(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Кишенькові санітайзери – чи потрібно постійно дезінфікувати руки?

Прокопій Галина Ігорівна

лікар-дерматолог, косметолог

медичного центру «Оксфорд Медікал»

Останнім часом особливої популярності набули кишенькові гігієнічні антисептики для рук. Наскільки ми пам’ятаємо, кишеньковим антисептиком користувались тільки медичний персонал між прийомом пацієнтів і студенти-медики.

Попит на санітайзери пішов високо вгору завдяки рекламі блогерів, широкому асортименту товару у всіх магазинах (не тільки у аптеках), виготовленні антисептиків з привабливими етикетками та солодкими запахами, низькій ціні. На сьогоднішній день гігієна рук стала трендом. Та чи справді є потреба у постійній дезінфекції рук?

Що таке «санітайзер» та як він діє?

Санітайзер – це популярний синонім, який використовує сучасна молодь, щоб описати кишеньковий антисептик для гігієни рук. Призначенням санітайзера є знищення патогенних мікроорганізмів на поверхні рук, дезінфекція рук медика після огляду та пальпації пацієнта, дезінфекція рук медичного персоналу після інвазивних процедур. За складом санітайзери поділяють на спиртовмісні, парабеновмісні, похідні триклозану, антисептики з додаванням антибактеріальних речовин (антибіотиків).

Стандартний санітайзер – це 70% розчин етилового спирту. Саме дана концентрація є оптимальною для ефективної дії антисептика, адже концентрація розчину понад 70% наносить дубильний ефект на шкіру. Всі барвники та ароматизатори – це недоречні сполуки, які не приносять жодної користі, тільки піднімають ціну санітайзера у декілька разів.

Чим небезпечне неправильне використання санітайзера?

Людський організм містить власну мікрофлору – це нешкідливі бактерії, які захищають нас від впливу патогенних бактерій. Неконтрольоване постійне використання кишенькового санітайзера руйнує мікрофлору на поверхні рук, що робить їх більш вразливими до зовнішніх негативних чинників. Також, з часом руки стають сухими, виникають лущення, подразнення, тріщини – привіт інфекціям. Виникає зміна pH.

Ще одна небезпека полягає у ризику виникнення алергічної реакції на компоненти санітайзера. Вже на наступне використання пацієнти скаржаться на почервоніння рук, набряк, кропивницю, сильний свербіж, появу болючих тріщин та міхурців з прозорим або жовтуватим вмістом. Гадаю, що не такого результату ви очікували від простого антисептика.

Коли рекомендовано використовувати санітайзер?

Насправді санітайзер необхідний особам, які щодня контактують з інфекційними захворюваннями. Це стосується медичного персоналу, студентів, що перебувають на практичних заняттях у лікувальних закладах та ін. Також санітайзери доречні у випадку, якщо ви не матимете доступу до води та мила (в дорозі, перед тим як скуштувати вуличний фаст-фуд). В інших випадках, найбільш ефективним методом захисту ваших рук буде звичайне гігієнічне миття рук з милом. 

Коли варто мити руки з милом:

  • перед готуванням та прийомом їжі;

  • після відвідування вбиральні;

  • після контакту зі сторонньою людиною;

  • після прогулянки;

  • після контакту з тваринами;

  • перед проведенням процедур з догляду за тілом (вмиванням обличчя, використанням масок, перед проведенням манікюру, педикюру та ін.)

  • після контакту з грошима;

  • перед використанням контактних лінз;

  • після перебування у громадському транспорті.

Мити руки потрібно ретельно мінімум 30 секунд під проточною водою кімнатної температури, витирати індивідуальним рушничком або одноразовою сухою серветкою. Не забувайте про гігієну нігтів. Також можна користуватися кремом для рук, він створить додатковий захист від патогенних бактерій.

Будьте здорові!


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом