Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Псоріаз як один з найпоширеніших дерматозів в сучасній дерматології

Мар’яна Жовнірук

лікар дерматолог вищої категорії

Псоріаз – одне з найбільш поширених хронічних захворювань шкіри. При псоріазі виникає не тільки ураження шкіри, але й внутрішніх органів та суглобів. Таким чином, можна говорити про системне ураження псоріатичним процесом всього організму з домінуючими проявами на шкірі.  

 

Поширеність псоріазу в різних частинах світу становить від 0.1 до 3 % загальної популяції, а в структурі патології шкіри питома вага цього дерматозу становить 8-15 % .Останнім часом спостерігається зростання рівня захворюваності на псоріаз, зокрема і в Україні, тенденція до "омолодження" контингенту хворих, а також тяжкого клінічного перебігу дерматозу з резистентністю до загально-прийнятих методів терапії.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ПСОРІАЗУ

На сьогодні етіологія і патогенез псоріазу залишається остаточно нез'ясованими. Існує декілька концепцій походження псоріазу: вірусна, генетична, нейрогенна. Але основними є дві гіпотези:

  • За першою гіпотезою, псоріаз є первинним захворюванням шкіри, при якому порушується нормальний процес дозрівання і диференціювання клітин шкіри з надлишковою їх проліферацією  - як результат надмірне розмноження патологічно змінених кератиноцитів.

  • При другій гіпотезі вважають, що псоріаз є аутоімунним захворюванням, при якому проліферація клітин епідермісу вторинна. Загально визнано, що запалення в шкірі у хворих на псоріаз починається з активації запальних клітин саме в шкірі.

Розрізняють різні форми псоріазу: ексудативний, себорейний, репіоїдний, бородавчастий, екзематоїдний, фолікулярний, псоріаз долонь і підошв, псоріаз нігтів, псоріаз слизових оболонок. Та найбільш тяжкими формами є пустульозний псоріаз, артропатичний, псоріатична еритродермія.

КЛІНІЧНА КАРТИНА ПСОРІАЗУ

Псоріатична хвороба може проявлятися вегетодистонічними і нейроендокринними розладами, лімфоаденопатією, прогресуючою астенією, атрофією м'язів передпліч та гомілок, недостатністю функції печінки та нирок, імунодефіцитними станами та серцево-судинною патологією.

 

Захворювання може проявлятися майже непомітно для хворого з появи декількох папул, які поступово збільшуються в розмірах і утворюють "бляшки", особливо в ділянці ліктьових і колінних суглобів або на волосистій частині голови. Протікання псоріазу характеризується сезонністю. Найбільш часто  зустрічається "зимова форма" з загостреннями в холодний період року.

ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ В ОКСФОРД МЕДІКАЛ

Враховуючи зазначене, на сучасному етапі додатково до традиційних схем терапії лікування псоріазу розробляються активні методи, що грунтуються на використанні системної імуносупресивної терапії. Таке лікування рекомендується при середньому та тяжкому ступені важкості дерматозу і передбачає застосування цитостатиків, циклоспоринів А, кретиноїдів, а також імунологічні преперати на основі фумарової кислоти.

 

Поряд з таблетованими середниками широко використовують фізіотерапевтичні методи лікування: фототерапія, ПУВА-терапія.

 

Місцево значний ефект в лікуванні псоріазу дають мазі та гелі, в основі яких лежить поєднання кортикостероїдів та вітаміну Д3. Суттєве значення має правильний режим харчування, профілактика простудних захворювань, щадна молочно-рослинна дієта. Тому, вчасне звернення до лікаря, призначення адекватного лікування даного захворювання зменшують його рецидиви та поширенність.

Звертайтеся до лікаря і отримайте своєчасну кваліфіковану допомогу!

 


( Рейтинг: 4.70, голосів: 30 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом