Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Лікування гонатрозу колінного суглобу в Івано-Франківську

Больові відчуття у коліні – це частий симптом, особливо у осіб віком від 40 років. Хтось списує це на втому через тривалу ходьбу, хтось на відкладання солей у суглобі, хтось на стару добру травму. Але причин насправді може бути набагато більше. Наприклад, гонартроз колінного суглобу.

Що таке «гонартроз» і чому ж він виникає?

Гонартроз – це захворювання, що розвивається внаслідок появи дистрофічних змін гіалінового хряща, функцією якого є вистилання та захист виростків стегнової і великогомілкової кісток. Внаслідок цієї дистрофії цей хрящ повністю руйнується і поверхні відповідних кісток починають оголюватися.

За своєю етіологією, розрізняють первинний та вторинний гонартрози. Первинний гонартроз – наслідок, в першу чергу, розладу метаболізму, що часто виникає якраз у осіб старшого віку та осіб з ожирінням. Також причиною є спадкові відхилення, вроджені аномалії кістково-хрящової тканини.

Причини вторинного гонартрозу колінного суглоба:

 • як окремі травми, так і хронічна травматизація;

 • хірургічні втручання на колінному суглобі;

 • надмірне неадекватне фізичне навантаження на колінний суглоб, особливо у важкоатлетів, вантажників;

 • системні ревматологічні захворювання;

 • порушення м’язового тонусу та ін.

Симптоматика гонартрозу колінного суглобу

За вираженістю своєї симптоматики, гонартроз поділяється на три стадії. 

  1. Перша стадія характерна легкими, більш прихованими симптомами, адже значної руйнації суглобової тканини не спостерігається. Пацієнт може відчувати незначну біль у коліні, особливо зранку, скутість колінного суглоба зранку. Зі слів пацієнтів: «зранку розрухати ногу стає все важче». Також при тривалій ходьбі виникають певні хворобливі відчуття у коліні, набряк колінного суглоба у вечірній час.
  2. При другій стадії виникають симптоми, які змушують пацієнта турбуватися частіше. Пояснюється цей стан появою специфічних наростів – остеофітів. Ці нарости посилюють ураження і деформацію тканин суглоба. При цьому пацієнт скаржиться на періодичний сильний біль у суглобі, обмеженість у рухах, зміну розмірів та форми колінної чашечки, хрускіт при рухах у коліні. У цій стадії через обмеження рухів у коліні виникає порушення перерозподілу ваги на нижні кінцівки, як наслідок – викривлення хребта.
   • Третя стадія характеризується значною деформацією суглоба, що проявляється такими суглобами: сильні болі у коліні при рухах і в стані спокою, особливо вночі, повна неможливість зігнути ногу в колінному суглобі, кульгавість.

    Діагностика а лікування гонартрозу колінного суглобу

    При болях у суглобі не варто чекати просвітлення чи самостійно втирати незрозумілі мазі чи настої. Цей процес може призвести до незворотних змін, тому вчасне звернення до лікаря-травматолога є вкрай важливим. Лікар ретельно огляне ногу, розпитає щодо травм чи інших можливих уражень коліна. 

    Також у даному випадку не обійтись без лабораторних та візуальних методів обстежень. Варто знайти будь які зміни обміну речовин для подальшої корекції. Візуальний метод допоможе побачити стадію ураження, наявність остеофітів, стан самого суглоба. Тому лікар призначає УЗД колінного суглоба, рентгенографію. 

    Лікування гонартрозу колінного суглобу спрямоване на припинення руйнації суглоба, відновлення тканин і звісно ж усунення неприємних симптомів для пацієнта. Препарати для лікування повинні призначатися виключно лікарем, скільки дозування формується для кожного пацієнта індивідуально! 

    Передбачається прийом НПЗП, хондропротекторів, фізіотерапевтичні процедури, дієтотерапія, лікувальні вправи, носіння спеціального розвантажуючого наколінника. В деяких випадках необхідним є хірургічне втручання. 

    Зверніться до лікаря вчасно! Чим швидше ви усвідомите наявність проблеми і вирішите звернутися до лікаря, тим швидшим і економнішим буде для вас лікування!

    Запис за телефоном: 0673777299, 0503777299

    ( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
    послуги Відділення Ортопедія та травматологіяЦіна
    Первинна консультація ортопеда-травматолога 450.00 грн
    Повторна консультація ортопеда-травматолога 350.00 грн
    Пункція гематоми 270.00 грн
    Параартикулярна блокада суглобу (без вартості препарату) 490.00 грн
    Накладання гіпсової пов'язки I кат. складності без вартості виробу 350.00 грн
    Внутрішньосуглобова блокада (без вартості препарату) 490.00 грн
    Накладання пов'язки ДЕЗО (бандаж, без вартості виробу) 550.00 грн
    Пункція суглобу 300.00 грн
    Накладання пов'язки скотчкаст великої 450.00 грн

    Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

    відгуки
    Олександр Грабовський 13-07-2021 Відвідав сьогодні Оксфорд і скажу наступне… Забув маску, на рецепції дівчата зразу ж видали мені її безкоштовно. Мав запис на масаж, дуже сподобалося, пан Микола дуже привітний і майстер своєї справи, однозначно рекомендую його. Дав багато супутніх рекомендацій за що окреме дякую. Ще тут працює дуже хороший травматолог Едуард Смолинський, неодноразово ставав мені у пригоді зі своїми професійними навиками. Чи повернуся я знову сюди? Звісно так.
    Залишити відгук
    Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

    Акції
    актуальна інформація

    Дякуємо!

    Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

    Залишити повідомлення для адміністрації кліників
    Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
    up

    Записатися на прийом

    Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом