(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Приховані ознаки інфаркту міокарда

Попадинець Вікторія Володимирівна – лікар кардіолог медичного центру «Оксфорд Медікал»



Захворювання серця та судин – проблема сучасності. Поруч з методами лікування, виникають все нові фактори, що несуть пагубний вплив на серцево-судинну систему. Саме тому захворювання серцево-судинної системи вже роками лідирують серед причин смертності сучасного населення.

Що таке інфаркт міокарда?

Інфаркт міокарда називають по різному: гострий коронарний синдром, гостра серцева недостатність, серцевий напад та ін. Але суть одна: це стан, який виникає внаслідок припинення живлення міокарда киснем, тоді відповідна ділянка серця ішемізується, потім некротизується.

Причини виникнення інфаркту відомі всім: атеросклероз, тромбоемболія, спазм, стиснення та ін. Та виникають вони не одразу. Зазвичай цим станам передують шкідливості, що стосуються способу життя людини. Психоемоційний стрес, ожиріння, надмірне вживання продуктів, що містять холестерин, шкідливі звички – цей список можна продовжувати до безкінечності. І чим довше людина шкодить власному здоров’ю, тим ближче вона до негативних наслідків.

Класичні клінічні ознаки інфаркту міокарда

Спочатку мушу зазначити, що організм у чоловіків та жінок дещо відрізняється, тому і клініка інфаркту міокарда може мати свої відмінності. Інфаркту зазвичай передує стенокардія - напад стискаючого болю за грудиною, що може виникати від фізичних навантажень різної інтенсивності (в залежності від ступеню) або й при абсолютному спокої. Біль виникає за грудиною і поширюється у ліву половину грудної клітки, ліву лопатку та ключицю, ліве плече, ліву половину обличчя. 

У нормі напад стенокардії зникає після прийому нітрогліцерину сублінгвально. Але, якщо ви прийняли вже 3 таблетки з інтервалом по 10-15 хвилин, а біль досі не зник і навіть не знизився – варто негайно викликати швидку! 

У даному випадку відлік йде не на дні, а на години.

Приховані симптоми інфаркту міокарда

Інфаркт міокарда – це досить підступна патологія, адже він може маскуватися під десятки інших захворювань, що може збити спантелику лікаря. Виділяють такі атипові симптоматичні форми інфаркту міокарда:

    1. Абдомінальна – та званий діафрагмальний інфаркт. Пацієнт скаржиться на сильний біль в животі, печію, нудоту та блювання. Клінічно спостерігаємо синдром подразнення очеревини та дошкоподібний живіт. Як бачите – симптоматика подібна до гострого апендициту, гострого панкреатиту та тільки не інфаркту міокарда.
    2. Астматична – пацієнт скаржиться на розпираючий біль у грудній клітці та сильну задишку. У даному випадку стан пацієнта нагадує напад бронхіальної астми.
      • Церебральна – симптоматика ураження головного мозку. Відмічається запаморочення, сильний головний біль, розлад координації рухів. Тут про інфаркт міокарда спадає на думку ледь не в останню чергу.
        • Аритмічна. У пацієнта нема сильно вираженого болю, проте спостерігаються аритмії.

          Наскільки ви бачите, атипові форми інфаркту міокарда справді можуть сильно завадити вчасній діагностиці, а в цьому випадку неправильне рішення лікаря стає фатальним.

           Тому існує ряд простих і швидких обстежень, які повинен здійснити лікар і які дають майже 100% гарантію при діагностиці інфаркту міокарда. До них відносять ЕКГ (поява патологічного Q, елевації сегмента ST та ін.), лабораторна діагностика (визначення АсАТ, ЛДГ1-2, тропонінів, КФК). Вчасна діагностика дозволяє зберегти життя!

          Шановні пацієнти! Турбуйтесь про власне здоров’я та здоров’я близьких! І не забувайте про профілактичні обстеження. Давайте разом змінювати цю сумну статистику! 


          ( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


          Дякуємо!

          Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

          Залишити повідомлення для адміністрації клініки
          Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
          up

          Записатися на прийом

          Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом