Лікування гіпертонічної хвороби в Івано-Франківську

Гіпертонічна хвороба – являється однією із форм артеріальної гіпертензії. При даному захворюванні підвищення артеріального тиску не виступає як наслідок будь-якого захворювання, а є самостійним недугом, при якому тиск тримається на постійному рівні.

Фактори виникнення гіпертонічної хвороби

Ця хвороба поєднує в собі два взаємодоповнюючі фактори. Першими виступають шкідливі чинники зовнішнього середовища:

 • психоемоційна нестабільність;

 • ожиріння;

 • вживання кухонної солі у великих дозах;

 • тютюнопаління;

 • надмірне споживання міцних напоїв;

 • малорухомий спосіб життя;

До других відносять похилий та старечий вік, спадкову схильність. Підвищення артеріального тиску крові патогенетично може бути спричинене багатьма факторами, наприклад:

 • порушення центральних або ниркових механізмів, які регулюють тиск;

 • надмірне вживання солі;

 • порушення регуляції Na;

 • підвищення серцевого викиду;

 • звуження судин;

 • зміна реологічних властивостей крові.

Прояви гіпертонічної хвороби

Прояв цього захворювання складається із симптомів, які пов’язані із підвищенням артеріального тиску крові та реакцією на це органів, які в першу чергу страждають від цього (нирки, серце, очі, мозок).

Початок розвитку гіпертонічної хвороби пацієнт переважно не помічає, адже вона досить слабо виражена. Такі прояви як загальна слабкість, швидка втома, порушення сну, запаморочення, дратівливість присутні в нашому повсякденному житті та при любій іншій хворобі, тому пов’язати це із початковим проявом гіпертонічної хворобі в дійсності доволі складно.

Тому найбільш ранньою головною ознакою хвороби є підвищений артеріальний тиск до рівня близько 140/90 мм.рт.ст. і вище без вагомих на то причин, та його стабільна стійкість.

В різних випадках реєструються пацієнти з підвищенням як систолічного і діастолічного тиску, так і в різнобій. Із подальшим розвитком хвороби підвищений артеріальний тиск призведе до посилення роботи серця, в якому спостерігатиметься компенсаторна гіпертрофія лівого шлуночка. Це призведе в подальшому до дисонансу між можливостями та потребами міокарда.

І так з кожним органом, щоправда із притаманними йому змінами: нирки знизять свою концентраційну функцію, дегенеративні зміни ока призведуть до ураження зорового нерву, що в подальшому призведе до втрати зору, і так далі.

Діагностика та лікування гіпертонічної хвороби

Діагноз ставиться за показниками артеріального тиску, клінічних проявів, збору анамнезу пацієнта, лабораторних та інструментальних методів діагностики.

Перш за все, потрібно знизити показник артеріального тиску до показників притаманних віку, статі, тощо. Це можна здійснити в поєднанні не медикаментозної та медикаментозної терапії. Сюди включають корекцію маси тіла за її потреби, відмову від шкідливих звичок, покращення рухової діяльності, зменшення впливу психоемоційного фактора, обмеження вживання солі максимум до 2 грамів на день, розпис збалансованого та нешкідливого харчування.

Також проводиться підбір медикаментів, що сприяють коригуванню чинників внутрішнього середовища. Сюди входять антагоністи йонів кальцію, бета - адреноблокатори, блокатори рецепторів ангіотензину II, діуретики, інгібітори АПФ, седативні засоби.

Важливо зазначити, що лікування не потрібно проводити самостійно, а тільки після консультації з лікарем та під його подальшим спостереженням!

Варто дотримуватися його рекомендацій та приписаного ним лікування, адже терапія підбирається для кожного пацієнта індивідуально, в залежності від ступеня захворювання, його перебігу та особливостей вашого організму.

Щоб лікуватися правильно та безпечно для вашого здоров’я, пропонуємо звернутися саме до наших спеціалістів, які зможуть надати якісну діагностику, консультацію та призначити ефективний курс лікування.

За попереднім записом телефонуйте: 067 3 777 299, 050 3 777 299

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиПопадинець Вікторія Володимирівна лікар кардіолог ІІ кваліфікаційної категорії
Попадинець Вікторія Володимирівналікар кардіолог ІІ кваліфікаційної категорії

Василіянок, 1;

інформація про лікаря

 • 2001-2007рр. -  навчання в ІФДМУ «лікувальна справа»
 • 2007-2009рр. - проходження інтернатури «медицина невідкладних станів»
 • 2009р.  - на базі Львівського національного медичного університету ім. Д.Галицького ФПДО спеціалізація кардіологія 3міс
 • 2014р. - на базі Львівського національного медичного університету ім. Д.Галицького ФПДО підтвердження сертифікату спеціаліста 1міс.
 • 05.09.2017-18.09.2017 -  при ІФНМУ ТУ «Вибрані питання кардіології»
 • 16.02.2018-20.03.2018 - ПАЦ «Кардіологія»
 • 13.04.2018 - присвоєна 2 кваліфікаційна категорія за спеціальністю кардіологія(посвідчення № 139-18 наказом №85-к від 20.04.2018)
 • З 2009р. і по даний час - лікар кардіолог МП№2.
 • З 2018 р. – лікар-кардіолог МЦ «Оксфорд Медікал»
показати повний текст
Ориняк Ольга Зіновіївна Лікар-терапевт 1 категорії,
лікар – кардіолог
Ориняк Ольга ЗіновіївнаЛікар-терапевт 1 категорії,
лікар – кардіолог
Відео-візитка

інформація про лікаря

2004 р – закінчила Івано-Франківську Державну Медичну Академію з відзнакою по спеціальності – лікувальна справа. 

2004-2005рр. – інтернатура по терапії на базі Івано-Франківської ЦМКЛ.

2005-2009 рр. – працювала лікарем-терапевтом в Івано-Франківському міському пологовому будинку ( жіночі консультації та стаціонар).

З 2009р по 2018 р. – працювала лікарем – терапевтом Університетської клініки Івано-Франківського Національного медичного університету 

Брала участь у роботі національних та міжнародних науково - практичних конференцій:

2013р.- «Функціональна діагностика серцево-судинних хвороб» на базі Київського міського центру серця.

2016р- «Актуальні питання кардіології та кардіохірургії» в Інституті Серця МОЗ України в Києві.

2018р.- участь в міжнародній конференції від Європейської асоціації кардіологів (ЕАРС) – «Cardiovasclar rehabilitation Training Course» (навчальний курс по реабілітації хворих з серцево-судинними захворюваннями).

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом