Лікування галактореї в Івано-Франківську

«Галакторея» звучить складно та незрозуміло. Насправді це є простим та поширеним станом. Галакторея – це патологічний симптом, який характерний виділенням білої рідини з соска. Зазначаємо, що стан вважається патологічним, коли він виникає поза періодами лактації. Насправді стосуватися це може не тільки жінок, а й чоловіків. 

Чим характерна галакторея?

При патологічній галактореї характерне виділення рідини білого кольору, яка може мати жовтуватий чи зеленуватий відтінок. Молоко виділяється і при натисканні на сосок, і навіть у стані спокою. Окремої уваги вартим є виділення крові з соска, що потребує негайного звернення до лікаря!

Окрім симптому виділення молока, галакторея супроводжується також іншими скаргами, в залежності від причини:

 • збільшення молочних залоз;

 • біль та дискомфорт молочних залоз;

 • ущільнення молочної залози;

 • посилена чутливість сосків;

 • мацерація та тріщини на сосках, що загрожують приєднанням вторинної інфекції;

 • головний біль, мігрень;

 • акне;

 • ознаки гірсутизму (посилене потовиділення, перерозподіл жирової клітковини, посилене оволосіння);

 • порушення периферичного зору та ін.

У випадку чоловіків приєднується збільшення грудей, зниження лібідо та проблеми із потенцією.

З чим може бути пов’язана галакторея?

Для початку варто зазначити, Основний гормон лактації – пролактин. Він постійно виробляється у жінки, але у допустимих межах. що за процес вироблення пролактину відповідають такі ендокринні залози: гіпоталамус – виділяє дофамін (пригнічувач пролактину), гіпофіз (безпосередньо виробляє пролактин) та навіть щитоподібна залоза (підвищений рівень тиреоїдних гормонів посилює продукцію пролактину). 

 І, на жаль, жінки часто стикаються з патологічним станом – гіперпролатинемією – посиленою продукцією пролактину. В залежності від рівня ураження регуляції продукції пролактину, розрізняють різного роду чинники гіперпролактинемії: 

 • ураження гіпоталамуса: пухлинні утворення, запальні процеси, іонізуюче випромінювання, травми, вторинні нейроендокринні розлади інфекційної природи;

 • ураження гіпофіза: пухлини гіпофіза (аденома – пролактинома), травми турецького сідла, запальні явища;

 • ураження щитоподібної залози: гіпертиреоз, тиреотоксичний криз, пухлини щитоподібної залози, аутоімунні фактори ураження щитовидки.

Також спричинити галакторею може прийом деяких лікарських засобів, синдром полікистозних ячників, пухлини молочних залоз, ниркова або печінкова недостатність.

Як лікувати галакторею?

Щоб усунути проблему галактореї, варто, в першу чергу, визначити причину патології і звернутися до мамолога. Лікар проведе опитування, огляд, оцінку виділень з соска. Також проведе комплексне обстеження рівня гормонів гіпофіза, статевих гормонів, гормонів щитоподібної залози, наднирників. Також рекомендований детальний гінекологічний анамнез та огляд у лікаря-гінеколога. При виявленні проблем з гормонами, можливим є скерування на візуальні методи обстежень залоз внутрішньої секреції. 

Якщо причина визначена – лікарі формують спеціальний індивідуальний курс лікування для ліквідації не тільки симптому, а й, відповідно, причини. В першу чергу проводять корекцію рівня пролактину медикаментозним шляхом. У найбільш складних випадках – пацієнтка скеровується на хірургічне лікування. 

Наголошуємо, що галакторею не варто лікувати самостійно, наосліп керуючись порадами знайомих. Адже, якщо є ризик онкопатології, ви тільки втратите дорогоцінний час на лікування. Зверніться до лікаря! Запис за телефоном: 0673777299, 0673777299.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення МамологіяЦіна
Консультація мамолога 400.00 грн
Консультація мамолога (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Марія Григорівна 26-11-2020 Леся Ярославівна дуже гарний спеціаліст і дуже чуйна та приємна людина...Дуже багато часу приділяє на кожного пацієнта.Це є дуже важливо...Дуже гарно оглядає та точно ставить діагноз...Не призначає безліч аналізів....Призначає гарне лікування...Завжди на зв'язку в будь який час, і це дуже важливо...Дуже чуйно та відповідально ставиться до своєї роботи...Не можу сказати що іти на прийом до лікаря це задоволення але до Лесі Ярославівни я правда іду із задоволенням..Адже вона завжди допоможе, підкаже і заспокоїть...Дякую Вам щиро щиро))))

відділення: Мамологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом