(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування діабетичної ретинопатії в Івано-Франківську

Цукровий діабет – це одна з найважливіших проблем сучасності. Попри впровадження сучасних і доступних засобів для компенсації захворювання, ми однаково зустрічаємося із тяжкими наслідками патології. Найпоширенішими наслідками є макроангіопатії судин ніг (діабетична стопа), розвиток діабетичної нейропатії, вторинної гіпертонічної хвороби, хронічної та гострої ниркової недостатності.

Окрім того, не останню позицію посідає ураження капілярів ока з подальшими крововиливами та дистрофічними порушеннями сітківки. Мова йде про діабетичну ретинопатію.

У чому суть діабетичної ретинопатії та що може її спровокувати?

При цукровому діабеті виникає недостатність вироблення інсуліну (перший тип захворювання) або несприйняття рецепторами інсуліну (другий тип). Інсулін необхідний для того, щоб перенести глюкозу із крові всередину клітини для належного її живлення. При недостатності інсуліну глюкоза накопичується в крові та призводить до розладу живлення органів.

При діабетичній ретинопатії порушується мікроциркуляція судин сітківки, що призводить до їх закупорки, мікроаневризм, дрібних крововиливів та поступової втрати зору.

Головною причиною розвитку діабетичної ретинопатії та всіх інших мікроангіопатій є порушення компенсації рівня глюкози в крові. Причинами цього явища здебільшого є:

  • неналежне дотримання дієти;

  • систематичний прийом алкоголю;

  • некоректна інсулінотерапія;

  • куріння;

  • ожиріння;

  • гіпертензія та ін.

Стадії розвитку та відповідна симптоматика діабетичної ретинопатії

Інтенсивність прогресування симптомів напряму залежить від рівня глюкози в крові. На перших проявах пацієнт може скаржитися на швидку втому очей, затуманення зору, появу мушок перед обличчям, втрату чіткого бачення предметів. Оскільки симптоматика є надто неспецифічною, пацієнт здебільшого списує її на вік або перевтому. Дарма, адже патологія неупинно прогресує.

Першою стадією є закупорка капілярів тромбами, формування мікроаневризм та поодиноких точкових крововиливів. Під час наступної стадії ці крововиливи стають інтенсивнішими, зливаються між собою, що призводить до набряку сітківки. Уражені судинки вивільняють VEGF-фактор – речовину, котра стимулює ріст нових судин. Масове вивільнення фактору росту готує організм до третьої, найважчої стадії – проліферації. Тут ми спостерігаємо специфічне явище – неоваскуляризацію, тобто формування нових судин. Проблемою є те, що сі судини є дефектними та ламкими, тому через них крововиливи стають в рази інтенсивнішими і симптоматика прогресує вкрай стрімко. У пацієнта розвивається сліпота.

Діагностика та лікування діабетичної ретинопатії

Кожен пацієнт із цукровим діабетом старанно відвідує лікаря ендокринолога, адже це є умовою забезпечення державним лікуванням.  Проте, окрім того, рекомендовано в обов’язковому порядку двічі на рік відвідувати офтальмолога та проходити комплекс обстежень, які визначають ризик розвитку ретинопатії. Лікарі офтальмологи проводять класичні обстеження, такі як рефраткометрію, тонометрію очей, дослідження гостроти зору.

Важливим обстеженням є огляд очного дна – офтальмоскопія, яке дозволить побачити найдрібніші зміни сітківки, центральних судин, диску зорового нерва.

Лікування перших двох стадій діабетичної ретинопатії передбачає компенсацію рівня глюкози та комплекс консервативних медикаментозних втручань: як загальних так і місцевих. Важливо запобігти розвитку неоваскуляризації, тому задля цього лікар призначає препарати, що пригнічують дію VEGF-фактору. На третій стадії пацієнту рекомендоване лазерне лікування.

Потурбуйтесь про свій зір вже сьогодні – довіртесь лікарям Оксфорд Медікал! Запис: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар-офтальмолог І кваліфікаційної категорії: Устяк Ольга Ярославівна
Устяк Ольга Ярославівна Лікар-офтальмолог І кваліфікаційної категорії
Лікар-офтальмолог І кваліфікаційної категорії: Устяк Ольга Ярославівна
Устяк Ольга ЯрославівнаЛікар-офтальмолог І кваліфікаційної категорії

інформація про лікаря

1995-2001рр, -навчання у ІФДМА  за спеціальністю лікувальна справа.

2001-2003рр. –інтернатура за спеціальністю офтальмологія на базі  ІФДМА

2003-2021 –працювала лікарем- офтальмологом у МП №1

 З 2022р. по даний час працюю У МЦ Оксфорд  Медікал

За час професійної діяльності проходила курси по спеціалізації на базі Львівського медичного державного університету ,Інституту після дипломної освіти лікарів ім. Л. Шупика  м.Київ

Щороку із 2002р. по 2021 р. – брала участь у з’їздах офтальмологів м. Одеса. 

показати повний текст

відгуки




Христина 26-07-2020 Хочу подякувати офтальмологу Цимбалюк Ірені - Ви лікар з великої букви! Дуже приємна і розумна жінка!!!

відділення: Офтальмологія

Богдан 27-02-2020 Пані Уляна - дуже приємна лікарка, детально описала проблему та відповіла на питання, порадила додатково ліки. Бажаю вам та вашій родині міцного здоров'я.

відділення: Офтальмологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом