Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Рожеві вугрі

Розацеа (в народі називають – рожеві вугрі) –  це хронічне захворювання шкіри обличчя, яке характеризується почервонінням центральної частини обличчя, утворення папул (горбиків), пустул (гнійників ).

Типовими місцями локалізації є: ніс, щоки, рідше підборіддя, шия і чоло. Найчастіше дане захворювання зустрічається в жінок у віці від 30-50 років, а також чоловіків.

Причини виникнення:         

 • нейровегетативні порушення  судин шкіри обличчя;
 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • споживання в надмірній кількості гарячої, пряно, жирної, гострої їжі;
 • вживання алкогольних напоїв;
 • часте і довготривале перебування в середовищі, де є різкий перепад температури;
 • стресові ситуації ;
 • порушення гормонального фону у жінок, та початок  менопаузи;
 • тривале перебування на сонці, чи вітрі;
 • гормональні мазі чи креми у надмірному  використанні;
 • кліщ Demodex foll, який паразитує у сальних залозах волосяних фолікулів шкіри;
 • ослаблений імунітет.

Ми часто не придаємо уваги, коли червоніє обличчя. Пізніше коли воно більш загострюється , чи ваша шкіра вже просто негативно реагує на предмети щоденного догляду чи косметику, ми остерігаємось і починаємо думати про щось більш серйозне, але наше захворювання набуло поширеного характеру і діагностується на пізній стадії хвороби . Радимо слідкувати за своїм обличчям, тому що для жінки це її повсякденний вигляд і краса.

Особиста порада: не займайтесь самолікуванням, а особливо не використовуйте гормональні мазі, щоб не завдати собі шкоди!

Форми розацеа (рожевих вугрів):

 • еритематозно-телеангіоектатична -  на обличчі можна побачити в центі стійку еритему (почервоніння), припухлість, відчуття поколювання чи печіння, шкіра починає стягуватись та лущитись, починає турбувати  сухість і незначний свербіж;
 • папуло-пустульозна – наявний стійкий набряк в центрі  обличчя з папулами і пустулами з гнійним вмістом всередині, які виступають над рівнем шкіри, на поверхні наявні жовтуваті кірки;

 • офтальмологічна – проявляється еритемою краю повік, лущенням, болючістю, свербежем і відчуття стороннього тіла в оці . Інколи приєднується стафілококова інфекція; 

 • фіматозна – утворення широких фолікулярних отворів, потовщеною шкірою, вуглуватостями щік і найчастіше носа – утворення ринофіми.

ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК РОЗАЦЕА (РОЖЕВИХ ВУГРІВ)

Зовнішні прояви будь якої форми розацеа залежить від  хронічної дії факторів, особливо тих, що спочатку її спровокували.

Вони можуть включати: високу чи низьку температуру навколишнього середовища, часте перебування на вітрі, робота пов’язана із гарячою парою, фізичне навантаження, гостра їжа, алкоголь, косметологічні засоби, які викликають місцеве подразнення, менопауза у жінок.

Наслідки , які виникають від вище вказаних чинників  на обличчі, можна пояснити тим, що рівень кровообігу в ділянці обличчя більш інтенсивний ніж на інших ділянках тіла людини . Чим більше провокуючих факторів приєднується і частіше вони впливають, тим важча форма захворювання і триваліше лікування.

Хочу наголосити що важливу роль у розвитку і протіканні хвороби, має наявність паразитування у сальних залозах волосяних фолікулів кліща роду Демодекс. Він значно загострює основне захворювання і частково змінює зовнішній вигляд обличчя і клініку розацеа.

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ

    В цілях профілактики утворення рожевих вугрів необхідно уникати стресів, прямого впливу низьких та високих температур, прийому гарячої, гострої, пряної їжі, виключити приймання алкоголю, також протипоказана робота на сонці, в приміщеннях з високою температурою чи парою.

Рекомендовано  в  сонячну погоду користуватись сонцезахисними кремами і правильно доглядати за шкірою обличчя, повірте це не тільки допоможе запобігти вашій хворобі , але допоможе залишитись красивими і молодими на тривалий час.


( Рейтинг: 4.78, голосів: 40 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом