Лікування гінекомастії у чоловіків в Івано-Франківську

Великі груди завжди вважаються саме жіночою «козирною картою». У чоловіків грудні залози – це всього лиш недорозвинений орган, що складається зі шкіри, підшкірно-жирової клітковини, соска, та коротких проток. В нормі, грудні залози у чоловіків не виконують абсолютно ніякої функції. 

В деяких випадках чоловіки скаржаться на збільшення грудних залоз, що якраз може бути абсолютно не пов’язаним із зайвою вагою. Даний стан називається гінекомастією. Гінекомастія – це патологічний стан, характерний гіпертрофічними змінами грудної залози чоловіка.

Причини гінекомастії у чоловіків

В першу чергу, причинами є певні гормональні зміни. Різкий ріст грудей у чоловіка обумовлений, наприклад, або підвищенням рівня жіночих гормонів (естрогени), або навпаки, зниженням рівня чоловічих статевих гормонів (андрогени). Причиною цих станів можуть бути безліч захворювань: запальні та органічні захворювання чоловічої сечостатевої системи, пухлинні доброякісні та злоякісні новоутворення ендокринної системи на кожному з рівнів організації (гіпофіз, гіпоталамус та ін.)

Також на ріст грудних залоз у чоловіків можуть повпливати і інші фактори:

 • захворювання щитоподібної залози;

 • захворювання наднирників;

 • надмірна вага (ендокринне ожиріння);

 • гіперпролактинемія;

 • зловживання алкоголем або наркотичними засобами;

 • прийом деяких лікарських препаратів;

 • захворювання гепато-біліарної системи;

 • імунодефіцитні стани;

 • цукровий діабет;

 • прийом стероїдів та ін.

Симптоматика, що супроводжує гінекомастію у чоловіків

Розрізняють такі види гінекомастії, як справжня, хибна та змішана. Справжня – це збільшення в об’ємі залозистої тканини, хибна – збільшення жирової тканини (переважно при ожирінні), змішана – приблизно рівне співвідношення жирової та залозистої тканини.

Окрім видимого симптому збільшення грудних залоз, чоловіку часто скаржаться на такі неприємні відчуття:

 • загрубіння та набряклість залоз;

 • часті хворобливі відчуття, особливо при виконанні фізичної роботи;

 • свербіж залоз;

 • поява розтяжок на шкірі навколо грудних залоз;

 • відчуття тяжкості та тиску в грудних залозах;

 • зміна кольору сосків до більш яскравого або темно-коричневого;

 • поява патологічних виділень з соска при рухах або при стисканні соска (виділення можуть бути прозорі, білуваті, гнійні, кров’янисті).

Якщо окрім збільшення вас починає турбувати будь-який симптом, то не варто зволікати, адже пізнє звернення до лікаря може бути небезпечним появою незворотних наслідків та прогресування основного захворювання.

Діагностика та лікування гінекомастії в Оксфорд Медікал

З проблемою гінекомастії варто звернутися до кількох лікарів: мамолог, ендокринолог, андролог. Лікарі призначають комплекс візуальних та лабораторних  (гормональна панель, біохімічні показники онкомаркери) обстежень, щоб виключити всі можливі серйозні причини. Рекомендованими обстеженнями будуть також УЗД грудних залоз, еластографія, інколи призначають біопсію.

В першу чергу вдаються до консервативного лікування гінекомастії, а саме замісної гормональної терапії, дієтичного харчування, проведення комплексу фізичних вправ. У випадках неестетичних наслідків захворювання пацієнта скеровують на маммопластику.

Любі чоловіки, збільшення грудних залоз – це не чергова причина для жартів чи анекдотів. Це серйозний симптом, який може свідчити про тяжкі проблеми зі здоров’ям. Не соромтесь звернутися до лікаря! Спеціалісти медичного центру «Оксфорд Медікал» завжди готові надати необхідну допомогу. 

Запис за телефоном: 0673777299, 0503777299 

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення МамологіяЦіна
Консультація мамолога 400.00 грн
Консультація мамолога (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Марія Григорівна 26-11-2020 Леся Ярославівна дуже гарний спеціаліст і дуже чуйна та приємна людина...Дуже багато часу приділяє на кожного пацієнта.Це є дуже важливо...Дуже гарно оглядає та точно ставить діагноз...Не призначає безліч аналізів....Призначає гарне лікування...Завжди на зв'язку в будь який час, і це дуже важливо...Дуже чуйно та відповідально ставиться до своєї роботи...Не можу сказати що іти на прийом до лікаря це задоволення але до Лесі Ярославівни я правда іду із задоволенням..Адже вона завжди допоможе, підкаже і заспокоїть...Дякую Вам щиро щиро))))

відділення: Мамологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом