Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

"Друге серце" чоловіка – простата

Передміхурова залоза (простата)- це орган в ділянці малого тазу, перед сечовим міхуром, залозиста частина якого виробляє секрет - рідину, що містить ферменти, які сприяють розрідженню сперми, а також багато інших біологічно-активних речовин, котрі сприяють нормальному процесу запліднення яйцеклітини. Також бере участь в перетворенні чоловічого статевого гормону – тестостерону в його більш активну форму - дегідротестостетрон.

Запалення простати (простатит) – найбільш поширене урологічне захворювання. Воно бути хронічним і гострим.

Гострий простатит зустрічається рідше. Проявляється ознобом, підвищення температури тіла аж до 40 С, різким болем в ділянці промежини, болями при дефекації.  Інколи може бути гостра затримка сечі.

Хронічний простатит зустрічається значно частіше. Перебіг захворювання хвилеподібний :  період загострення змінюються періодами затишшя, під час яких захворювання себе ніяк не проявляє.       

Часом він може бути наслідком перенесеного гострого простатиту, але в переважній більшості  проходить як первинно - хронічний, тобто без гострої фази.

В таких випадках симптоми хвороби слабо виражені. 

Навколо простати знаходиться нервове сплетіння, тому при запаленні біль може "віддавати" в сусідні органи:  поперек, крижі, калитку, сечовипускальний канал, надлобкову та пахову  ділянку, в промежину, в область анального отвору, відмічається важкість внизу живота.

Пацієнти можуть скаржитись на дискомфорт в статевих органах: свербіж в задньому проході, повзання мурашок, відчуття лоскотання в сечівнику, важкості в промежині, похолодання геніталій, відчуття тиску; патологічні (слизисті, чи гнійні) виділення з уретри при дефекації в кінці акту сечовипускання.

Порушення сечовипускання (дизурія) - біль, різі, свербіж, дискомфорт, затруднення  сечовипускання (слабкий напір струменя сечі, відчуття неповного випорожнення сечового міхура, прискорений, болючий сечопуск, переривчастий струмінь сечі, часті позиви до сечовипускання).

Також можуть бути загальні симптоми, такі як загальна втома, зниження працездатності, апатія, депресія, сексуальні порушення, невдоволення, погіршення загального самопочуття, порушення сну, підвищена дратівливість, погіршення настрою, підвищена пітливість, зайва фіксація уваги на своєму стані.

Інколи чоловіки за досить тривалий час можуть  звикнути до цього стану, як до якоїсь норми або просто  грішити на вік і втому. Частина пацієнтів не відчувають взагалі ніяких ознак хвороби  і звертаються до лікаря уже з наслідками перенесеного простатиту: це безпліддям, чи сексуальними порушеннями. Приблизно третина пацієнтів захворювання виявляється "випадково" при плановому урологічному огляді, яке щорічно необхідно проходити всім чоловікам старше 40 років, з метою ранньої діагностики таких грізних захворювань, як аденома, чи рак простати. 


( Рейтинг: 4.93, голосів: 27 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом