Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Що таке флебологія? Основні факти

Флебологія (від грец. «phlebos» (вена) и «logos» (знання)) – галузь медицини, яка вивчає будову та функціонування вен, а також займається діагностикою, лікуванням та профілактикою венозної патології.

Статистичні дані свідчать, що від судинних захворювань страждає до 50% населення (незалежно від статі), а в 5-15% зміни судин стали хронічними.

ЗАХВОРЮВАННЯ У ГАЛУЗІ ФЛЕБОЛОГІЇ

Найбільш поширеними захворюваннями вен вважають:

 1. Варикозна хвороба - хронічне прогресуюче захворювання, при якому виникає стійке розширення вен нижніх кінцівок, що супроводжується специфічною змієвидною звивистістю, мішкоподібним розширенням підшкірних вен  та значним збільшенням довжини вени.

 2. Тромбофлебіт - це ураження судин, яке полягає в утворенні тромбу в просвіті вени з елементами запалення і, що, відповідно, спричиняє порушення відтоку венозної крові. Часто дана патологія розвивається на фоні варикозної хвороби.

 3. Трофічні виразки - це захворювання, що характеризується трофічними змінами шкіри, що супроводжуються запальним процесом і виникають при порушенні венозного кровоплину у нижніх кінцівках, що зумовлено варикозною хворобою. Формуються трофічні виразки переважно у нижній третині гомілки. Появі виразок передують такі симптоми, як набряки, відчуття важкості у ногах, зміни шкірного покриву (ущільнення та зміна кольору шкіри), свербіж в ділянці зміненої шкіри, поява судом нижніх кінцівок, переважно вночі.

 1. Судинні зірочки або телеангіектазії - це дрібні (до 1мм) розширені судини шкіри. Виникають вони з віком, в більшості випадків у жінок. Загрози життю та здоров’ю така патологія не несе і має скоріше проблему естетичного характеру.

 2. Хронічна венозна недостатність.

ЩО ЗБІЛЬШУЄ РИЗИК ПОЯВИ СУДИННИХ ПАТОЛОГІЙ?

Патологічні зміни у венах нижніх кінцівок виникають при порушенні роботи м’язів, що забезпечують роботу венозних клапанів і кровоплин по венах. Початися захворювання може через:

 • генетичну схильність;

 • довготривале перебування у сидячому або стоячому положенні;

 • надмірну вагу;

 • у жінок - при очікуванні дитини;

 • надмірні фізичні навантаження, так і через відсутність регулярних фізичних вправ;

 • зловживання жирною та гострою їжею, шкідливі звички.

Звернення до лікаря не можна відкладати, якщо ви відчуваєте:

 • болючість на шкірі ніг (гомілки);

 • тяжкість в ногах;

 • судоми, особливо нічні;

 • набряки ніг;

 • поява судинних зірочок;

 • помітне виступання вен на ногах.

Однаково часто хворіють як молоді особи, так і люди старшого віку.

ЧОМУ ВАРТО ВЧАСНО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ-ФЛЕБОЛОГА?

Вчасно звертаючись до лікаря, ви полегшуєте своє лікування. Лікар флеболог огляне вас, проведе ультразвукове обстеження вен нижніх кінцівок та порадить вам, в який спосіб краще лікувати чи попереджати захворювання.

 

Зверніть увагу – ніякі таблетки, мазі та будь які інші народні методи не лікують варикоз! В кращому випадку консервативна терапія лише сповільнює розвиток захворювання! Сучасні методи лікування варикозу – малоінвазивні, тобто передбачають найменшу шкоду пацієнту, швидку реабілітацію і гарне самопочуття майже відразу після лікування!

 

Основними сучасними методами лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок є ЕВЛК та склеротерапія.

ЕВЛК (Ендовенозна лазерна коагуляція) - це малоінвазивна операція, суть якої полягає у лазерному термовпливі на внутрішню стінку ураженої вени, що призводить до її оклюзії.

Переваги даного методу:

 • найменш травматичний;

 • ніяких рубців;

 • рання мобілізація пацієнта (одразу після операції);

 • низький відсоток рецидивів.

Склеротерапія - це один із найефективніших, безболісних, способів позбавлення ретикулярних вен та судинних зірочок (телеангіектазій). Цей метод полягає у застосуванні склерозанта, препарат вводиться у просвіт ураженої судини і призводить до «склеювання» її стінок із подальшим розсмоктуванням судини.  

Вільчинський Андрій Йосифович – лікар-флеболог МЦ «Оксфорд Медікал»


( Рейтинг: 4.62, голосів: 21 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом