записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Івано-Франківської клініки

Вибрати інше місто
 

УЗД колінних суглобів

Ультразвукова  діагностика вважається лідером серед методів обстеження завдяки беззаперечним перевагам, таким як неінвазивність процедури,  висока інформативність і динамічний контроль за варіативними змінами на різних стадіях патологічного процесу.

 

Вроджені або набуті захворювання суглобів зачіпають третину сучасно населення. Від уражень суглобів сьогодні страждають не тільки літні, але також цілком молоді люди і навіть маленькі діти.

Основні причини патологій суглобів

Колінний суглоб є другим по величині суглобом опорно-рухового апарату людини і по праву вважається найбільш вразливим, адже даний суглоб вважається комплексним і має велику кількість різних утворів. Основними факторами, що сприяють ураженню колінного суглоба, вважають:

 • частий травматизм кісток, сухожиль, зв'язок;

 • надмірна вага тіла;

 • малорухомий спосіб життя;

 • недостатня фізична активність при тривалому сидінні за комп’ютером;

 • надмірні навантаження на суглоби під час важкої фізичної праці, спортивних тренувань;

 • захворювання аутоімунної етіології та ендокринної системи;

 • бактеріальні, вірусні інфекційні процеси в організмі;

 • спадковий фактор - частіше страждають люди, які мають генетичну схильність.

У яких випадках варто проводити УЗД суглобів?

Патологічні зміни в колінному суглобі відбуваються при різних захворюваннях - деформуючий остоартроз, ревматоїдний артрит, спондилоартрити, мікрокристалічні артропатії, хондроматози, травми.

 

Особливо актуальним є раннє виявлення ураження колінного суглобу у хворих деформуючим  остеартрозом, так як це найбільш розповсюджене захворювання суглобів, для якого характерне значне погіршення якості життя, високий процент передчасного обмеження працездатності та інвалідизації.

 

Згідно даних статистики, остеоартрозом хворіє від 10 до 20% дорослого населення, ймовірність хвороби суттєво збільшується з віком. У багатьох хворих остеоартроз  починає розвиватись в молодому віці, проте на ранніх етапах захворювання часто не завжди діагностується, тим паче, що клінічна картина остеоартрозу не завжди відповідає ступеню пошкодження суглобів. У 90% людей старших 40 років є рентгенологічні ознаки  остеоартрозу, проте тільки 30% з даних осіб мають скарги на біль в суглобах. Тому рання діагностика остеоартрозу має велике практичне значення, так як дозволяє почати своєчасне лікування і профілактично зменшити навантаження на пошкоджені суглоби.

 

Також значне ураження суглобів наявне при ревматоїдному артриті. Ревматоїдний артрит  – найбільш поширене аутоімунне захворювання, яке буквально протягом перших років від появи патології веде до втрати працездатності та інвалідності. Однією з найбільш поширених причин  втрати працездатності у хворих на ревматоїдний артрит є ураження колінних суглобів, яке діагностують в 70% випадків. Ультразвуковий метод діагностики дає змогу встановити діагноз на ранніх стадіях.

Що можна побачити при УЗД суглобів?

Ультразвукова діагностика  – це високоінформативний, найбільш безпечний та зручний метод візуалізації структур колінного суглобу, а саме:

 • сухожиль;

 • зв’язкового апарату;

 • м’язів;

 • наколінника;

 • менісків;

 • суглобового хряща;

 • стану суглобових сумок (випіт, його кількість, ехоструктура вмісту, синовіальна оболонка);

 • суглобових поверхонь;

 • м’яких тканин навколо суглобу.

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ» ви можете пройти ультразвукову діагностику без зайвих черг та очікування, завдяки можливості попереднього запису до лікаря-УЗД. Зручність, комфортні умови перебування, гнучка цінова політика – одні з основних переваг «Оксфорд Медікал»!

Запис до лікаря за вказаними номерами телефону: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки