Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Пролапс (опущення, випадіння) тазових органів у жінок

06.07.2016
image

Вінтонів Ольга Андріївна

Лікар гінеколог

 

Дуже часто жінки стикаються з такою проблемою як - опущення або випадання внутрішніх статевих органів, ця патологія не несе в собі загрозу для життя, але призводить до соціальної дезадаптації жінки, втрати працездатності. Маючи початкові прояви опущення тазових органів (часті позиви на сечовипускання, нетримання сечі при кашлі і сміху, часті запори, зменшення тонусу м'язів піхви і чутливість при статевому акті) жінка не знає про причини появи цих симптомів і не завжди вчасно звертається до лікаря, а при повному випаданні внутрішніх статевих органів і зовсім не вирішується на хірургічне лікування, прирікаючи себе на тривалі страждання.

Існують методи лікування і профілактики випадіння тазових органів не вдаючись до хірургічного втручання, але про це поговоримо трохи пізніше.

Причини виникнення пролапсу тазових органів:

 • розриви тканин промежини під час пологів;
 • ускладнені пологи, пологи великим плодом, багаторазові пологи;
 • хронічні захворювання, що супроводжуються підвищенням внутрішньочеревного тиску (постійний кашель, астма, запори);
 • важкі фізичні навантаження;
 • ожиріння, надлишкова вага;
 • гормональні порушення в період менопаузи поста;
 • малорухливий спосіб життя;
 • об'ємні утворення в черевній порожнині або в малому тазі;
 • дисплазія сполучної тканини (генетично обумовлене захворювання).

СИМПТОМИ ПРОЛАПСУ ТАЗОВИХ ОРГАНІВ

На наявність проблеми можуть вказувати такі ознаки:

 • розлади сечовипускання: при опущенні передньої стінки піхви (цистоцеле) - нетримання сечі при напрузі, ослаблення струменя або утруднене сечовипускання;
 • розлад акту дефекації: при опущенні задньої стінки піхви (ректоцеле) – запори;
 • відчуття тяжкості або тиску в області тазового дна і промежини.
 • тягнучі болі внизу живота, дискомфорт в області попереку, іноді почуття розпирання в піхві;
 • сексуальні розлади: зменшення тонусу м'язів піхви при статевому акті, відчуття сухості.

Зазначені симптоми не є абсолютно специфічними для пролапса тазових органів, можуть зустрічатися як в комбінації, так і окремо. Наявність опущення тазових органів, ступінь пролапсу (I, II, III, IV ступеня) і спосіб лікування може визначити тільки лікар, оглянувши жінку і зібравши детальний анамнез.

ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКА ПРОЛАПСУ ТАЗОВИХ ОРГАНІВ

Багато сучасних дівчат, жінок регулярно відвідують тренажерні зали, виконуючи комплекси вправ, які підтримують м'язи тіла в тонусі, але ці вправи не тренують м'язи тазового дна.

Існує комплекс вправ з додатковим навантаженням, який необхідно виконувати точно і під контролем лікаря. Цей метод використовують для усунення існуючої проблеми (опущення статевих органів I-II ступеня) у жінок, які народжували, так і для жінок, які знаходяться періоді менопаузи. Після проходження даної процедури, м'язи стають пружними і підтягують передню і задню стінки піхви, усуваючи такі проблеми як нетримання сечі і запори, так і для профілактики пролапсу внутрішніх статевих органів, у жінок які готуються до вагітності, пологів.

Дуже важливо пам'ятати, що легше попередити провисання, перерозтягнення м'язів тазового дна, регулярно тренуючи їх, ніж лікувати опущення внутрішніх статевих органів з ускладненнями.

Як сказав відомий російський хірург і анатом Микола Іванович Пирогов: «Майбутнє належить запобіжній медицині». Жінки, які користуються цією методикою до і після пологів покращують якість свого сексуального життя, підвищується тонус м'язів піхви, що доставляє пратнеру більше задоволення.

P.S. Дорогі жінки, любіть себе, не соромтеся говорити про такі проблеми своєму лікарю на початкових стадіях. Покращуйте якість життя профілактичними заходами.


Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом