Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Менопауза у жінок, або що таке клімакс?

04.08.2014
image

Клімакс (менопауза) – це припинення у жінок менструації, яке супроводжується сповільненим обміном речовин, зменшенням виробітку гормонів у жіночому організмі, на фоні цього шкіра починає швидше старіти і виникають такі хвороби, які не турбували Вас раніше.

Вік в якому наступає клімакс – 49-51. Але бувають випадки, коли клімакс наступає раніше – 40-45 років. Є жінки, які знайомляться з першими признаками клімаксу уже у 36 років.

Причиною цього є: куріння, зловживання алкоголем, наркотиками, хронічний стрес, спадковість (патологія відбувалась у мами, бабусі), погана екологія, проблеми зі щитовидною залозою. Іншими словами цю патологію називають – «синдром виснаження яєшників». Шансів на відновлення репродуктивної функції практично не залишається. Якщо у Вас почались регулярні затримки менструації, обов’язково зверніться до гінеколога для з’ясування причин і коригування свого стану.

Лікар зробить наступні обстеження:

 1. Огляд на гінекологічному кріслі;
 2. Відеокольпоскопію;
 3. УЗД;
 4. Взяття потрібних аналізів.

Про те що у Вас почався клімакс, скажуть про себе самі симптоми, це перш за все:

 • Різка зміна настрою;
 • Турбує безсонниця;
 • Різкі приливи крові на обличчя;
 • Головна біль;
 • Часткова втрата сексуального інтересу;
 • Підвищений артеріальний тиск;
 • Проблеми зі серцем;
 • Шкіра стає сухою;
 • Часті дипресії;
 • Пітливість під час сну.

Навіщо іти до лікаря, якщо клімакс – це природній процес?

Якщо жінку не тривожать неприємні симптоми, вона і справді може не квапитися до лікаря. Але під час менопаузи в організмі можуть відбуватися суттєві гормональні порушення. А це може стати причиною багатьох хвороб, в тому числі раку матки. Тому під час менопаузи доречно спостерігатися у спеціаліста і повідомляти йому про найменші зміни стану здоров'я. На основі цієї інформації досвідчений фахівець визначить, які симптоми дійсно є ознаками клімаксу, а які - ознакою можливих захворювань.

Пам’ятайте, що здоров’я – це найголовніший скарб в житті і його потрібно берегти!


Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом