(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Видалення сторонніх тіл із м’яких тканин в Івано-Франківську

Сторонні тіла – це предмети або певні частини від предмету, утворення органічного чи неорганічного походження, що потрапили в організм людини різноманітними шляхами, які за звичайних умов не повинні знаходитись в ньому.

Під сторонніми тілами ми розглядаємо:

  • бруд (земля, пісок, тощо);

  • дерев’яні скалки;

  •  металева стружка;

  • продукти харчування;

  • скло, та будь що, що є чужорідним для нашого організму.

Припускаємо, що кожна людна мала проблему із банальною дерев’яною скалкою в ділянці кисті чи пальців. І, якщо в переважній більшості із за доброї видимості її вдається успішно видалити самостійно, то в низці ситуацій потрібно звернутися до лікаря. 

Які скарги турбують пацієнта зі стороннім тілом м’яких тканин?

При потраплянні стороннього тіла у відкриту раневу поверхню, пацієнт може відчувати:

  • поколювання;

  • біль;

  • набряк;

  • гнійні виділення, тощо.

Ускладнення, які спричинюють собою сторонні тіла

Сторонні тіла м’яких тканин, незалежно від подальшого нагноєння чи не нагноєння раневої поверхні, можуть ускладнитись клостридіальною анаеробною інфекцією (газова гангрена) або правцем.

Також варто виділити наступні з можливих ускладнень:

  •  кровотеча;

  • травматичний неврит;

  • абсцес;

  • сепсис;

  • флегмона;

  • некроз і тд.

Варто зазначити, що досить важко визначити наявність стороннього тіла в раневій поверхні без правильного огляд , адже симптоми стороннього тіла прямо пропорційно співпадають із симптоматикою новоутвореної рани. Прогавивши наявність стороннього  тіла в рані, ми ризикуємо спричинити збій функціонування близькорозташованих  органів (кровотеча із пролежнем чи з інфекцією різного ступеня важкості).

Діагностика сторонніх тіл в медичному центрі Оксфорд Медікал

Діагностика цієї проблеми базується на основі грамотно зібраного анамнезу, висновку після ретельного огляду спеціалістом раневої поверхні у потерпілого, пальпації даної ділянки.

За деякої необхідності, якщо стороннє тіло виявилось резиновою чи металевою кулею, осколком, наконечником голки, потрібно вдатися до додаткових методів обстеження, а саме УЗД, рентгенографії, КТ, МРТ  тощо.

Лікувальна тактика видалення стороннього тіла 

На перший погляд , все, що потрібно зробити, щоб пролікувати симптоми, які розвинулись за наявності стороннього тіла, потрібно спочатку усунути саме ж стороннє тіло. Проте, існують деякі винятки, коли ризик видалення стороннього тіла більш небезпечний, аніж наявність першого в організм (металеві обломки в головному мозку, в печінці, тощо) 

Також слід пам’ятати про проникаючі в глибину тіла пацієнта предмети, які в жодному разі не можна витягувати самостійно. Мова йде про предмети, один кінець якого глибоко входить в організм постраждалого, в той час як протилежний виступає на поверхні (ніж, арматура, цвяхи, гілка, тощо). В цьому випадку стороннє тіло слугує пробкою, перекриваючи собою вхідні отвори, та стримуючи кровотечу. Ці пацієнти підлягають негайній евакуації в спеціалізований стаціонар.

Часто трапляються випадки зламаної голки після невдалої маніпуляції внутрішньом’язової  ін’єкції, при якій потрібно натиснути на м’яз двома пальцями, по обидва боки від проколу. При цьому вістря голки проникне через шкіру, і лікар зможе витягнути голку за допомогою інструменту.

Запис до хірурга: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки




Всеволод 01-06-2022 Хочу подякувати лікарю Гайдук Ярославу Олеговичу, за консультацію стосовно гігроми, а згодом і швидке та успішне оперативне втручання. Лікар чітко пояснив подальше лікування. Рекомендую!

відділення: Хірургія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом