Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Правильне харчування як основа профілактики ожиріння

11.09.2018
image

Савчин Тетяна Василівна – лікар дієтолог

Правильне харчування – всі про це чують, говорять , читають, та не всі розуміють суть цього «тренду». Часто буває, самі лікарі губляться у відповіді на питання: «Що таке правильне харчування?».

Водночас, проблема ожиріння постала досить гостро як серед дорослого, так і серед дитячого населення планети. І це незважаючи на високий розвиток медицини. Питання ожиріння недооцінюється, що у свою чергу веде до безлічі «тихих» проблем зі здоров’ям, що підступають непомітно.

У ЧОМУ ПОЛЯГАЄ ПЕРШОПРИЧИНА ОЖИРІННЯ?

Перш за все, ми маємо зрозуміти собі важливість харчування. Сьогодні дуже багато зайнятих людей, які біжать у цьому світі за всім, крім свого здоров’я, і на таку дрібницю як  харчування звичайно не вистачає часу. А коли випадає нагода, люди закидають у свій організм все, що їм трапляється першим на шляху, звичайно із поспіхом (адже вони не мають часу).

 

Зазвичай це буває перед сном, коли наш організм готується до сну, і йому аж ніяк не потрібна така кількість калорій, або під компанію алкоголю, який крім власної надзвичайно високої калорійності, ще більше розганяє наш апетит. Зранку на сніданок або не вистачає часу, або, у кращому випадку, - це пластівці швидкого приготування. Протягом дня перекуси у вигляді кави з батончиком, а про воду ніхто і не чув.

 

Отак потроху у нас назбирується декілька зайвих ккал у день, а за місяць цей запас відкладеться у вигляді жиру на нашому тілі. Потім різні дієти, голодування, короткочасний результат, і наші втрачені кілограми бумерангом повертаються назад, а то і більше.

ВСЕ ПРО ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ

Отже, що таке це «правильне харчування», та як  впроваджувати його у повсякденне життя:

  1. Насамперед треба сказати про воду. Обов’язково у щоденному раціоні кожного має бути чиста, негазована вода! Адже у нашому організмі є такі потужні фільтри, як печінка та нирки. Вони постійно працюють, фільтруючи нашу кров, і для їх кращої роботи та виведення продуктів обміну необхідна вода. Згадайте, коли ви заводите собаку, чи якусь іншу тваринку, ветеринар вам каже, що миска з водою постійно має бути у доступі тварини. Так чому ж люди нехтують цим важливим моментом?  

 

Запам’ятайте – людині необхідно випивати мінімум 30-40 мл/кг маси тіла чистої води щодня. Це покращить роботу такого складного організму, і ви дуже швидко почнете відчувати себе краще.

  1. Наступним важливим моментом є регулярність прийомів їжі. Так як нашому організму завжди потрібне паливо для його роботи, то нам необхідно поновлювати цю енергію постійно, і давати йому не більше ніж йому потрібно. Значить харчуватися потрібно 4-5 разів на день, невеликими порціями, для постійної підтримки нашого метаболізму в тонусі. І схитрувати тут не вийде.

Якщо ви думаєте наїстися за один раз та на цілий день, то організм однаково зробить так, як вигідно йому. Він візьме те що йому потрібно, а надлишок піде про запас. І коли ви пропустите наступний прийом їжі з метою “не поправитися” – ваш метаболізм перейде в режим економії, і почне брати енергію з м’язів, а з жиру візьме в останню чергу. Тому не допускайте скажених нападів голоду, так як це призведе до переїдання і відкладання запасів!

  1. Не менш важливим моментом є вибір продуктів. До цього варто підійти відповідально, адже ми маємо розуміти що ми їмо. І варто продумувати це заздалегідь, так як в голодному стані людина не буде думати про якість та цінність їжі, а лише про те, що б таке смачненьке швидше з’їсти.

  1. При виборі продуктів намагайтесь уникати, або зменшити кількість обробленої їжі у вашому раціоні. Надавайте перевагу натуральним, нерафінованим продуктам. Наприклад, краще купити м’ясо, замість ковбаси, свіжі фрукти замість солодощів, замінити рафіновану олію на нерафіновану, хліб та макаронні вироби обирайте з борошна грубого помолу, цільнозернові крупи, введіть у свій раціон більше свіжих овочів, зелені та спецій, зменшіть кількість вживання цукру і ви неодмінно відчуєте покращення загальних відчуттів та головне - побачите результат.

Візьміть собі за правило дотримуватись таких маленьких хитрощів, і тоді ніякі дієти не будуть потрібні. Треба завжди правильно харчуватися і це буде найкращою профілактикою ожиріння!


Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом