(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Часті ангіни як першопричина появи ревматизму

Майже кожен з нас в дитинстві хворів ангіною. Розпал захворюваності на ангіну припадає на весну-осінь. Проте не виключено, що такі випадки зустрічаються і влітку.

 

Ангіна, або гострий тонзиліт – інфекційне захворювання, що вражає мигдалини лімфоїдного кільця Пирогова-Вальдеєра. За типом перебігу буває гострою та хронічною, за клінічною формою – катаральна, фолікулярна, лакунарна, гнійна. Виникає переважно у дітей та у людей з ослабленим імунітетом. Збудником, що викликає ангіну, є бета-гемолітичний стрептокок типу А. Саме цей маленький мікроб в подальшому здатен спричинити багато серйозних і складних недуг, а саме: гломерулонефрит, ревматичний артрит, ревмокардит та інші.

ЯК САМЕ ЗВИЧАЙНА АНГІНА МОЖЕ ПЕРЕРОСТИ У РЕВМАТИЗМ?

На перший погляд здається дивним той факт, що таке просте та поширене захворювання як ангіна може викликати ревматизм. На жаль це правда. І відбувається це так: при тривалому перебуванні в організмі людини, патогенні мікроорганізми з током крові та лімфи розповсюджуються у органи, через які проходить значна частина кровоточу: серце, нирки. Там ці ж організми створюють колонії та починають проявляти патогенну, знищуючу дію.

 

Наскільки ми знаємо, ревматизм – це патологія, що вражає сполучну тканину. Дане захворювання охоплює майже всі системи людського організму: серцево-судинну, видільну, дихальну, опорно-рухову.

Фактори, що в рази підвищують сприйнятливість до ревматизму:

  • Генетична схильність. Якщо один з батьків хворіє на ревматизм, тоді ймовірність появи цього недугу у дитини складає 30%, якщо обоє батьків – відповідно 90%.

  • Несерйозне ставлення до лікування ангіни, перенесення захворювання «на ногах».

  • Низька опірність організму до патогенних бактерій.

ПРОЯВИ РЕВМАТИЗМУ

Вже на третій тиждень після появи ангіни можливий летючий біль у ділянці великих суглобів, набряк, почервоніння. Ці ознаки є симетричними, тобто вражають  обидва суглоби: колінні, ліктьові, гомілкові. Ближче до вечора підвищується температура тіла до 38°, людина відчуває озноб, дискомфорт, головний біль.

 

Симптоми з боку суглобів можуть з часом зникати, проте одразу з’являються ознаки ураження серця, а точніше – ревмокардиту. Основними симптомами ураження серця є біль при різких рухах, кашлі, задишка, тахікардія, ознаки серцевої недостатності. Також сильний удар приймають на себе нирки. Виникає ризик появи гломерулонефриту – запального ураження клубочків нефрона, що супроводжується сильним болем у попереку, появою крові у сечі, стійким субфебрилітетом.

 

З боку нервової системи виникає значне ураження головного мозку, що супроводжується хореєю. Спостерігається лабільність нервової системи, тремор рук, посіпування мімічних м’язів обличчя.

ЯК ВЧАСНО ВИЯВИТИ РЕВМАТИЗМ? РЕКОМЕНДАЦІЇ ЛІКАРЯ

В першу чергу, варто звернути увагу на частоту виникнення ангін у дитячому та дорослому віці. Якщо дитина хворіла ангіною систематично хоча б раз на рік і частіше – негайно зверніться до ревматолога! Тоді лікар зможе вчасно провести профілактику захворювання.

 

Беззаперечно варто з усією відповідальність підходити до лікування ангіни, приймати ліки за призначенням лікаря, дотримуватися суворого постільного режиму, вчасно провітрювати приміщення, вживати продукти з високим вмістом вітаміну С, уникати моральних перенапружень.

 

У випадку, якщо виникли підозри на ревматизм – варто викликати лікаря і за призначенням пройти всю необхідну діагностику для вчасного виявлення недуги до появи будь-яких наслідків. Забудьте про самолікування, адже при ревматизмі призначається специфічна терапія. Обов’язково систематично відвідувати лікаря-ревматолога при схильності до ангін.

Бажаємо бути здоровим і ніколи не забувати про вчасну профілактику!

 


( Рейтинг: 4.74, голосів: 31 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом