Лікування лактаційного маститу в Івано-Франківську

Грудне вигодовування – це важлива подія як для мами, так і для дитини. Годування дозволяє мамі швидше прийти до попередньої форми, відновлюється тонус матки, покращуються обмінні процеси, встановлюється міцний емоційний та духовний взаємозв’язок з малюком. Для дитини період годування полягає у отриманні важливих поживних речовин, формуванні імунного захисту, швидкій адаптації до навколишнього середовища.

Лактаційний мастит – це один із найнеприємніших нюансів, який може спіткати маму у період лактації, період годування малюка. Це запальні зміни молочної залози, які можуть бути викликані застоєм молока, приєднанням інфекційного чинника. 

Причини виникнення лактаційного маститу

Головний фактор захворювання – надання сприятливих умов для розвитку інфекції, а саме інвазії збудника золотистого стафілокока. Це виникає за таких умов:

 • неправильне годування дитини, а саме неправильне прикладання та годування «по годинах», адже у певні години дитина не може повністю насититися і не відпускає сосок, несвідомо травмуючи його;

 • неправильний догляд за шкірою молочних залоз: протирання соска спиртовмісними антисептиками, які висушують шкіру, використання засобів по догляду, які не підходять шкірі мами та викликають алергію, використання грудних прокладок – спеціальних накладок на сосок для уникнення протікання;

 • носіння білизни, яка викликає перегрівання залози, спарювання, потертості, тріщини;

 • застій молока, неправильне зціджування;

 • імунодефіцитні стани, авітамінози, патології лімфатичної системи;

 • гнійникові захворювання шкіри а ін.

Симптоматична картина лактаційного маститу

Лактаційний мастит протікає стадійно. Якщо мама не отримує належного лікування, то з легших стадій захворювання стрімко набуває тяжкої форми.

  1. Перша стадія – серозна – проявляється загальними запальними ознаками. Розвиток є неймовірно стрімким. У мами піднімається температура тіла до 38-39⁰С, виникає сильне нездужання, залоза значно набрякає, стає гарячою на дотик. З соска можливі серозні виділення.
  2. Друга стадія – інфільтративна – починається з появи гною. Жінку сильно лихоманить, з соска виділяється жовто-зелений гній з неприємним запахом, годування стає неможливим. Матір турбують наростаючі головні болі, явища інтоксикації, підвищена температура тіла, збільшення лімфатичних вузлів в аксилярній зоні.
   • Третя стадія – абсцедуюча – починається з тромбозу лімфатичних судин, виникнення абсцедувань, які спочатку виникають на соску, потім інфільтрують товщу залози. Потім процес переходить далі – ретромаммарне абсцедування. Температура може досягати 40⁰С, залоза набуває синюшного відтінку, вкрай болюча, тому жінка навіть не піддається пальпації.

    Діагностика та лікування лактаційного маститу

    При підозрі на мастит будь-якої етіології варто не чекати, а одразу ж звернутися до мамолога, доки захворювання піддається консервативному лікуванню і не потребує втручання скальпеля. Лікар, у свою чергу, огляне та про пальпує залозу, опитає пацієнтку та призначить додаткові необхідні обстеження: лабораторну діагностику та УЗД. 

    Лікування лактаційного маститу полягає в усуненні запальних явищ, профілактиці або ліквідації інфекційного процесу, забезпеченні благополуччя матері та збереженні грудного вигодовування. Лікар призначає відповідні медикаментозні як місцеві, так і загальні середники, фізіотерапевтичні процедури, санацію вогнища захворювання. 

    Важливу роль відіграє консультування щодо догляду за молочною залозою, навчання масажу молочних залоз, рекомендації щодо оптимального грудного вигодовування.

    Любі матусі, збережіть можливість ведення грудного годування! Знайдіть час навіть для профілактичного візиту до лікаря!

    Запис: 0673777299, 0503777299

    ( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
    послуги Відділення МамологіяЦіна
    Консультація мамолога 400.00 грн
    Консультація мамолога (повторна) 250.00 грн

    Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

    відгуки
    Марія Григорівна 26-11-2020 Леся Ярославівна дуже гарний спеціаліст і дуже чуйна та приємна людина...Дуже багато часу приділяє на кожного пацієнта.Це є дуже важливо...Дуже гарно оглядає та точно ставить діагноз...Не призначає безліч аналізів....Призначає гарне лікування...Завжди на зв'язку в будь який час, і це дуже важливо...Дуже чуйно та відповідально ставиться до своєї роботи...Не можу сказати що іти на прийом до лікаря це задоволення але до Лесі Ярославівни я правда іду із задоволенням..Адже вона завжди допоможе, підкаже і заспокоїть...Дякую Вам щиро щиро))))

    відділення: Мамологія

    Залишити відгук
    Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

    Акції
    актуальна інформація

    Дякуємо!

    Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

    Залишити повідомлення для адміністрації кліників
    Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
    up

    Записатися на прийом

    Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом