Графік роботи центру у святкові дні
Біль у грудях тим чи інших чином турбував майже кожну жінку. Здебільшого біль був пов’язаний з циклічними змінами і попереджав жінку про те, що незабаром настануть «ці» дні. І жінки сприймали цей симптому як варіант своєрідної норми. Але насправді біль не є нормою і може виникати незалежно від циклу, та свідчити про певні проблеми з організмом.
Масталгія – це хворобливі больові відчуття в молочних залозах жінки, який свідчить про певні функціональні зміни в організмі жінки або про наявність патологічного процесу. Масталгія може виникати як у дівчаток, так і у жінок старшого віку. 80% випадків – жінки репродуктивного віку. Розрізняють циклічну (пов’язану з циклом) та ациклічну (не пов’язану з циклом) масталгію.
Що може викликати масталгію? Про що вона сигналізує? Причин досить багато:
гормональні зміни у пубертатному віці, при клімактеричних розладах, при ендокринних захворюваннях, пов’язаних зі змінами статевих гормонів;
подразнення нервових закінчень залози при її набряку під час ПМС;
пухлинні утворення молочної залози;
мастопатії різного ґенезу;
дисліпідемія;
защемлення периферичних нервів;
період лактації;
хронічний стрес, тривожні стани;
незручна та неякісна білизна, сон у бюстгальтері;
травми грудей;
прийом гормональних препаратів та ін.
Окрім болю в грудях, жінок можуть і зазвичай турбують інші симптоми. Саме вони наштовхують нас на диференціацію проблеми і дозволяють частково зрозуміти, у чому проблема та як із нею боротися.
Отже, супутні симптоми при масталгії:
набряк та масивне ущільнення залози;
підвищення температури шкіри над молочною залозою;
поодиноке та численні ущільнення над шкірою залози;
виділення з сосків;
погіршення загального стану;
відхилення з боку репродуктивної системи;
перерозподіл підшкірно-жирової клітковини;
посилене оволосіння;
зміна особливостей циклу та ін.
Якщо жінка починає відчувати біль, то їй у будь-якому разі рекомендовано записатися на візит до лікаря-мамолога. Лікар повинен провести ряд обстежень, щоб зрозуміти причину болю та всю її серйозність. Для цього спочатку проводиться огляд, пальпація залоз, детальне опитування пацієнтка. Додатково рекомендовано огляд та консультація лікаря-гінеколога.
Лабораторні обстеження, які призначають при масталгії: загально клінічні обстеження, дослідження рівня статевих гормонів та гормонів гіпофіза. Візуальні методи обстеження – УЗД молочних залоз, еластографія, мамографія – дозволяють виявити будь-які новоутворення та інші патології молочної залози.
Після проведення комплексу обстежень та верифікації діагнозу, лікарі формують індивідуальний курс лікування, з урахуванням віку, потреб та можливостей пацієнтки, індивідуальних особливостей. Лікарі проводять необхідне лікування гінекологічних захворювань, гормональних відхилень, корекцію способу життя пацієнтки, дієтотерапію, запроваджують фізіотерапевтичні методики.
Також жінкам рекомендовано відмовитись від шкідливих звичок та більше вільного часу приділяти руховій активності. Лікарі консультують жінку щодо вибору якісної та доступної білизни.
Любі жінки! Не нехтуйте симптомами болю, прислухайтесь до свого організму. Легше ліквідувати проблему на початкових її проявах, аніж шукати способи лікування тяжких ускладнень. Бережіть себе! А ми завжди готові вам допомогти!
Запис до лікаря за телефоном: 0673777299, 0503777299
Консультація мамолога | 450.00 грн | |
Консультація мамолога (повторна) | 350.00 грн |
Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону
відділення: Мамологія
Акції
Василіянок, 1
телефон:
+38 (034) 2 777 299;
+38 (067) 3 777 299;
+38 (050) 3 777 299
Незалежності 93А
телефон:
+38 (034) 2 777 299;
+38 (067) 3 777 299;
+38 (050) 3 777 299
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом