(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Харчування немовлят та дітей раннього віку: основні помилки сучасних мам

Федорів Марія Іванівна

лікар педіатр, неонатолог

медичного центру «Оксфорд Медікал»

Створення нового життя – це унікальне явище, яке в подальшому вимагає турботи, терплячості, відповідальності, обізнаності. Це повинна розуміти кожна мама. Інколи материнська турбота може, м’яко кажучи, дещо перейти межі, адже кожна мама хоче, щоб її дитина не відмовляла собі ні в чому, особливо у плані харчування. Як наслідок, необізнаність мами може принести певну шкоду на розвиток та здоров’я дитини.

Годування дитини першого року життя

Ми знаємо, що протягом першого року життя дитина живиться за рахунок грудного молока матері. Грудне вигодовування зараз визнано найоптимальнішим способом вигодовування дитини, адже разом з грудним молоком немовля отримує життєво необхідні елементи, мінерали, вітаміни та імуноглобуліни, що у перші роки життя захищають її від інфекцій. 

Але майже кожна годуючи мама стикалась зі станами, котрі призводили до зниженої продукції молока, що призводило до недогодовування дитини. І тут в когось з членів сім’ї (без образ, але за статистикою це саме бабусі) виникає «геніальна» ідея: годувати немовля коров’ячим молоком. Як лікар, мушу зауважити, що коров’яче молоко (або інше молоко тваринного походження) категорично не рекомендовані немовлятам.  Це пов’язано з високим вмістом статевих гормонів – естрогенів, які викликають передчасне статеве дозрівання у дівчаток, а у хлопчиків – навпаки його затримку.

Тому у даному випадку раджу частково догодовувати дитину за допомогою спеціальних гіпоалергенних сумішей, рекомендованих вашим сімейним лікарем. І, звичайно ж, зверніть увагу на причини зниження лактації.

Правила введення прикорму

З 5-6 місячного віку дитині рекомендовано введення прикорму, тобто поступово урізноманітнювати раціон малюка. Саме в цьому аспекті допускають найбільш грубих помилок. Звичайно батьки хочуть дати дитині все корисне і бажано одразу. Але не варто поспішати, прикорм варто вводити поступово і звертати увагу на те, які саме продукти і в якій кількості ви даєте дитині. 

Оптимально починати з овочевих пюре та фруктових соків, можна використати моркву, капусту, кабачок. Овочі потрібно зварити і дрібно перемолоти. І наголошую, не варто солити овочеве пюре. Також поступово додавати каші: кукурудзяну, гречневу та ін.

Надалі з кожним місяцем ви можете додавати щось нове: з 7 місяців запечену рибку, з 8 місяців варене або тушковане м’ясо (кролик, курка). Після введення кожного продукту, слідкуйте за реакцією дитини, чи не здуває у неї животик, чи не погіршується у неї настрій, чи нема висипки, чи не набирає стрімко у вазі, або ж навпаки, чи не худне. Що не варто давати маленьким дітям: солодощі, солодкі фрукти, булочки, магазинні фруктові соки, йогурти, сирки з шоколадом, лимони, прянощі, копчені ковбаси та ін.

Алергени у раціоні дитини

Мушу зазначити, що серед багатьох корисних продуктів є саме ті, які здатні викликати алергію у дитини. Тому запам’ятайте  перелік цих продуктів та не додавайте їх у раціон дитини у перші 3 роки її життя:

  • мед;

  • горіхи;

  • цитрусові;

  • яйця;

  • помідори;

  • шоколад;

  • морепродукти;

  • соя та ін.

Як запідозрити алергію у дитини? На харчову алергію вказуватимуть такі симптоми як неспокій дитини, поява висипу та розчухів, набряк шкіри, погіршення дихання, порушення загального стану дитини. Ще один момент: після першого прийому алергія не виникне ніколи, адже організму потрібен сенсибілізуючий чинник, який спровокує вироблення великої кількості антитіл. А вже після повторного прийому алергена або сенсибілізуючого чинника ці антитіла вмикаються і виникають алергію. 

Алергія може виникати у різних формах: кропив’янка, набряк Квінке, анафілактичний шок. Якщо від одних продуктів може бути просто блювання та діарея, то інші викликають небезпечні для життя стани, при яких відлік йде буквально на хвилини.

Тому, шановні батьки, подумайте двічі, перед тим як нагодувати своє маля на перший погляд корисними та поживними продуктами! При виникненні сумнівів та питань не соромтеся – зверніться до фахівця!


( Рейтинг: 3.00, голосів: 2 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом