Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Маленький представник великих неприємностей

04.08.2016
image

Шкреметко Марта Іванівна

Лікар гінеколог

Кистозні ураження яєчників (кисти ячників) є найбільш  розповсюдженою гінекологічною паталогією, що супроводжуються порушенням репродуктивної функції, розладами менструального циклу. Основними причинами виникнення кісти яєчника - запальні процеси органів малого тазу, наслідки частих абортів що призводять до серйозних ендокринних дисфункцій в організмі, постійні стреси, паління, нездорове харчування та наявність інфекційних захворювань, що сприяє негативному впливу на яєчники.

Кисти яєчника – це пухлиноподібне доброякісне утворення що являє собою «міхур» або порожнину наповнену рідким вмістом.

Зазвичай ці утворення лікування не потребують оскільки  через 2-3 місяці самостійно розсмоктуються, але  не завжди так буває,  іноді виникають ускладнення, що потребують більшої уваги як наприклад: розрив чи перекрути кісти, що супроводжується кровотечею і як характерно закінчується  оперативним лікуванням.

Найчастіше в яєчнику можуть утворюватися фолікулярні кісти, кисти жовтого тіла, параоваріальні, лютеїнові, ендометріоїдні кисти. Ці пухлини віднесено до так званих ретенційних кист, з лат "retention" – затримка, а не є істинними пухлинами.

Одною із найпоширеніших кіст яйника є фолікулярна. Кожного місяця фолікул під дією гормонів гіпофіза у яєчнику, дозріває та розривається і відбувається «овуляція». Якщо розриву не відбулося, утворюється фолікулярна кіста, що може сягати розмірами від 3 до 8 см. Виявити кісту можна при гінекологічному обстеженні та за допомогою ультразвукового дослідження.

Серед поширених скарг: порушення менструального циклу, ниючий біль внизу живота, «мажучі»  кров’янисті виділення,  також біль може посилюватися під час пальпації при гінекологічному обстеженні.

У першу чергу потрібно регулярно відвідувати і не боятися оглядів у гінеколога, щоб вчасно виявити чи попередити  хворобу.

Щодо лікування кісти, то воно повинно бути  підібране індивідуально для кожної жінки, беручи до уваги результати діагностики. Якщо кіста невеликих розмірів - проводять спостереження, або призначають  протизапальну та гормональну терапію, мета якої полягає в прискоренні процесу розсмоктування кісти та попередження  її утворення, якщо вона самостійно не регресувала тоді вирішується питання про хірургічне лікування.


Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом