(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Як виникає гематома та чому потрібно її лікувати?

Горбаль Богдан Григорович – лікар-хірург медичного центру «Оксфорд Медікал»


Кров постійно перебуває у судинному руслі – від великих до дрібних трубок. Під терміном «гематома» ми розуміємо накопичення крові в тканинах чи поза ними через вихід крові із судин. Це буває внаслідок травматизації різного характеру. Кров за межами судинного русла не здатна виконувати належні їй функції, а якраз навпаки – може призвести до різного роду ускладнень.

Чому і як виникає гематома?

Гематоми утворюються внаслідок: 

  • забою м’яких тканин;

  • проколів голкою судини наскрізь під час ін’єкцій;

  • ускладнення після операцій;

  • розриву судин через збільшення артеріального тиску;

  • крововиливу не уточненого ґенезу;

  • підвищеної проникність судини;

  • порушень з боку зсідальної системи крові та ін.

Варто зазначити, що клінічна вираженість гематоми залежить не тільки, наприклад, від сили нанесення травматизуючого чинника, а від багатьох інших факторів: вік, стан судин, рівень факторів зсідання крові та ін.

Цим пояснюється те, чому у різних людей при нанесенні подразнення однакової сили виникають різні прояви гематоми.

Як лікувати гематому?

Щоб зрозуміти, як правильно позбутися вищезазначеної недуги, лікар проводить первинний огляд ураженої ділянки, ретельно збирає анамнез захворювання та обирає спосіб лікування, притаманний для тої чи іншої патології.

Вибір лікувальної тактики крововиливу залежить від кількості крові. Незначні гематоми, при умові не порушення функціонального апарату, можна ліквідувати напівспиртовими компресами, холодовими пов’язками, УВЧ-терапією, масажами, тощо.

Більш складні та обширні гематоми, які не здатні до само розсмоктування, потрібно усувати за допомогою малохірургічних маніпуляцій. Класикою жанру в лікуванні даної патології є так звана пункція гематоми. Під час цієї процедури лікар пропальповує місце ураження, визначивши розміри та стан густини крові. Місце проколу для профілактики інвазії мікроорганізмів обробляють розчином антисептику, проводять місцеву анестезію, попередньо визначивши особисту чутливість пацієнта до знеболюючого засобу.

Після обробки ін’єкційного поля, спеціаліст вводить голку в область гематоми та обережно відтягує кров. Все це слугує для пришвидшення відновлення функції, знизивши цим тиск, що утворися після накопичення крові. 

Пам’ятайте: дану процедуру повинен реалізовувати тільки досвідчений спеціаліст в належних установах, адже неправильне виконання маніпуляції, незнання патології, чи недосвідченість лікаря може призвести до більш загрозливих наслідків.

Чим небезпечна гематома?

Проблематика полягає в тому, що накопичення крові в навколишніх тканинах та органах може призвести до порушення як їх функцій так і цілого організм в цілому. Оскільки кров є найбільш сприятливим середовищем для розвитку і розмноження умовно-патогенної флори, то ризик розвитку небажаних інфекційних ускладнень є вкрай високим. До них відносять такі ускладнення як абсцес, сепсис, анаеробна інфекція та ін.

Також гематома може спричинити порушення трофіки та/або здавлення навколишніх тканин, внаслідок чого виникає ішемізація та некроз, ураження нервової тканини, яка супроводжується паралічем та парезами. 

Тому ще раз зауважу, не варто нехтувати своїм здоров’ям, адже навіть проста гематома, наскільки ви бачите, може призвести до незворотних ускладнень. Потурбуйтесь про себе – зверніться до лікаря! Бажаю доброго здоров’я вам і вашим близьким!

Наші контакти: 0503777299, 0673777299


( Рейтинг: 1.00, голосів: 1 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом