Лікування мастопатії в Івано-Франківську

Проблеми молочних залоз є актуальними для жінок будь-якого віку. В першу чергу, це пов’язано з підвищенням рівня гормональних захворювань. Частково, свою роль у цьому процесі відіграє сучасний спосіб життя жінок, хронічний стрес. Одним з найпоширеніших запитів до лікаря-мамолога є така проблема, як мастопатія. Близько у 80% жінок віком 35-55 років наявні ознаки мастопатії.

Мастопатія являє собою ненормальне розростання тканини молочної залози. Дана патологія базується на дегенеративно-профілеративних процесах у молочній залозі і фактично має повне право вважатися передраковим процесом. Тому, враховуючи сумну статистику щодо захворюваності на рак молочної залози, зосереджуємо вашу увагу на даному питанні більш детально.

Причини виникнення мастопатії

Гістологічно картина захворювання являє собою порушення співвідношення між сполучною та епітеліальною тканиною. Як зазначалось вище, основною причиною мастопатії є гормональні зміни, які часто переходять межу норми. Провокують ці відхилення такі фактори:

  • захворювання яєчників, як аномальні вроджені зміни, так і запальні захворювання;

  • активне куріння;

  • невнормований прийом гормональних препаратів;

  • супутні ендокринні захворювання, а саме порушення роботи гіпоталамо-гіпофізарної системи, наднирників та щитоподібної залози та ін.

Різноманітність проявів мастопатії у різних груп жінок

Оскільки гормональні зміни присутні у жінок різного віку, то і прояви мастопатії можуть мати свої особливості. У дівчаток насправді молочні залози збільшуються не у дорослому віці і навіть не у період пубертатну. Важко уявити, але молочні залози починають рости буквально з 4 дня після народження. Відбувається розвиток залозистої тканини, проток залози, хоча й візуально це не є помітним аж до 12-13 років.

 І саме у віці 12-14 років виникає стрімкий ріст рівня статевих гормонів, дівчинка починає активно рости. У цей період ризик появи мастопатії є досить високим, тому мамі рекомендовано завітати з дитиною просто з профілактичною метою до лікаря. Симптоматика мастопатії у дитини часто є прихованою та інколи при нормалізації гормонального фону процес регресує.

У жінок, які досягли статевої зрілості, найвищий рівень виникнення мастопатії. Впливають на це вищезазначені причини, які найчастіше проявляються у віці 20-40 років. Основним симптомом є циклічний та ациклічний біль у молочних залозах. При самообстеженні жінка відчуває поодинокі або множинні незначні ущільнення, інколи бувають виділення з сосків.

У жінок віком від 40 років рівень статевих гормонів дещо знижується, виникають клімактеричні зміни. Цей період небезпечний ненормальними коливаннями гормонального фону, що може принести свої наслідки. В нормі відбувається інволюція залози, тканини заміщуються жировим прошарком. Діагностика у даному випадку передбачена профілактичними зверненнями жінки до лікаря (1-2 рази на рік).

Діагностика та принципи лікування мастопатії

Компетентним у діагностиці мастопатії є виключно лікар-мамолог. Під час первинного прийому лікар проводить детальний огляд залози, пальпацію, визначає наявність патологічних виділень з соска. Додатково призначається лабораторна діагностика, яка передбачає діагностику гормонального фону та виявлення маркерів онкопатології, і візуальні методи діагностики. Золотим стандартом діагностики мастопатії є УЗД молочних залоз. Цей метод є безпечним для жінки, дозволяє проводити необмежену кількість обстежень для спостереження за динамікою, також у процесі лікар може перейти у режим еластографії.

Лікування мастопатії починають з корекції гормонального фону. Тому лікуванням займається тандем, що складається з лікарів мамолога, гінеколога та ендокринолога. Наша мета – ваше благополуччя. Не нехтуйте візитом до лікаря. Зверніться до лікарів Оксфорд Медікал – ми вам допоможемо!

0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення МамологіяЦіна
Консультація мамолога 400.00 грн
Консультація мамолога (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Марія Григорівна 26-11-2020 Леся Ярославівна дуже гарний спеціаліст і дуже чуйна та приємна людина...Дуже багато часу приділяє на кожного пацієнта.Це є дуже важливо...Дуже гарно оглядає та точно ставить діагноз...Не призначає безліч аналізів....Призначає гарне лікування...Завжди на зв'язку в будь який час, і це дуже важливо...Дуже чуйно та відповідально ставиться до своєї роботи...Не можу сказати що іти на прийом до лікаря це задоволення але до Лесі Ярославівни я правда іду із задоволенням..Адже вона завжди допоможе, підкаже і заспокоїть...Дякую Вам щиро щиро))))

відділення: Мамологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом