Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Лікування гематоми в Івано-Франківську

У людському організмі міститься безліч кровоносних судин різного калібру. Якщо стінка деяких захищена міцною м’язевою чи еластичною оболонкою, то найдрібніші судинки є найбільш беззахисними і їх стінка може руйнуватися від будь-якого механічного чинника.

Як наслідок, розвивається кровотеча або гематома.

Гематома – це накопичення в товщі тканини або між шарами тканин рідкої чи згорнутої крові. Дрібна гематома не приносить жодних ускладнень і розсмоктується самостійно. Але більш масивні гематоми можуть призвести до певних негативних наслідків.

Як утворюється гематома?

Гематома може виникнути:

 • після травми - забій, стиснення, удар, перелом;

 • після проколу судини (явище гематоми часто виникає після ін’єкційного втручання в судини, особливо у старших людей через зниження еластичності);

 • при підвищенню проникності судин (при певних коагулопатіях та при передозуванні деякими лікарськими засобами);

 • не завжди виникає одразу, інколи може проявитися і за кілька годин;

 • може виникнути як від тяжких травм, так і легких. 

Вираженість гематом насправді залежить не так від інтенсивності травми, як від індивідуальних особливостей людини. Стан зсідальної системи крові, вік, стать, харчування, наявність хронічних захворювань – чинників безліч. Ці ж чинники впливають і на подальший розвиток: чи кров розсмоктується з тканин самостійно, чи потрібне втручання лікаря.

У яких випадках і чому потрібно дренувати гематому?

Необхідність оперативного втручання залежить від стану пацієнта, віку, наявності супутніх захворювань, кількості крові та звичайно ж типу гематоми. 

  1. Підшкірні гематоми – це найменш небезпечний тип гематом, в залежності від кількості крові поділяються на легкі, середні та тяжкі. Дренуванню підлягають тяжкі підшкірні гематоми. 
  2. Внутрішньом’язеві гематоми – зовні не завжди проявляються класичним «синцем» і зазвичай піддаються консервативній терапії. Але при утворенні масивного інфільтрату може виникнути ризик гнійної інфекції, тому необхідним буде хірургічне дренування.
   • Піднігтьова гематома – згусток крові під нігтьовою пластинкою, ніби проста і маленька проблема, але потребує обов’язкового дренування, адже завдає значного болю і дискомфорту пацієнту.
    • Осумкована гематома – випадок, коли кров не просочується, а заповнює порожнину і перетворюється на великий згусток, який не розсмоктується. Небезпека полягає у можливості ущільнення за рахунок фібрину або нагноєння (бо кров – ідеальне поживне середовище для багатьох бактерій). Тому видалення цієї гематоми – обов’язкове.

     Консервативні та хірургічні методи лікування гематом в Оксфорд Медікал

     Якщо ви травмували певну ділянку тіла з ризиком появи гематоми – зробіть профілактику одразу, прикладіть щось холодне до травмованої кінцівки. Це спричинить невелике звуження судин і значне зменшення крововиливу. 

     При появі гематоми варто зважити всі ризики вищеперерахованих ускладнень і звернутися до лікаря. Адже на початкових стадіях гематома піддається легшому консервативному лікуванню. Лікар призначає як зовнішні мазі, так і оральні чи ін’єкційні ліки. Також можна застосовувати фізіотерапевтичні процедури.

     Дренування гематоми починається з розтину шкіри над нею, видалення згустку крові, промиванні порожнини, накладанні стерильної пов’язки. Лікар також проводить профілактику інфекційних ускладнень та надає рекомендації щодо подальшого догляду.

     Для того, щоб записатися на прийом до хірурга медичного центру Оксфорд Медікал, варто попередньо зателефонувати: 0673777299, 0503777299.

     ( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

     відгуки
     Залишити відгук
     Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

     Акції
     актуальна інформація

     Дякуємо!

     Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

     Залишити повідомлення для адміністрації кліників
     Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
     up

     Записатися на прийом

     Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом