Лікування тріщин соска в Івано-Франківську

Грудне вигодовування – це природний процес, досить інтимний для матері та дитини. Для деяким матусь годування грудьми є певним ритуалом, для дитини – відчуттям захисту та турботи. На жаль, вигодовування грудьми супроводжується різними проблемами на різних етапах: гіпогалактією, болем в грудях, застоєм молока, тріщинами на сосках.

Тріщини на сосках – це дуже неприємна і болюча проблема молодих мам, яка виникає, частіш за все, у перші дні годування грудьми.

Чому виникають тріщини на сосках?

В першу чергу, тріщини на сосках пов’язані з помилками мами під час годування. Також можливі й інші причини, які можуть стати для вас навіть сигналом більш серйозної проблеми. До причин тріщин на сосках відносять:

 • неправильне положення дитини та неповне охоплення соска губами дитини під час годування;

 • примусове завершення годування – дитина хоче їсти більше і не відпускає сосок, тим самим травмуючи його, тому при відлученні дитини від грудей, мама одразу відчуває дискомфорт;

 • неправильна гігієна грудей: білизна з неякісних матеріалів, які спричиняють запарювання соска, засоби догляду, що пересушують шкіру та ареолу соска, висушування шкіри антисептиками ніби для дезінфекції та ін.;

 • підвищена чутливісь шкіри;

 • гіповітамінози і авітамінози;

 • залізодефіцитна анемія;

 • алергічна реакція на різні засоби догляду та ін.

Симптоматика та ускладнення тріщин сосків

Тріщина – це ознака яку можна легко розпізнати візуально. На соску помітно тонкі лінійні елементи, що за кольором відрізняються від ареоли; на поверхні можуть бути дрібні кірочки. Больові відчуття залежать безпосередньо від глибини тріщини: при глибших тріщинах жінка не може не те що годувати, а навіть доторкнутися до соска – виникає нестерпний пекучий біль.

Також з тріщин може просочуватися прозора рідина в мізерній кількості, навіть з домішками крові. Тріщини на сосках все більше відлучають маму від грудного годування і змушують переводити дитину на штучне підгодовування. 

На жаль, самостійно тріщини затягуються не часто. Навіть навпаки, можуть приєднатися супутні інфекційні ускладнення – мастит, абсцес, поява ерозій та виразок. Інколи ускладнення невеликої тріщинки приводять жінку на операційний стіл. 

Як лікувати тріщини соска?

З появою будь-яких проблем з годуванням варто звернутися до лікаря-мамолога. Неважливо, чи відчуваєте ви біль, чи дискомфорт, чи молока виділяється надто мало, чи надто багато. Лікар опитає вас, детально огляне, призначить дообстеження. У випадку тріщин соска, картина стає зрозумілою завдяки візуальному огляду. Але щоб після лікування не було рецидиву, лікар повинен докласти зусиль, щоб визначити, що стало причиною тріщини і звісно ж усунути цю причину.

Лікар призначає додатково лабораторні обстеження: ЗАК, аналіз виділень з соска; УЗД молочних залоз для визначення ризику ускладнень. 

Не варто повністю відмовлятися від годування грудьми. Поки триватиме лікування тріщини, зціджуйте молоко вручну і не обмежуйте малюка. Для лікування призначають зовнішні креми та мазі з вітаміном А і В, ланоліном, оксидом цинку, протизапальні засоби, заходи для профілактики інфекційних ускладнень. Правильне лікування дозволяє якомога швидше затягнути тріщину. Наголошуємо, що перед годуванням варто повністю видаляти залишки мазі з соска! 

Що не можна робити В ЖОДНОМУ РАЗІ:

 • самостійно приймати антибіотики та змащувати сосок мазями з антибіотиком;

 • вмивати груди всілякими відварами трав і тд;

 • використовувати прокладки для грудей;

 • змащувати соски спиртовмісними засобами.

Щоб отримати дієву та якісну допомогу, зверніться до лікаря! Запис за телефоном: 067377299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Марія Григорівна 26-11-2020 Леся Ярославівна дуже гарний спеціаліст і дуже чуйна та приємна людина...Дуже багато часу приділяє на кожного пацієнта.Це є дуже важливо...Дуже гарно оглядає та точно ставить діагноз...Не призначає безліч аналізів....Призначає гарне лікування...Завжди на зв'язку в будь який час, і це дуже важливо...Дуже чуйно та відповідально ставиться до своєї роботи...Не можу сказати що іти на прийом до лікаря це задоволення але до Лесі Ярославівни я правда іду із задоволенням..Адже вона завжди допоможе, підкаже і заспокоїть...Дякую Вам щиро щиро))))

відділення: Мамологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом