Лікування атеросклерозу в Івано-Франківську

Атеросклероз - це судинне захворювання , що виникає як наслідок відкладання в внутрішній стінці судин так званих холестеринових бляшок, при цьому виникає процес закупорювання судини, цим самим звужуючи її просвіт. Цей процес може розвиватися на стінці великогомілкових, стегнових, підколінних судин, стінці внутрішньої та зовнішньої сонної артерії, коронарних судин та судин головного мозку.

 Патогенез та причини виникнення атеросклерозу

Формування атеросклеротичної бляшки досить складний та багатофакторний процес, що бере свій початок від формування ліпідних полосок і плям на стінці судини, що в даному випаду не істотно впливає на плин крові по артеріях. Ці плями та полоски складаються із накопичених ліпідів, Т-лімфоцитів та макрофагів. З часом та загостренням стадії захворювання ці нашарування збільшуються в розмірі та злегка виступають над рівнем ендотелію судини, що, в свою чергу, призводить до ураження самого ендотеліального простору. 

Із подальшим прогресуванням захворювання, холестерин, який в нормальних умов в нормальній його кількості слугує неначе будівельним матеріалом для формування жовчних кислот, безлічі гормонів, вітаміну Д та ін., відкладається на стінках уражених судин, формуючи із собі подібними закупорку, яка послаблює, та з часом унеможливлює адекватний кровотік по судинам.

Фактори що сприяють розвитку атеросклерозу у людини:

 • значний надлишок холестерину;

 • цукровий діабет;

 • ожиріння;

 • паління;

 • малорухомий спосіб життя;

 • спадкова схильність;

 • судинні захворювання;

 • артеріальна гіпертензія;

 • травматизація;

 • вік старше 45 років.

Симптоми атеросклерозу

Симптоматика атеросклерозу напряму залежить від локалізації патологічного вогнища. Беручи до прикладу атеросклероз, що розташований в ділянці голови, ми можемо спостерігати ішемічні атаки та інсульти. Атеросклероз в ділянці коронарних судин серця призводить до інфаркту міокарда та раптової смерті. В судинах нижніх кінцівок - симптом переміжної кульгавості, ниркових - артеріальна гіпертензія.

До загальних симптомів відносять :

 • головний біль;

 • парестезії;

 • оніміння кінцівок;

 • біль;

 • похолодання та зміна кольору кінцівки;

 • погіршення зору.

Діагностика та лікування атеросклерозу

Діагностика атеросклерозу починається від збору анамнезу пацієнта, візуального та пальпаторного огляду. Наступним кроком слугує функціональна методика дослідження в залежності від місця локалізації ураження, а саме доплерографія (УЗД) судин  голови та шиї, що дозволяє виявити ураження внутрішньої сонної артерії, на підставі асиметричного кровопостачання та швидкості кровотоку, визначає напрямок та швидкість кровотоку. Також проводиться лабораторна діагностика: ЗАК, ЗАС, біохімічний аналіз крові, ліпідограма, коагулограма. 

Лікування атеросклерозу залежить від складності та стадії захворювання. Медикаментозна терапія включає корекцію фонових захворювань, що сприяють підвищенню прогресування хвороби (артеріальна гіпертензія, цукровий діабет) та внормування ліпідного спектра.  Важлива увага приділяється дієтичному харчуванню. Раціон формує лікар-дієтолог, після ознайомлення з проблемою пацієнта. Хірургічну корекцію проводять при неможливості медикаментозної корекції та при ризику виникнення серйозних трофічних порушень.

Профілактика атеросклерозу включає:

 • перш за все нормалізацію рівня холестерину та відмову від паління;

 • зменшення стресового фактору, покращення фізично-рухової активності, нормалізація ваги та виключення з раціону продуктів з збільшеним вмістом холестерину і звісно вітамінотерапія.

За більш розгорнутою інформацією, діагностикою, лікуванням, та способам профілактики звертайтеся за адресою: вулиця Незалежності 93а та вулиця Василіянок 1.

Попередній запис до лікаря здійснюється за номерам, зазначеним на екрані: 067 3 777 299, 050 3 777 299

( Рейтинг: 5.00, голосів: 2 )

відгуки
Олег Ярославович 20-12-2020 Висловлюю подяку лікарю - кардіологу Ользі Зіновіївні у встановленні діагнозу, лікуванню та підготовці всіх супровідних документівСкурпульозний підхід, проведення всіх необхідних процедур і встановлення вірного діагнозу. Підібрано правильне лікування, яке допомогло повернутись до звичного режиму життя!Дуже дякую і рекомендую!!

відділення: Кардіологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом