Розкриття і дренування абсцесу в Івано-Франківську

Незважаючи на стрімкий розвиток медицини та фармакології, гнійникові захворювання були і є доволі частою патологією, з якою зустрічається в тій чи іншій мірі кожен із нас. Отже, так що ж таке «абсцес» і як правильно його позбутися?

Під терміном «абсцес» ми розуміємо місцеве обмежене запалення шкірного покриву із подальшим утворенням порожнини, заповненої гнійним чи геморагічно-гнійним вмістом. Викликається дане захворювання переважно групою умовно патогенних мікроорганізмів.

Причини виникнення абсцесу

Однією із функцій шкірного покриву людини є так звана «захисна функція». При нормальній цілісності та функціональності шкіра не дає умовно патогенній флорі потрапити в глибше розташовані тканини організму. Проте, при частих стресах, зниженні імунітету та інших захворюваннях різноманітного ґенезу опірність органу знижується, активність умовно-патогенної флори підвищується.

Також при неправильному лікуванні дрібних гнійників, при відсутності належної асептики та антисептики для санації рани, ми створюємо оптимальні вхідні ворота для інфекції.

Симптоматика абсцесу

На початкових стадіях пацієнт подає скарги на симптоми, притаманні будь-якому запальному процесу:

 • біль;

 • видиму припухлість;

 • почервоніння шкіри в місці виникнення абсцесу;

 • підвищення температури в ділянці новоутвору;

 • місцеве порушення функції шкірного покриву.

Згодом абсцес розкривається самостійно, гній виходить назовні. Цей період небезпечний появою різного роду гнійних ускладнень.

При подальшому прогресуванні процесу у людини спостерігається погіршення загального стану (загальне підвищення температури, озноб, нездужання, подекуди нудота, блювання та інше).

Чому не можна самостійно «видавлювати» чи розкривати абсцес?

Видавлювати самостійно гнійники не можна в жодному разі, особливо це стосується гнійників, розташованих на обличчі, адже це може призвести до таких ускладнень як флегмона, сепсис, розвиток гнійного менінгіту із летальним наслідком.

Єдиним правильним методом в лікуванні абсцесу є хірургічний метод , адже потрібно ретельно очистити осередок запалення від гною, поставити дренаж  та призначити антибіотикотерапію препаратами широкого спектру дії, потім антибіотиком, до якого чутливий відповідний збудник (згідно даних антибіотикограми).

 Дану процедуру проводять під місцевою анестезією, тому ніякого болю під час процедури пацієнт не відчуває.

Пам’ятайте: від даного захворювання ніхто не застрахований, проте фахівці дають наступні рекомендації, щоб якомога краще захистити та попередити себе від появи цієї патології.

  1. По-перше, потрібно ретельно та правильно обробляти усі пошкодження шкірного покриву, адже часто абсцес утворюється на погано заживших пошкоджених ділянках шкіри.
  2. По-друге, не займайтеся самолікуванням, адже недоліковані хронічні інфекції часто призводять до утворень гнійників на тілі.
   • Третім пунктом виступає прийом раціонального і збалансованого  харчування, хороший сон, уникання стресових ситуацій, адже це та багато іншого є основою міцного імунітету.

    Лікарі медичного центру Оксфорд Медікал рекомендують та наголошують: абсцес відноситься до хірургічної патології, яка потребує своєчасного розкриття спеціалістом. Не чекайте так званого «дозрівання», не накладайте самостійно мазі, примочки та не проколюйте гнійник, адже все це може призвести до погіршення патологічного процесу та ускладнити лікувальний процес.

    Записатися на прийом до лікаря-хірурга медичного центру Оксфорд Медікал можна за номерами телефону: 067377299, 0503777299

    ( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
    послуги Відділення ХірургіяЦіна
    Консультація хірурга 400.00 грн
    Повторний огляд лікаря 250.00 грн
    Розкриття гнійника або гематоми 790.00 грн
    Видалення зовнішніх доброякісних новоутворень (амб.) 1000.00 грн
    Видалення стороннього тіла хірургічним шляхом 400.00 грн
    Видалення кліща 400.00 грн
    Видалення нігтьової пластини (врослий ніготь) 680.00 грн
    Зняття швів 130.00 грн
    Первинна хірургічна обробка ран 300.00 грн
    Накладання швів 250.00 грн
    Перев'язка хірургічна 280.00 грн
    Пункція гематоми/гнійника 270.00 грн
    Розкриття та дренування панариція, пароніхія і т.п. 420.00 грн
    Пункційна біопсія 580.00 грн
    Лікування ран 600.00 грн
    Лікування опіків 1100.00 грн

    Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

    відгуки
    Залишити відгук
    Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

    Акції
    актуальна інформація

    Дякуємо!

    Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

    Залишити повідомлення для адміністрації кліників
    Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
    up

    Записатися на прийом

    Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом