окулярами, дотримуватися дієтотерапії та правильної гігієни очей.

Не зволікайте з хворобою! Зверніться до лікаря-офтальмолога, який допоможе уникнути небажаних для вас наслідків і зупинить прогресування проблеми!

Запис до лікаря-офтальмолога за телефоном: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ОфтальмологіяЦіна
Консультація офтальмолога (Вимірювання гостроти зору, вимірювання очного дна на вузьку/широку зіницю, визначення рефракції, проведення біомікроскопії) 500.00 грн
Консультація офтальмолога (повторна) 350.00 грн
Вимірювання внутрішньоочного тиску 90.00 грн
Масаж повік 90.00 грн
Підбір окулярів 90.00 грн
Визначення рефракції 90.00 грн
Розтин ячменю 880.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Христина 26-07-2020 Хочу подякувати офтальмологу Цимбалюк Ірені - Ви лікар з великої букви! Дуже приємна і розумна жінка!!!

відділення: Офтальмологія

Богдан 27-02-2020 Пані Уляна - дуже приємна лікарка, детально описала проблему та відповіла на питання, порадила додатково ліки. Бажаю вам та вашій родині міцного здоров'я.

відділення: Офтальмологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом