записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Івано-Франківської клініки

Вибрати інше місто
 

Лікування церебрального арахноїдиту

Арахноїдит – гостре запальне ураження павутинної оболонки мозку. Анатомічно головний та спинний мозок покритий трьома оболонками: тверда (зовнішня), павутинна (середня) та м’яка (внутрішня). При арахноїдиті найбільше страждає павутинна оболонка, інколи м’яка (відповідно до назви «arachnoidea»  з лат. – «павутинний»).

 

Церебральний арахноїдит  - запалення павутинної оболонки головного мозку. У більшості клінічних випадків захворювання виникає у дітей, що зумовлено нижчою опірністю до інфекцій та несприйнятливістю до температурних перепадів.

Етіологія та патогенез церебрального арахноїдиту

Церебральний арахноїдит є так званим ускладненням гострих інфекційних захворювань (отит, гострий тонзиліт, скарлатина, енцефаліт) та захворювань сполучної тканини (ревматизм). Також церебральний арахноїдит вважається одним із найважчих ускладнень черепно-мозкових травм.

Проявляється патологія повільно, приблизно за 2 тижні після проникнення інфекції або нанесення травми. Виникнення захворювання зумовлене також  такими основними факторами:

  • наявність патогенного збудника;

  • незначний набряк головного мозку;

  • наявність сполучнотканинних рубців, спайок.

Також значну роль у виникненні патологічного процесу відіграють аутоімунні процеси, які спричиняють ущільнення оболонок мозку. Це спричиняє порушенню відтоку ліквору і відповідно утворенню кист різного розміру.

Симптоматика церебрального арахноїдиту

Розрізняють різні форми церебрального арахноїдиту: спайковий, спінальний, гострий, підгострий, хронічний та інші.

Основним симптомом при церебральному арахноїдиті є сильний головний біль, що переходить у затяжні мігрені. Цей біль провокується стресом, розумовим перенавантаженням, світловим чи звуковим подразненням, перегрівом чи переохолодженням. При сильних головних болях пацієнти скаржаться на періодичні напади блювання.

 

При конвекситальному арахноїдиті у пацієнта виникають судоми, часто навіть генералізовані. Також характерні неврологічні порушення. Оптохіазмальний арахноїдит викликає значні порушення зору, як монокулярні, так і бінокулярні. Відмічається атрофія зорового нерва, що в свою чергу призводить до абсолютної втрати зору.

 

Порушення функцій мозочка супроводжується погіршенням рівноваги, порушенням координації, м’язовою слабкістю, посіпуванням рук.

При вчасному діагностуванні арахноїдиту можна очікувати позитивних прогнозів, фактично повне відновлення працездатності. До найгірших ускладнень відносять незворотну атрофію лицевого нерва. Рецидив захворювання можливий при постійній дії подразнюючи х чинників: шум, стрес, переохолодження чи перегрівання.

Діагностика та лікування церебрального арахноїдиту

Діагностика церебрального арахноїдиту є неймовірно складною, оскільки клінічно дана патологія майже не відрізняється від інших уражень головного мозку. Тому диференційна діагностика в даному випадку є дуже важливою. Для початку необхідно пройти огляд і консультацію у лікаря-невропатолога для з’ясування даних анамнезу і вияснення причини патології. Заради виключення онкопатології головного мозку, лікар призначає комп’ютерну томографію голови.

 

Лікування церебрального арахноїдиту має певні відмінності в залежності від форми захворювання.

  1. При гострій формі доцільно призначати антибіотики широкого спектру дії.
  2. При підгострій формі та при ремісії терапія призначення на зниження набряку головного мозку, виведення токсинів, покращення загального стану організму. Лікар призначає дегідратуючі засоби, вітаміни, антиоксиданти та ін. Для зняття головного болю – анальгетики.

Пам’ятайте: своєчасна діагностика в рази підвищує відсоток позитивних прогнозів та якість лікування церебрального арахноїдиту! Зверніться до спеціалістів медичного центру «Оксфорд Медікал» і отримайте якісну медичну допомогу!

Запис за телефоном: 777 299

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки