Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Що таке флебологія? Основні факти

29.11.2018
image

Флебологія (від грец. «phlebos» (вена) и «logos» (знання)) – галузь медицини, яка вивчає будову та функціонування вен, а також займається діагностикою, лікуванням та профілактикою венозної патології.

Статистичні дані свідчать, що від судинних захворювань страждає до 50% населення (незалежно від статі), а в 5-15% зміни судин стали хронічними.

ЗАХВОРЮВАННЯ У ГАЛУЗІ ФЛЕБОЛОГІЇ

Найбільш поширеними захворюваннями вен вважають:

 1. Варикозна хвороба - хронічне прогресуюче захворювання, при якому виникає стійке розширення вен нижніх кінцівок, що супроводжується специфічною змієвидною звивистістю, мішкоподібним розширенням підшкірних вен  та значним збільшенням довжини вени.

 2. Тромбофлебіт - це ураження судин, яке полягає в утворенні тромбу в просвіті вени з елементами запалення і, що, відповідно, спричиняє порушення відтоку венозної крові. Часто дана патологія розвивається на фоні варикозної хвороби.

 3. Трофічні виразки - це захворювання, що характеризується трофічними змінами шкіри, що супроводжуються запальним процесом і виникають при порушенні венозного кровоплину у нижніх кінцівках, що зумовлено варикозною хворобою. Формуються трофічні виразки переважно у нижній третині гомілки. Появі виразок передують такі симптоми, як набряки, відчуття важкості у ногах, зміни шкірного покриву (ущільнення та зміна кольору шкіри), свербіж в ділянці зміненої шкіри, поява судом нижніх кінцівок, переважно вночі.

 1. Судинні зірочки або телеангіектазії - це дрібні (до 1мм) розширені судини шкіри. Виникають вони з віком, в більшості випадків у жінок. Загрози життю та здоров’ю така патологія не несе і має скоріше проблему естетичного характеру.

 2. Хронічна венозна недостатність.

ЩО ЗБІЛЬШУЄ РИЗИК ПОЯВИ СУДИННИХ ПАТОЛОГІЙ?

Патологічні зміни у венах нижніх кінцівок виникають при порушенні роботи м’язів, що забезпечують роботу венозних клапанів і кровоплин по венах. Початися захворювання може через:

 • генетичну схильність;

 • довготривале перебування у сидячому або стоячому положенні;

 • надмірну вагу;

 • у жінок - при очікуванні дитини;

 • надмірні фізичні навантаження, так і через відсутність регулярних фізичних вправ;

 • зловживання жирною та гострою їжею, шкідливі звички.

Звернення до лікаря не можна відкладати, якщо ви відчуваєте:

 • болючість на шкірі ніг (гомілки);

 • тяжкість в ногах;

 • судоми, особливо нічні;

 • набряки ніг;

 • поява судинних зірочок;

 • помітне виступання вен на ногах.

Однаково часто хворіють як молоді особи, так і люди старшого віку.

ЧОМУ ВАРТО ВЧАСНО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ-ФЛЕБОЛОГА?

Вчасно звертаючись до лікаря, ви полегшуєте своє лікування. Лікар флеболог огляне вас, проведе ультразвукове обстеження вен нижніх кінцівок та порадить вам, в який спосіб краще лікувати чи попереджати захворювання.

 

Зверніть увагу – ніякі таблетки, мазі та будь які інші народні методи не лікують варикоз! В кращому випадку консервативна терапія лише сповільнює розвиток захворювання! Сучасні методи лікування варикозу – малоінвазивні, тобто передбачають найменшу шкоду пацієнту, швидку реабілітацію і гарне самопочуття майже відразу після лікування!

 

Основними сучасними методами лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок є ЕВЛК та склеротерапія.

ЕВЛК (Ендовенозна лазерна коагуляція) - це малоінвазивна операція, суть якої полягає у лазерному термовпливі на внутрішню стінку ураженої вени, що призводить до її оклюзії.

Переваги даного методу:

 • найменш травматичний;

 • ніяких рубців;

 • рання мобілізація пацієнта (одразу після операції);

 • низький відсоток рецидивів.

Склеротерапія - це один із найефективніших, безболісних, способів позбавлення ретикулярних вен та судинних зірочок (телеангіектазій). Цей метод полягає у застосуванні склерозанта, препарат вводиться у просвіт ураженої судини і призводить до «склеювання» її стінок із подальшим розсмоктуванням судини.  

Вільчинський Андрій Йосифович – лікар-флеболог МЦ «Оксфорд Медікал»


Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом