(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Виділення з піхви: норма чи патологія?

Острижнюк Мар’яна Миколаївна – лікар акушер-гінеколог медичного центру Оксфорд Медікал

В нормі піхва вистелена слизовою оболонкою, постійно зволожена за рахунок нормальних фізіологічних виділень. Інколи ці виділення жінки сприймають як проблему і вважають, що у них наявне те чи інше захворювання. Але в деяких випадках кількість виділень є надмірною, вони змінюють запах, колір, консистенцію. У яких випадках варто звернутися до лікаря? Спробуємо знайти відповідь разом!

Фізіологічні виділення з піхви

Не варто вважати, що незначні виділення з піхви – це ознака неохайності чи хвороби. Вони є нормою, якщо не виходять за межі певних критеріїв. У різні періоди менструального циклу виділення піддаються певним змінам, а саме:

    1. Перша половина циклу після менструації – виділення незначні, прозорі, однорідні, без специфічного запаху.
    2. Період овуляції (14-18 день циклу) – прозорі і тягучі, без специфічного запаху. Тягучість обумовлена фізіологічною потребою захоплення сперматозоїда для подальшого запліднення вже «готової» яйцеклітини.
      • Період після овуляції і до менструації – рідкі білуваті кремоподібні виділення з однорідною консистенцією, у кількості дещо більшій, ніж до овуляції.

        В нормі у склад вагінальних виділень входить слиз з шийки матки, мікрофлора піхви, секрет залоз піхви, відмерлі епітеліальні клітини. Вони є захисним бар’єром для чужорідних мікроорганізмом і допомагають піхві у самоочищенні.

        У яких випадках виділення – патологія?

        Щоб вчасно запідозрити патологічний процес, варто звернути увагу на такі критерії оцінки виділень: кількість, консистенція, колір, запах, однорідність, наявність додаткових симптомів (об’єктивних та скарг жінки, наприклад, печіння та зуду, болю внизу живота, зміни кольору слизової оболонки). Варто негайно звернутися до лікаря, якщо ви помітили у себе такі зміни:

        • білі рясні сирнисті виділення – основна ознака кандидозу (молочниці);

        • жовтуваті або сірі виділення зі специфічним «рибним» запахом – може свідчити про бактеріальний вагіноз або про хламідіоз, також може супроводжуватися зудом і болем внизу живота;

        • зелені пінисті виділення – явна ознака трихомоніазу, при даній патології також наявний симптом «полунички» - точкові геморагії на піхвовій поверхні шийки матки;

        • коричневі виділення – залежить від того у якій фазі менструального циклу виникли виділення. Перша фаза – ознака вказує на травматизацію піхви чи шийки матки, можливо ерозію, друга фаза – ознака запліднення, вагітності, або ж пухлинних процесів матки;

        • яскраво червоні виділення (не в період менструації!) – ознака необхідності НЕГАЙНОГО візиту до лікаря, не залежно, у якій кількості виділення.

        Як діяти у випадку появи нетипових виділень?

        У будь-якому разі варто звернутися до лікаря-гінеколога. Не до подруги, не до сестри, не до блогера, яка написала пост про свої виділення, а саме до лікаря. Лікар проведе комплексне обстеження: огляд, відеокольпоскопію, призначить УЗД, лабораторну діагностику. Обов’язково варто здати мазки: на мікрофлору і для діагностики сечостатевих інфекцій, бактеріальний посів з антибіотикограмою. 

        Проблему можна усунути при вчасному зверненні до лікаря. Правильна діагностика та уважне дотримання рекомендацій лікаря допоможе якомога швидше усунути неприємну «жіночу» проблемку. Також зауважуємо, що лікування необхідне як вам, так і партнеру, навіть якщо у нього поки нема жодних скарг та виділень. Бо у разі лікування тільки одного партнера, хвороба повернеться майже одразу.

        Бажаю вам повноцінного здоров’я та тільки профілактичних візитів до лікаря!


        ( Рейтинг: 3.78, голосів: 27 )


        Дякуємо!

        Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

        Залишити повідомлення для адміністрації клініки
        Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
        up

        Записатися на прийом

        Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом