Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Виділення із сосків – де шукати патологію?

Лаврів Леся Ярославівна – лікар-мамолог медичного центру Оксфорд Медікал


Коли жінки (інколи навіть і чоловіки) помічають виділення специфічної рідкої речовини із сосків, перша думка, яка приходить в голову: «Це онкологія!» Не варто піддаватися зайвій паніці, адже насправді, виділення із сосків можуть бути симптомом багатьох інших станів, не завжди пов’язаних із хворобою. 

Різного роду виділення із сосків є особливим класичним симптомом, який має свою специфічну назву – галакторея. Галакторея може виникати через вплив різних чинників: гормональних змін, вагітності, періоду лактації, травм молочної залози, інфекційного ураження. Всі стани, за необхідності, піддаються корекції. Тож в яких випадках виділення із сосків свідчать про патологію, та що може стати причиною їх появи?

Виділення із сосків у нормі

Молочні залози у жінок існують задля фізіологічного процесу – лактації. Перші дні після пологів у молодої мами утворюється молозиво –рідина із сосків жовтуватого кольору, насичена корисними мікроелементами, які є необхідними для адаптації малюка. Вже з 3-4 дня після пологів замість молозива молочні залози продукують грудне молоко – білу дещо солодку рідину. В залежності від особливостей організму мами та від частоти прикладання малюка до грудей, грудне молоко може продукуватися навіть до 3-х років, а може й навпаки – менш ніж 2 місяці.

Вагітні жінки часто б’ють на сполох, коли помічають помаранчеві виділення із сосків ще у 2-му триместрі. Не варто панікувати, адже це також є варіантом норми і свідчить про гормональну перебудову – підготовку організму до пологів та лактації.

В яких випадках виділення із сосків – симптом патології?

Підозри повинні викликати саме ті випадки, коли виділення із сосків мають специфічний запах, колір, виділяються в великій кількості і супроводжуються суб’єктивними явищами, такими як біль, загальне недомагання, підвищення температури. Особливу увагу варто звернути на наступні випадки:

  • Білі виділення, що не мають жодного зв’язку з грудним годуванням – гормональний збій в організмі, пов’язаний із гіперпролактинемією. Гіперпролактинемія пов’язана із розладами гіпоталамо-гіпофізарної системи, наднирників, тому у дано випадку слід звернутися до ендокринолога та гінеколога.

  • Темно-коричневі та чорні виділення – виникають переважно у жінок перед клімактеричного періоду та пов’язані із запаленням грудних проток.

  • Гнійні виділення із неприємних запахом – свідчення розвитку гнійної інфекції, а саме абсцесу молочної залози, гнійного маститу. Додатково підвищується температура тіла до 40°С, жінка скаржиться на сильну слабкість та гострий біль у молочних залозах. Варто негайно звернутися до хірурга.

  • Червоні кров’янисті виділення – свідчать про різні стани, їх причиною в 90% випадків є травми молочної залози та тріщини соска. В інших випадках вони спричинені пухлинними утвореннями, як доброякісними (внутрішньо протокові папіломи), так і злоякісними (рак).

  • Зелені каламутні виділення – часто можуть свідчити як про проникнення специфічних збудників інфекції, так і про кістозно-фіброзну мастопатію. Також явище виникає при лактостазі.

Що робити при появі виділень із соска?

Наскільки ви бачите, виділення із соска можуть бути нетривалими та фізіологічними, і при цьому можуть бути першим сигналом тяжкої патології. Визначити де норма, а де патологія може тільки лікар мамолог. Не варто витрачати час на неперевірені поради та медикаменти – довіртесь спеціалісту! Мамолог проведе огляд, призначить необхідні обстеження для діагностики та сформує відповідний курс лікування.

Бажаємо здоров’я та благополуччя!


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом