З кожним роком смертність з приводу серцево-судинних захворювань зростає. Особливо це стосується інфаркту міокарда та інсульту. Також велику увагу привертає ріст тромбоемболій легеневої артерії, що почастішав в молодому віці і в більшості випадків призводять до летальності.
Інфаркт та інсульт - серйозні захворювання, після яких буває важко повернутися до нормального способу життя. Тому, краще запобігти їх виникненню, ніж допустити. Що для цього необхідно? Насамперед - знати першопричини, які сприяють розвитку серцево-судинних захворювань та методи боротьби з ними.
Слід зазначити, що фактори, які викликають інфаркт та інсульт поділяють на ті, на які ми можемо вплинути та ті, на які не можемо.
Факторами на які ми не можемо вплинути:
- вік (чоловіки > 55 років, жінки > 65 років);
- стать (в більшості випадків хворіють чоловіки);
- генетика (сімейний анамнез передчасного розвитку серцево-судинних захворювань).
Як бачимо, фактично ніхто не застрахований від настання інсульту, або інфаркту. Проте їх настанню можна запобігти, знаючи фактори на які ми можемо вплинути. До них належать:
- підвищений артеріальний тиск(особливо неконтрольований);
- дисліпідемія (підвищений рівень загального холестерину та його фракцій);
- збільшення ваги тіла (ожиріння);
- зловживання алкоголем та тютюнопалінням;
- малорухомий спосіб життя;
- підвищена густина крові;
- стреси;
- цукровий діабет.
Для того, щоб попередити розвиток інсульту та інфаркту, потрібно усунути всі фактори, перераховані вище.
У високорозвинутих країнах світу, медицина, велику увагу приділяє попередженню виникнення будь-яких захворювань, профілактиці. Потрібно більше прислухатися до свого організму або просто «полюбити» себе. Особливо, слід звертати увагу на:
- будь-які болі за грудиною, що виникають при фізичному навантаженні та в спокої;
- перебої в роботі серця;
- відчуття нестачі повітря при ходьбі та в спокої;
- неконтрольований артеріальний тиск;
- часті головні болі.
Вищеперераховані симптоми уже можуть свідчити про розвиток серцево-судинних патологій. В цьому випадку потрібно негайно звертатися до лікаря кардіолога. Проте, навіть якщо вас нічого не турбує, обов’язково хоча б раз на рік необхідно проходити ряд обстежень,таких як:
- загальний аналіз крові;
- загальний аналіз сечі;
- рівень глюкози в крові;
- біохімічний аналіз крові;
- коагулограма;
- ЕКГ.
У сучасному медичному центрі «Оксфорд Медікал» створені всі умови для проведення вище зазначених обстежень, а також є можливість отримати консультацію у досвідчених спеціалістів.
Прийом лікаря-кардіолога розпочинається зі збору анамнезу (отримання інформації про причини виникнення захворювання, тривалість його перебігу, генетичну схильність тощо), вивчення скарг пацієнта, проведення огляду і встановлення попереднього діагнозу.
Після первинної консультації виписується направлення на проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень. На основі проведених обстежень здійснюється повторна консультація і згідно результатів обстежень призначається лікування.
Відповідально ставтесь до свого здоров’я, бережіть своє серце, адже здорове серце - запорука довготривалого та повноцінного життя.