(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Підвищена температура тіла – ознака хвороби?

Луговська Ольга Василівна – сімейний лікар, заступник головного лікаря медичного центру «Оксфорд Медікал»


Здається, ніби карантин триває цілу вічність. Увесь цей період є великим стресом для кожного, який так же негативно впливає на наше самопочуття. Інколи ми неправильно розуміємо наш організм і нам здається, що у нас проблеми зі здоров’ям. Під час простої перевтоми одразу починаємо міряти температуру і починаємо пити всі відомі нам ліки-порошки.

Але чи завжди дещо підвищена температура тіла свідчить про наявність захворювання? Розглянемо це питання детальніше.

Якою є нормальна температура тіла?

Насправді, відомі нам цифри «36,6» - це своєрідний еталон. В нормі температура тіла людини коливається у різних межах на різних ділянках тіла. На температуру тіла впливає, до речі, також вік і певні індивідуальні особливості людини та навіть пора дня. 

Нормальні показники температури тіла людини коливаються в межах 36,2-37,2°С. Тобто, наскільки ви розумієте, 37,1°С – це не ознака хвороби! І, до речі, температура 37,0-37,2 може бути постійною у багатьох людей, і вони можуть цього навіть не відчувати.

Зверніть увагу, що у різних ділянках нашого тіла температура може суттєво відрізнятися в один і то самий час. Приклад ви можете побачити на ілюстрації.


У яких випадках підвищення температури тіла є нормою?

Зміна температури тіла у бік підвищення може також тимчасовим явищем, яке є фізіологічним, тобто нормальним, у таких випадках:

    1. Після прийому їжі (особливо вуглеводів та висококалорійної їжі).
    2. Після певних тривалих фізичних навантажень. Під час активного руху посилюється кровообіг, розширюються кровоносні судини і артеріальна кров посилює віддачу тепла у тканини. Показник повертається до норми приблизно через 1-2 години після припинення фізичної активності.
      • Під час овуляції у жінок. Триває підвищення приблизно на 1°С майже до початку менструації.
        • Після прийому деяких лікарських засобів. Тому рекомендую завжди уважно читати інструкцію до ліків.
          • Під час стресу. При сильному емоційному напруженні виникає викид адреналіну, який може короткочасно посилити ЧСС, частоту дихання і незначно підвищити температуру тіла.
            • У вечірню пору. Добре коливання температури до 0,5°С – це норма. Найнижчою є температура тіла приблизно у 4 годині ранку, найвищою  - 17-18 година.
              • Після тривалого перебування у задушливому приміщенні або під сонцем. Межа «норми» у даному випадку є дуже крихкою, адже при перебуванні організму в умовах високої температури може виникнути тепловий удар, а це вже зовсім інша історія.

                Коли підвищення температури тіла є симптомом захворювання?

                Якщо ви добре ознайомленні з особливостями свого організму і знаєте, що в нормі у вас температура тіла не досягає показника вище 36,7-36,8°С, тоді варто звернути увагу на те, чи не свідчить її підвищення про патологію. Якщо окрім підвищення температури турбують будь-який з супутніх симптомів, таких як озноб, ломота в тілі, недомагання, втрата апетиту, втрата нюху та смаку, то варто одразу звернутися до лікаря. Дані симптоми супроводжують респіраторні інфекційні захворювання, які можуть ускладнитися бронхітами та пневмоніями.

                Також підвищення температури тіла разом з диспепсичними явищами (нудота, блювання, пронос) є сигналом харчової токсикоінфекції, потрібно негайно звернутися до лікаря.

                Розглянемо також випадок, коли пацієнта не турбують жодні зміни в організмі, тільки незначне підвищення температури тіла, яке триває понад тиждень. У даному випадку цей симптом свідчить про:

                • порушення імунної відповіді;

                • схильність до розвитку системних захворювань сполучної тканини: системні васкуліти, аутоімунні захворювання, артрити та артрози різної етіології;

                • хронічні захворювання будь-якого ґенезу;

                • туберкульоз;

                • інфекції сечовивідних шляхів;

                • захворювання щитоподібної залози, наднирників.

                Не варто вгадувати та прогнозувати свій стан. Зверніться одразу до лікаря, який дасть вичерпну детальну інформацію про причини та особливості підвищеної температури тіла і звісно ж надасть вам необхідну медичну допомогу! Будьте здорові!


                ( Рейтинг: 3.19, голосів: 16 )


                Дякуємо!

                Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

                Залишити повідомлення для адміністрації клініки
                Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
                up

                Записатися на прийом

                Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом