Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Як позбавитись здуття? Консультує гастроентеролог

Царенко Зоряна Ростиславівна – лікар-гастроентеролог медичного центру Оксфорд Медікал


Важкість та здуття не дають можливості працювати, відволікають від думок, не дозволяють вести повноцінну фізичну активність? До середини робочого дня доводиться сидіти з розстібнутими штанами, бо біль та дискомфорт настільки нестерпні, що навіть важко дихати? Здуття, або метеоризм – це одне з найбільш неприємних відчуттів, яке може спіткати як дорослих, так і дітей.

Що таке метеоризм? 

В нормі кишечник дорослої людини містить до одного літра газів. Це специфічний продукт життєдіяльності нашої мікрофлори і в нормі людина виводить до 0,5 л газів щодня, частіше вночі. Метеоризм являє собою надмірне накопичення газів у кишечнику, в деяких випадках людина може виводити понад 3л газів за добу.

Окрім того, метеоризм супроводжується низкою неприємних симптомів, таких як гикавка, відрижка, біль у животі, який тимчасово зникає при відходженні газів, відчуття розпирання та дискомфорту. Як не дивно, в умовах соціуму терпіння щодо позивів до відходу газів ставлять людину у вкрай дискомфортну ситуацію, що в рази утруднює її життєдіяльність.

Що може стати причиною надмірного газоутворення?

На розвиток метеоризм величезний вплив має харчування людини, його періодичність, особливість вживання певних продуктів. Сприяють метеоризму такі погрішності у харчуванні:

  • вживання продуктів, що посилюють процес бродіння: чорний хліб, баранина, гриби, пиво, квас;

  • перекуси всухом’ятку, похапцем;

  • куріння (спричиняє аерофагію – заковтування повітря у шлунок);

  • звичка активно вести бесіду під час прийому їжі;

  • «заїдання» стресу;

  • прийом малої кількості води та ін.

Але зауважую, що у багатьох випадках метеоризм є симптомом різного роду захворювань шлунково-кишкового тракту. Тому, зверніть увагу на те, як часто виникає здуття, наскільки сильно воно вас турбує, з чим воно може бути пов’язаним, чи відчуваєте ви ще якісь симптоми. Обов’язково зверніться до лікаря, адже є ризик наявності таких проблем як синдром подразненого кишківника, целіакія, виразковий коліт та безліч патологій печінки та жовчного міхура.

Як усунути метеоризм?

Зверніть увагу! Якщо окрім здуття вас турбує сильний біль та затримка дефекації тривалий час – НЕГАЙНО ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ЛІКАРЯ! Це може бути невідкладним станом!

У випадку, якщо метеоризм несе більш епізодичний характер, в першу чергу скоригуйте свій режим харчування: вживайте повноцінну їжу повільно дрібними порціями близько 5 разів на день, вживайте достатньо води. Також зверніть увагу, чи є у вас відповідна реакція на певні продукти харчування – самі розумієте, їх варто в подальшому уникати. Від газованих вод варто повністю відмовитися.

До речі, як не дивно, метеоризм виникає також у любителів жувальної гумки. Виникає той же механізми аерофагії

Одразу після прийому їжі не варто відпочивати – встаньте і трохи походіть по кімнаті, це допоможе уникнути застою. Для усунення метеоризму медикаментозним шляхом, лікарі часто призначають прийом активованого вугілля, препаратів на основі симетикону, пробіотиків. Якщо ж причиною метеоризму є певне захворювання – лікар-гастроентеролог формує індивідуальний план лікування, який допоможе усунути проблему та усі її негативні прояви.

Не рекомендую займатися лікуванням. Бо, приховуючи симптоми, ви даєте можливість прогресуванню головної проблеми. В будь-якому випадку, звертайтеся до лікаря!


( Рейтинг: 3.33, голосів: 3 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом