(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Правила якісної і безпечної засмаги від лікаря

Футумайчук Надія Михайлівна – лікар-дерматолог, косметолог медичного центру Оксфорд Медікал


Літо – пора найвищої активності сонця. Ми знаємо, що сонце може нести за собою опіки, фото старіння, навіть ризики переродження наших родимок у меланому. Але не варто жахатися сонця, адже саме сонячне випромінювання відіграє ключову роль у синтезі вітаміну Д, позитивно впливає на шкіру при псоріазі і звісно ж дарує спокусливу засмагу. Як знайти баланс і отримати від сонця тільки позитивні наслідки? Гадаю, що кілька порад правильної засмаги не завадять ☺

Порада 1: засмагати варто тільки у певні години

Ми знаємо, що активність сонячного випромінювання змінюється протягом дня. Тому варто розуміти, що навіть 15 хвилин під сонцем у період найбільшої активності сонця призведуть до опіків. Найбільш оптимальний час для засмаги: до 11:00 та після 17:00.

Правило 2: тривалість перебування під сонцем

Ви можете здивуватися, але кожному з нас потрібна різна кількість часу для засмаги. Це залежить від кількості меланіну у шкірі. Є різні типи шкіри, чутливої до ультрафіолету. Ми відносимося до середньоєвропейського типу (3 тип). Щоб знати, скільки часу вам можна безперервно перебувати під сонцем, погляньте на свою шкіру та природний колір волосся:

  • рудоволосі зі світлою шкірою – максимум 5 хвилин;

  • світловолосі – до 10 хвилин;

  • темноволосі з карими чи зеленими очима та відносно світлою шкірою – до 20 хвилин;

  • смагляві люди – до 30 хвилин.

Варто поступово адаптовувати свою шкіру до сонця. Починайте з 5-10 хвилин на добу і протягом тижня збільшуйте час перебування. Чергуйте періоди під сонцем та в тіні.

Правило 3: засмагайте поруч з водоймами

Активне сонце не тільки стимулює засмагу, а й стрімко зневоднює шкіру, тому варто бути поблизу місця з відкритими водоймами, де вища вологість повітря і нижча температура за рахунок бризків води. До речі, за рахунок відбиття сонячних променів від крапель води, засмага візьметься швидше і час перебування під сонцем можна скоротити.

Правило 4: не забувайте пити воду

Не є новиною той факт, що під час спеки, потреби організму у воді є набагато вищими. Тому не забуваємо часто пити воду невеликими порціями. Вода повинна бути без підсолоджувачів та барвників, бажано без газів. Також не радимо пити каву перед походом під сонце, оскільки кава сприяє зневодненню та підвищує артеріальний тиск.

Щоб розрахувати кількість води на добу, дотримуйтеся формули – 30мл помножити на вашу вагу (жінки) або 40мл помножити на вагу (чоловіки).

Правило 5: захист для голови та очей

Дія прямих сонячних променів на голову може призвести до теплового удару, сильного підвищення артеріального тиску, появи головного болю. Тому радимо засмагати у капелюшку чи панамці. А оптимальніше буде, якщо голова буде захованою під парасольку, а тіло під сонцем. 

Щодо очей, гадаю, що вам не потрібна «засмага» склер. А меланоми очного яблука є цілком реальним явищем. Тому придбайте сонцезахисні окуляри із додатковим захистом від ультрафіолету. Такі можна придбати у офіційних представників у магазинах оптики (палатки біля пляжу – не офіційні представники, які продають підробки).

Правило 6: зволоження шкіри

Щоб засмага лягла рівномірно і не призвела до пересушування, шкіру варто заздалегідь підготувати. Прийміть вдома душ, нанесіть скраб для відлущування відмерлих частинок, нанесіть рівномірно сонцезахист до рівня SPF-30. Під час засмаги можете купатися у водоймі, але не забувайте, що час у водоймі також зараховується до часу перебування під сонцем. Після засмагання радимо також прийняти душ і нанести на все тіло лосьйон або молочко.

Правило 7: протипоказання до засмаги

Не раджу засмагати людям, у кого численна кількість родимок, хто схильний до онкопатології, людям із серцево-судинними захворюваннями,  захворюваннями  у стадії декомпенсації, вагітним.

Правило 8: професійний догляд

Щоб засмага була рівномірною і ви не зустрілися із фотостарінням чи пігментними плямами, не варто забувати про доглядові процедури  у лікаря-косметолога. Пілінги для видалення відмерлої шкіри, маски для поверхневого живлення та зволоження, ін’єкційні процедури для глибокого живлення та зволоження (біоревіталізація, мезотерапія). Ми допоможемо підібрати професійну та якісну косметику для догляду у різні пори року, яка підійде саме для вашого типу шкіри.

Бажаю гарного сонячного настрою ☺


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом