(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Як діагностувати вагітність на ранніх термінах?


Чи показує тест вагітність на ранніх термінах? Які методи дають найбільш точний результат? В якому терміні можна чітко діагностувати вагітність? Які симптоми на ранніх термінах вказують на вагітність? У цій статті ви отримаєте вичерпні відповіді на усі питання, що стосуються діагностики вагітності, від провідного лікаря гінеколога медичного центру Оксфорд Медікал – Гайсенюк Оксани Василівни!

«Затримка, тягнучі болі внизу живота, але на тест для визначення вагітності помітна тільки одна смужка… «Я вагітна чи ні?» - така ситуація була ледь не в кожної жінки, яка зверталась до мене на прийом», - розповідає Оксана Василівна.

Вагітність – це фізіологічний стан, який уособлює появу та розвиток нового життя – заплідненої яйцеклітини, яка закріплюється у матці, та протягом 9 місяців (або 40 тижнів) перетворюється на маленьку людину.

Клінічні прояви вагітності

Перш ніж переходити до діагностики, пропонуємо почати із ознак вагітності. Жінки не бігають щомісяця у аптеку по тест для вагітності. Цьому рішенню передують конкретні суб’єктивні та об’єктивні зміни, які наводять підозри на ймовірну вагітність. Щоб жінкам було простіше розуміти свій організм, лікар поділили ознаки вагітності на сумнівні, ймовірні та достовірні.

Сумнівні ознаки вагітності – поєднання симптомів, які віддалено вказують не так на вагітність, як на можливу реакцію організму на зміни. До сумнівних ознак ми можемо віднести:

  • нудоту та блювання;
  • зміну настрою;
  • зміну смаку;
  • збільшення живота (не матки, а живота загалом!);
  • збільшення маси тіла;
  • тягнучі болі внизу живота;
  • слабкість та втому;
  • запаморочення.

Навіть у наших улюблених фільмах чітко зображують епізоди прояву сумнівних ознак вагітності у персонажів, коли жінка, наприклад, втрачає свідомість або з позивами до блювання тікає з-за столу.

Ймовірні ознаки вагітності – симптоми, які проявляються змінами стосовно статевої системи жінки, проте не вказують на 100% про наявність вагітності. До ймовірних ознак ми відносимо:

  • затримку менструації;
  • біль та набряк молочних залоз;
  • синюшність статевих органів;
  • пігментацію ареол молочних залоз;
  • розм’якшення шийки матки при пальпації;
  • позитивний тест на вагітність (може бути хибнопозитивним при гормонопродукуючих пухлинах);
  • збільшення матки (спостерігається також при новоутвореннях матки).

Достовірні ознаки вагітності – об’єктивні і навіть суб’єктивні ознаки, які дають 100% гарантію вагітності:

  • відчуття рухів плоду (аж на 18-22 тиждень вагітності);
  • візуалізація плідного яйця/ембріона у порожнині матки під час УЗД;
  • пальпація плоду під час прийомів Леопольда (також на пізніх термінах вагітності);
  • прослуховування серцебиття (з 6-го тижня вагітності при УЗД).

Навіть при появі сумнівних ознак жінки в першу чергу думають саме про вагітність, хоча ці симптоми можуть виникати при інфекційних захворюваннях, інтоксикації, отруєнні, захворюваннях ШКТ і навіть при звичайній втомі. До допоміжних методів діагностики вагітності потрібно вдаватися вже при появі ймовірних ознак (збільшення грудей, затримка менструації і тд).

Методи діагностики вагітності: тест на вагітність

Існують методи, які ми можемо застосувати в домашніх умовах, наприклад тест на вагітність, а є методи, які потребують спеціального апаратного забезпечення (УЗД).

Пропонуємо розглянути кожен із найбільш відомих методів. І почнемо із найпростішого – експрес тест для виявлення ХГЧ у сечі. ХГЧ починає вироблятися з перших днів запліднення і поступово його рівень підвищується у крові. Важливими перевагами є його:

  • доступність – широкий вибір тестів в кожній цілодобовій аптеці;
  • економність – різні тести вартістю до 100грн);
  • швидкий результат  - до 3 хвилин;
  • просте та звучне виконання – просто піднести смужку під струмінь сечі, або занурити її у склянку із сечею на кілька хвилин.

Цікаво знати: чим нижчий поріг чутливості смужки до ХГЧ, тим раніше тест покаже вагітність.

Але, при вагітності рівень ХГЧ у сечі може підвищуватися аж через 3 тижні після запліднення, тому у перші дні затримки тест дасть хибно негативний результат. Також мусимо зауважити, що при гормонопродукуючих пухлинах, ХГЧ у сечі може підвищуватися і в жінок, і в чоловіків, тому в таких випадках позитивний тест не завжди є позитивною новиною…

УЗД – визначення вагітності

Ультразвукова діагностика є універсальним методом діагностики, що обумовлено його інформативністю. Важливими перевагами УЗД є:

  • можливість провести суміжну діагностику стану органів малого тазу;
  • вчасно виявити гіпертонус матки;
  • з’ясувати термін вагітності;
  • визначити серцебиття (на 6-му тижні).

Ці переваги справді важливі для інформативної складової. Але не раніше 5 тижнів вагітності. Причина полягає у тому, що саме запліднення відбувається у маткові трубі, чого ми, на жаль, не побачимо на УЗД. Період коли запліднена яйцеклітина перейде до порожнини матки і закріпиться там – близько 2-3 тижнів. Аж тоді, ми зможемо тільки констатувати факт запліднення. Вже через 5-6 тижнів ми проводимо повторне УЗД, щоб пересвідчитися, що яйцеклітина прижилась, і вперше почути крихітне серцебиття.

Аналіз крові на ХГЧ

Цей лабораторний метод вважається найбільш раннім методом діагностики. Необхідно завітати у пункт забору аналізів натще і здати кілька мілілітрів крові. Тест-системи покажуть підвищення рівня ХГЧ. Варто зазначити, що констатувати запліднення ми можемо при рівні ХГЧ в крові понад 5 мОД/мл. Результати обстеження можна отримати протягом доби.

Чи покаже  аналіз ХГЧ вагітність вже у перший день запліднення? На жаль, це нереально, оскільки оболонка яйцеклітини у перші дні не виробляє достатньо. Проте, аналіз буде достовірним вже у перший день затримки менструації.

Визначення базальної температури – результативний?

У часи, коли ХГЧ та УЗД означали тільки невідоме поєднання 3-х букв, тоді, звісно ж, єдиним методом діагностики вагітності жінки вважали поєднання симптомів, затримку менструації та підвищення базальної температури. Станом на сьогодні доведено, що 2-х фазна крива температури не є специфічною ознакою вагітності, а часто виникає якраз при різного роду захворюваннях сечостатевої системи (запальні зміни, гормональні розлади і тд).

Любі жінки! Якщо ви натрапили на цю статтю у пошуках відповіді на питання, чи вагітні ви – не витрачайте свій вільний час на роздуми та недостовірні методи. Заплануйте візит до гінеколога, і ми разом сформуємо подальшу тактику діагностики та підтримки вагітності.

Будьте здорові!


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом