Лікування набутих вад серця у стадії компенсації в Івано-Франківську

Набуті вади серця – це група захворювань, пов’язаних зі структурними аномаліями серця та порушенням його розвитку, деформаціями клапанного апарату серця. Набуті вади серця призводять до своєрідних розладів кровообігу.

За етіологічним фактором поділяють набуті вади серця на ревматичні та неревматичні, за типом – стеноз і недостатність, за локалізацією – мі тральні, аортальні, трикуспідальні та ін., за поширеністю можуть бути комбіновані (і стеноз, і недостатність) та поєднані (залучено кілька структур серця).

У чому причина набутих вад серця?

Набуті вади серця є своєрідним наслідком або ускладненням перенесених різного роду патологій. Найчастіше набуті вади серця виникають при ревматизмі, інфекційному ендокардиті, атеросклерозі, системних захворюваннях, таких як системний червоний вовчак та системна склеродермія. 

Запальний процес може призвести до таких станів, як недостатність клапана або отвору та навпаки – стенозу. Кожен із цих патологічних процесів спричиняє порушення гемодинаміки, наносить навантаження на міокард. Варто зазначити, що у груп різного віку переважають різні види вад серця. У осіб молодого віку частіше діагностують вади мі трального клапана, у людей 40-60 років – аортальні вади. У осіб від 60 років вади серця частіш за все пов’язані із атеросклеротичними змінами.

Симптоматична картина набутих вад серця

Симптоматика напряму залежить від локалізації патологічного процесу та типу ураження. 

  • Мітральна недостатність – у стадії компенсації пацієнт не відмічає скарг, тому діагностують дану проблему часто під час профілактичних оглядів. При прогресуванні виникають скарги на задишку та сильне серцебиття, часті бронхіти у анамнезі. Зовні відмічається зміна кольору облямівки губ (набуває лілового відтінку) та яскраво червоні щоки.

  • Мітральний стеноз – симптоматика наростає разом із легеневою гіпертензією. Пацієнт скаржиться на задишку та кашель з пінистими виділеннями слабо-рожевого кольору. Можливі напади серцевої астми після навантаження або вночі. Виникають набряки ніг, відчуття стиснення у правому підребір’ї, у пацієнта значно знижується працездатність. Зовні обличчя дещо синюшного відтінку.

  • Аортальна недостатність – скарги на біль у серці, подібно до стенокардії, запаморочення, сильне серцебиття, задишка. Відмічається пастозність обличчя та набряки ніг. Обличчя бліде, голова дещо похитується (симптом Мюссе).

  • Аортальний стеноз – симптоми виникають коли отвір устя аорти звужується як мінімум вдвічі і більше. Часто буває запаморочення з розвитком непритомності, болі у серці, пацієнт сильно блідий.

Діагностика та лікування набутих вад серця у стадії компенсації

Враховуючи не надто виражені симптоми, вади серця часто діагностують випадково під час профоглядів чи при підготовці до будь-яких оперативних втручань. Діагностикою та лікуванням даної патології займається лікар-кардіолог. Запідозрити розвиток набутих вад серця можна навіть на первинному огляді пацієнта та під час фізикального обстеження – аускультації та перкусії серця. Аускультація серця дозволяє виявити патологічні шуми серця, перкусія – зміщення верхівкового поштовху, зміщення меж серця.

Додатково призначають такі методи обстеження як ЕКГ та УЗД серця, лабораторне обстеження. Ці методи дозволять детально визначити та оцінити локалізацію проблеми та її серйозність. За потреби є можливість огляду у суміжних лікарів – ревматолога, невропатолога, інфекціоніста та ін.

У стадії компенсації можна досягнути хороших результатів завдяки медикаментозному лікуванню та корекції способу життя пацієнта. Лікування залежить напряму від етіологічного чинника, тому в деяких випадках показана антибіотикотерапія.

Потурбуйтесь про здоров’я власного серця – завітайте до лікаря кардіолога! Для запису ви можете зателефонувати нам у будь-який час: 0673777299, 0503777299.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення КардіологіяЦіна
Консультація кардіолога 400.00 грн
Консультація кардіолога (повторна) 250.00 грн
ЕКГ 80.00 грн
УЗД серця (ехокардіографія) 350.00 грн
Холтерівське моніторування від 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Олег Ярославович 20-12-2020 Висловлюю подяку лікарю - кардіологу Ользі Зіновіївні у встановленні діагнозу, лікуванню та підготовці всіх супровідних документівСкурпульозний підхід, проведення всіх необхідних процедур і встановлення вірного діагнозу. Підібрано правильне лікування, яке допомогло повернутись до звичного режиму життя!Дуже дякую і рекомендую!!

відділення: Кардіологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом