Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Класичні помилки жінок під час вагітності

Бойчук Олександра Степанівна – лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД медичного центру Оксфорд Медікал

Кожна з нас трепетно відноситься до періоду вагітності. Кожна стикається з важкими періодами: токсикоз, набряки, підвищення артеріального тиску, проблеми з надлишковою вагою . Та чи не найбільшою проблемою є поради оточуючих людей, які наполягають на своїй думці і щиро впевнені у своїй правоті. Переважно це подруги, знайомі і навіть батьки, доули у соцмережах, блогери, «лікарі» без реального диплому та багато інших.

Зазвичай вагітні жінки припускаються класичних помилок, які впливають і на перебіг вагітності, і на післяпологовий період.

Перша помилка: «Їсти за двох»

Якщо до вагітності ви могли дещо обмежувати себе в улюблених смаколиках, то під час вагітності ви відриваєтесь на повну. Шинка, смажена картопелька, булочки і море шоколаду – ви не відмовляєте собі ні в чому, адже всі навколо повторюють одну і ту ж фразу: «накидай собі більше, бо тобі потрібно їсти за двох!». 

Подумайте логічно: організм всередині вас не важить стільки ж як і ви, а всього не більше кількох кілограм. Тому не потрібно збільшувати свою порцію вдвічі, адже у цьому випадку головне не кількість, а якість! Ваш раціон повинен бути збагачений корисними мікроелементами, вітамінами, кальцієм, що забезпечить надійний ріст і розвиток малюка. Сформувати правильний раціон вам допоможе ваш лікар.

Друга помилка: «Діагноз в мережі»

 Напевне найбільша проблема для вагітних – це вільний доступ до інтернету. Будь-яке суб’єктивне відчуття сприймається як симптом і трактується як проблема. В першу чергу вагітна звертається до батьків, подруг, порадниць в соцмережах. В результаті ви звичайно ж почуєте декілька тривожних діагнозів, які тільки призведуть до зайвого стресу (а стрес під час вагітності може призводити до супутніх проблем). Якщо у вас погіршується самопочуття та  виникають будь-які питання – зверніться одразу до лікаря. У 90% випадків проблеми, як такої, не існує.

Третя помилка: «Тяжка фізична робота»

Оточуючі, особливо люди старшого віку, а це наші бабусі, завжди кажуть «вагітність – то не хвороба». Це звісно правда, але під час вагітності фізичні навантаження є небажаними. Вся рухова активність повинна обмежуватися прогулянками, спеціальними вправами та улюбленим хобі. Силові вправи, носіння важких речей і будь-яка тяжка фізична робота є протипоказаними! Навіть якщо під час її виконання ви почуваєте себе чудово, це не значить, що нема негативних наслідків. Надмірні фізичні навантаження можуть призвести до передчасного розкриття шийки матки, мимовільного аборту, спазму маткових артерій.

Також якщо ви працюєте в умовах впливу негативних фізичних чинників, таких як радіація чи вібрація, чи в оточенні хімікатів, то варто перевестись на інші види робіт. Для цього лікар може видати вам спеціальну довідку. 

Четверта помилка: «Сидяча робота»

Тривале безперервне сидіння може призвести до застою венозної крові в нижній половині тіла, що згодом призводить до таких наслідків як варикозне розширення вен на ногах, геморой та інші. Старайтеся щогодини робити невеличку перерву на 5-10 хвилин, прогуляйтеся, розімніть м’язи.

П’ята помилка: «Відмова від ведення статевого життя»

Внормоване статеве життя – це запорука гарного настрою і для жінки, і для чоловіка.. Якщо вагітність протікає фізіологічно без ускладнень і протипоказань, то не варто відмовляти собі у інтимній близькості з коханим. Нормальний секс є цілком безпечним і ніяк не зашкодить малюку. 

Шоста помилка: «Тривожність»

Постійне переживання про свій стан, постійні думки, моніторування інформації в інтернеті про можливі ускладнення. Кожна мама вбачає тут себе. Ваша тривожність може призвести до погіршення вашого самопочуття і стану малюка. Тому просто розслабтесь і отримуйте задоволення від вагітності. У випадку порушення загального самопочуття, одразу зверніться до лікаря, який допоможе усунути будь-яку проблему.

Бажаю, щоб вагітність запам’яталась тільки позитивними моментами! Здоров’я вам і малюку!


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом