УЗД молочних залоз зі знижкою 50%! Кількість місць обмежена! Запис за тел: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

Лікування маститу в Івано-Франківську

Досить часто у критичні фізіологічні періоди жінки скаржаться на біль у грудях. Особливу небезпеку появи різного роду патологій, пов’язаних з молочними залозами, становить період лактації. За статистикою, саме у період годування грудьми, більшість жінок скаржаться на симптоми, притаманні маститу.

 

Мастит – це запальне ураження молочних залоз, спричинене бактеріальним збудником. Найчастіше захворювання виникає у віці 15-45 років під час грудного вигодовування. Не виключається можливість появи маститу і у жінок, котрі ніколи не народжували.

ЕТІОЛОГІЯ ТА ФАКТОРИ ПОЯВИ МАСТИТУ

Основною причиною виникнення маститу у жінок є проникнення інфекційного збудника (стрептокок, стафілокок) у організм жінки через мікротріщини на ареолах молочних залоз чи інші ворота інфекції. Також мастит може бути наслідком вже наявних інфекційних захворювань: тонзиліт, пієлонефрит та інші.

Не виключається також одна з доволі поширених проблем кожної годуючої жінки – лактостаз, або застій молока. Його спричиняють такі фактори:

 • неправильне прикладання матір’ю малюка до грудей;

 • білизна з неякісної синтетичної тканини, тісний одяг;

 • стрес, зловживання алкоголем, тютютнопалінням неправильне харчування;

 • використання спеціальних накладок на сосок при годуванні;

 • звичка спати «на животі».

СИМПТОМАТИКА МАСТИТУ

Клінічно розрізняють такі форми маститів: серозний мастит, гострий інфільтративний мастит, хронічний мастит, деструктивний мастит, гнійний мастит, гострий лактостаз. Кожен з видів маститу характеризується специфічними проявами, які визначає лікар під час обстеження.

До загальних симптомів маститу відносять:

 • часті ниючі болі в ділянці молочної залози;

 • підвищена температура тіла (38°С і вище);

 • симптоми загальної інтоксикації: озноб, недомагання, погіршення самопочуття, поганий сон;

 • об’єктивно – залоза збільшена у розмірах, гіперемована, на дотик – гаряча, ущільнена;

 • болісність регіонарних лімфовузлів при пальпації;

 • тахікардія, незначне зниження артеріального тиску.

Варто зауважити, що фактично усі види маститів виникають гостро і наносять значного збитку здоров’ю матері.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ МАСТИТУ

Діагностика маститу передбачає декілька етапів, базовими з який є: збір анамнезу, скарг, огляд молочних залоз (якщо ураження несиметричне – порівняння ураженої залози із здоровою), пальпація. Також в обов’язковому порядку призначається УЗД молочних залоз, лабораторні обстеження, а саме: загально клінічні показники (кров, сеча) та ін.

 

Лікування маститу залежить від форми захворювання, його тривалості, причин, особливостей. В першу чергу лікування спрямоване на знищення збудника та попередження появи незворотніх змін. Лікар мамолог призначає медикаментозне лікування антибіотиками широкого спектру дії. З метою усунення болю доцільно призначати знеболюючі засоби.

 

Для полегшення лікування рекомендовано призупинити процес лактації, що можна досягнути медикаментозним шляхом. Годування грудьми при маститах суворо заборонено!

Кваліфікований лікар зобов’язаний попередити годуючи жінку про ризик появи маститу і беззаперечно ознайомити з основними правилами профілактики захворювання. Профілактика маститу передбачає: правильне прикладання дитини до грудей при годуванні, носіння білизни з якісного матеріалу, адекватне зціджування молока, гігієна грудей, відмова від засобів по догляду зі шкірою, що містять шкідливі хімічні засоби, профілактика появи тріщин сосків.

 

І основне: при болях у молочній залозі, ущільненні, підвищенні температури – ОБОВ’ЯЗКОВО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЛІКАРЯ!

Звертайтеся до спеціалістів відділення мамології «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ» і ви гарантовано отримаєте якісну медичну допомогу на високому професійному рівні!

Телефон для запису: 777 299

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом