(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Що таке рак простати або рак передміхурової залози

Ви чоловік. Вам за 45. У Вас все гаразд – сім’я, робота, їздите відпочивати, особливих проблем з чоловічим здоров’ям не має, одним словом - насолоджуєтесь життям. Але навіть на фоні загального благополуччя, без особливих скарг  в організмі можуть починатися не зворотні зміни, в першу чергу це відноситься до передміхурової залози.

І ось чому.

На сьогоднішній день рак передміхурової залози (РПЗ) – найбільш поширена пухлина у чоловіків, з високим показником захворюваності, що перевищує захворюваність на рак легенів та рак прямої кишки, та займає друге місце серед причин смертності.

На жаль ситуація  в  Україні ще сумніша. Так як при профілактичних оглядах виявляють не більше 25% хворих, то більшість звертається вже в пізніх стадіях, коли розвиваються незворотні ускладнення.

Для раку  передміхурової  залози  характерний  тривалий  латентний перебіг, при якому відсутні жодні симптоми. Симптоматика  не характерна  для  цієї  локалізації.  Часто перебіг хвороби схожий на розвиток доброякісної гіперплазії простати та проявляється  у вигляді симптомів  нижніх  сечових  шляхів (біль  в нижній частині  живота  чи промежині,  проблеми  із  сечовипусканням).  Біль  у кістках,  асиметричний  набряк  ніг,  симптоми  хронічної ниркової недостатності, виділення крові із сечею характерні для пізніх стадій хвороби.

Виникає логічне запитання: Чи є якийсь вихід із цієї ситуації? Так є!  

Він полягає в щорічному обстеженню в уролога, який включає в себе фіксацію скарг та створення анамнезу для виявлення ранніх симптомів; обов’язковий аналіз крові на ПСА, перш за все чоловікам у віці більше 50 років (аналіз проводиться до будь-яких маніпуляцій чи обстежень простати); фізикальне обстеження; пальцеве ректальне обстеження проводяться тільки після отримання аналізу крові на ПСА, УЗД нирок, сечового міхура, простати з визначенням залишкової сечі.

Що робити, якщо під час обстеження виникла підозра на злоякісне захворювання простати, особливо при підвищеному рівні ПСА ?

Не панікувати!!! В такому випадку показана первинна біопсія простати, яка дасть змогу відповісти на запитання рак це, чи не рак, визначити ступінь злоякісності.

Рак-це не вирок! Треба тільки своєчасно його діагностувати.


( Рейтинг: 5.00, голосів: 23 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом