Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Що таке холестерин і навіщо потрібно знижувати його рівень?

04.05.2015
image

Холестерин (холестерол) – це жироподібна речовина з групи стеринів (стеролів), який утворюється в печінці і продуктами харчування надходить в організм.

Холестерин є складовою мембран клітин тіла, необхідна організму для вироблення статевих гормонів, жовчних кислот, нервових клітин. Є одним з найпотужніших антиоксидантів. Із їжею холестерину надходить в наш організм приблизно 15 %, решту 85 – виробляє печінка.

ЧИ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПІДВИЩЕНИЙ РІВЕНЬ ХОЛЕСТЕРИНУ?

Надлишок холестерину в крові приводить до розвитку атеросклерозу – відкладення холестерину на стінках судин. Після чого утворюється атеросклеротична бляшка, яка перекриває просвіт судин, що може привести до зменшення кровопостачання головного мозку, серця, та інших органів. Це  підвищує ризик розвитку інфаркту міокарда, ішемічного інсульту і навіть смерті. При підвищенні холестерину можуть утворюватись камені в жовчному міхурі та розвивається жовчо-кам’яна хвороба.  

 ХТО Є ПАЦІЄНТОМ ВИСОКОГО РИЗИКУ?

Пацієнти, які є групі ризику підвищеного холестерину, є люди які хворіють  такими хворобами: цукровий діабет, ішемічна хвороба, атеросклероз судин головного мозку. 

ЯКИМ МАЄ БУТИ НОРМАЛЬНИЙ РІВЕНЬ ХОЛЕСТЕРИНУ?

Холестирин поділяється на 2 види: «хороший», «поганий».

"Хороший" холестерин – це ліпопротеїд високої щільності, якого в організмі повинно бути якомога більше.

«Поганий холестерин – це  ліпопротеїд низької щільності, якого в організмі повинно бути якомога менше, тому що він завдає великої шкоди здоров’ю.  

Допустимий рівень холестерину в організмі 5 ммоль/л і нижче.

ЯК ЗНИЗИТИ РІВЕНЬ ХОЛЕСТЕРИНУ?

Для зниження рівня холестерину не медикаментозними методами потрібно:

  1. Правильно харчуватись. Потрібно вживати продукти, які знижують холестерин: курка без шкіри, біла риба, індичка, пісня яловичина, телятина, м'ясо ягняти, овочі, фрукти, соки без цукру, мінеральна вода, кава, хліб грубого помелу, каші на воді, рис та ін. Не можна вживати страви смажені на невідомих або насичених жирах. Рекомендовано більше вживати каші : вівсяну, гречану, рис. Овочеві супи, всі види риби, горіхи, натуральні соки.
  2. Підвищити фізичну активність.  Рекомендуються фізичні навантаження помірної інтенсивності. Корисні плаваня, ходьба, танці, їзда на велосипеді. 

Якщо знизити рівень холестерину не вдається за допомогою здорового харчування та зміни способу життя є доцільність призначити препарати які зменшують рівень холестерину . Це можуть бути препарати рослинного походження та лікарські засоби синтетичного походження – статини.

Визначити рівень холестерину та ліпідний профіль ( ліпідограма) і отримати повноцінну консультацію лікаря  можна в клініці «Оксфорд Медікал».


Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом