(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Біль під час місячних: причини та методи усунення

Вінтонів Ольга Андріївна – лікар акушер-гінеколог медичного центру «Оксфорд Медікал»  

Кожна з нас сприймає «ці дні» по-своєму. Хтось чекає їх як вечора п’ятниці, хтось просто не звертає на це належної уваги, а хтось боїться менструації наче судного дня. Біль, нудота, недомагання, слабкість – це невеликий перелік симптомів, що супроводжують жінку кожного місяця.

Жіночий організм – це неймовірно складна біологічна система, функціонування якої напряму залежить від численних чинників: стану здоров’я, спадковості, екологічних проблем, гормональних змін.

І саме 45-50% жінок стикаються з проблемою альгодисменореї – сильного болю та дискомфорту під час місячних.

Якими можуть бути причини болю?

Біль під час менструації має своє фізіологічне пояснення. Під час менструації слизова оболонка матки відторгає поверхневий шар ендометрію, при цьому можуть частково пошкоджуватися дрібні спіральні судинки матки, які якраз зумовлюють кровотечу. Паралельно під час цього процесу, для того, щоб відторгнути цей ендометрій, матка періодично скорочується та спазмується. Такі активні рухи матки можуть викликати біль.

Етіологічно ми поділяємо альгодисменорею на первинну і вторинну.

    1. Первинна альгодисменорея виникає у дівчаток під час перших місячних (менархе) і зачасту пов’язана з підвищеним вмістом специфічних біологічно активних речовин – простагландинів, дія яких полягає у посиленні скорочення матки. Також виникає зв’язок із сімейним анамнезом – чи скаржились жінки з сім’ї на болючі місячні. При внормуванні циклу больові відчуття можуть поступово знижуватися.
    2. Вторинна альгодисменорея – виникає у жінок зі вже сформованим менструальним циклом і часто є симптомом певного захворювання. Біль під час менструації може свідчити про підозру на: ендометріоз, фіброміому матки, неспецифічні запальні захворювання органів малого тазу, онкопатологію, патологію шийки матки, гормональні розлади, спайкові процеси та багато іншого.

      Як боротися з болем під час менструації?

      Для того, щоб уникнути болю під час менструації, варто підготуватися зарано. Утримайтесь на кілька днів від вживання кави, алкоголю, тютюнопаління. Внормуйте свій питний режим. Старайтеся не вживати важку їжу, яка може викликати супутні проблеми: печію, здуття, закреп. Підготуйте себе морально, приготуйте необхідні засоби гігієни, постарайтеся вирішити нагальні справи наперед.

      Коли починається менструація, уникайте значного фізичного навантаження та виснаження, не перенавантажуйте себе на роботі та старайтеся не стресувати. Коли є можливість – приготуйте собі теплий чай чи какао з чимось смачненьким, лягайте під ковдру, увімкніть улюблену передачу, згорніться калачиком та відпочивайте.

      Щоб усунути біль, можна зробити легкий масаж живота та попереку – поверхневе легке розтирання круговими рухами. Категорично не рекомендуємо ванну у гарячій воді і будь-які теплові процедури. Це, звісно, знімає спазм і біль, але водночас здатне посилити кровотечу. 

      До речі вживання деяких продуктів можуть частково усунути прояви болю. До цих продуктів можна віднести: шоколад, горіхи, рибу. Збагатіть свій раціон вітамінами та мікроелементами. За потреби порадьтеся лікарем щодо знеболюючих препаратів.

      Зауважую, що ці поради є тимчасовими і вони не в змозі усунути проблему болю у глобальному сенсі. Тому рекомендую одразу після менструації спланувати візит до гінеколога. Лікар вас детально опитає щодо особливостей вашого менструального циклу (перше менархе, тривалість, об’єм крововтрати та інші особливості), проведе огляд у дзеркалах, призначить певні додаткові обстеження, а саме УЗД та лабораторні обстеження.

      Визначивши причину болючих менструацій, лікар прикладе усіх зусиль для її усунення. Тому, любі жінки, не варто слухати будь-кого і терпіти, довіртесь лікареві! Бажаємо вам гарного здоров’я!


      ( Рейтинг: 4.17, голосів: 6 )


      Дякуємо!

      Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

      Залишити повідомлення для адміністрації клініки
      Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
      up

      Записатися на прийом

      Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом