(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Вагітність у період пандемії: чи варто панікувати?

Острижнюк Мар’яна Миколаївна – лікар акушер-гінеколог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Пандемія коронавірусу принесла за собою паніку, тривогу та страх. Нас оточує безліч питань і при цьому море неперевіреної інформації як у мережі, так і, тим паче, на телебаченні. Особливої уваги потребує одна із найвразливіших груп населення – вагітні жінки. Майбутня мама переживає не так за своє здоров’я, як за стан малюка. Як наслідок – постійна тривога і стрес, а це, повірте мені, може принести куди гірші наслідки.

Чи справді вагітні жінки є більш вразливими до коронавірусу?

На даний момент нема підтвердження більшої сприйнятливості вагітних жінок до зараження коронавірусом. Але! Варто зазначити, що під час вагітності імунна система жінки зазнає певних змін, що в загальному робить її вразливішою фактично до всіх респіраторних інфекцій. Тому, все-таки, вагітні жінки потребують особливого догляду, особливо ті, хто мають супутні хронічні захворювання.

Щодо можливості передачі вірусу дитині в утробі матері, наразі дана теорія не підтверджена.

Як захистити себе та майбутнього малюка?

Кожна свідома вагітна жінка повинна розуміти, що у її руках доля її малюка. Тому для вашого ж благополуччя раджу дотримуватися таких правил:

  • Не будьте учасником масових скупчень, у тому числі вдома. Замість того, щоб йти в магазин, попросіть про це чоловіка. А про похід на природу «на шашлички» можете цього року просто забути. Якщо хтось з близьких повернувся з-за кордону чи контактував з хворим, постарайтеся тимчасово ізолюватися від цієї людини.

  • Мийте руки після будь-якого контакту з будь-якими поверхнями чи предметами. Якщо була потреба вийти з дому – завжди майте при собі кишеньковий санітайзер.

  • Не торкайтеся рота і очей руками. Виробіть собі звичку уникати цих дотиків.

  • Сформуйте свій режим пиття води. Оскільки вагітні жінки дуже схильні до набряків, то пийте воду дуже малими порціями, але часто – кожних 30 хвилин бодай ковток води. Зведіть вживання солі до мінімуму.

  • Карантин – не привід робити генеральне прибирання. Не відмовляйте собі у відпочинку.

  • Стрес – один з головних ворогів вагітної жінки. Тому замість новин подивіться цікаве відео, яке підніме ваш настрій, або фільм. Почніть читати книгу, яку відкладали увесь цей час.

  • Вживайте їжу, багату корисними речовинами: вітамінами, мінералами, клітковиною та антиоксидантами. І, якщо дуже, хочеться, то не відмовляйте собі у смаколиках, головне знати міру.

  • Дотримуйтеся порад свого сімейного лікаря і акушера-гінеколога.

Що робити, якщо у вас підозра на коронавірус?

Головне правило – не панікувати! Спочатку ретельно подумайте, чи були ви у контакті з кимось із хворих, який відсоток можливості зараження, які симптоми вас турбують. Ранніми симптомами є загальне недомагання, підвищення температури тіла, головний біль, діарея, біль у грудях, надалі виникає сухий кашель.

У такому випадку, одразу зателефонуйте сімейному лікареві або у швидку, детально опишіть ті симптоми, які вас справді турбують, надайте лікарям правдиву інформацію про можливість контакту із хворими. Не вживайте самостійно жодних лікарських препаратів! Бо багато з них є абсолютно протипоказаними при вагітності через негативний вплив на плід. Дотримуйтесь порад свого лікаря. Якщо буде потреба у госпіталізації – підготуйте найнеобхідніші речі та документи.

Любі жінки! Я вірю, що нашими спільними зусиллями ми подолаємо цю проблему. Залишайтеся вдома і в жодному разі не давайте загальній паніці оволодіти вами! Бажаю доброго здоров’я вам та вашому малюку! 


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом