Лікування фіброаденоматозу молочної залози в Івано-Франківську

Новоутворення молочних залоз – чи не найчастіша проблема, з якою стикаються жінки на сьогоднішній день. Будь-яке ущільнення у молочній залозі змушує жінку бити на сполох. Звісно, далеко не всі випадки свідчать про рак, але наявність проблеми зі здоров’ям очевидна. Часто ущільнення в молочній залозі свідчить про фіброаденоматоз – патологічне розростання тканини молочної залози за рахунок збільшення об’єму сполучної тканини.

Причини фіброаденоматозу молочної залози

Ріст і розвиток молочних залоз керується гормонами нашого організму. Відповідно, зрушенні гормонального фону, можливе порушення розвитку залози та появи пухлинних новоутворень.

Конкретний етіологічний чинник даного захворювання не є остаточно встановленим. Здебільшого схиляються до теорій спадкової схильності, впливу стресу і звичайно ж – гормональних змін у організмі жінки. Гормональні зміни пов’язані, передусім, з такими станами:

  • ускладнення пубертатного віку;

  • клімактеричні зміни;

  • активне куріння;

  • ендокринні захворювання щитовидної залози або гіпофіза;

  • захворювання яєчників;

  • захворювання органів малого тазу;

  • захворювання гепато-біліарної системи.

Симптоматика фіброаденоматозу молочної залози

В залежності від певних гормональних та гістологічних особливостей, фіброаденоматоз прийнято поділяти на дві основні форми: вузлову та дифузну.

При вузловому фіброаденоматозі виникають поодинокі кістозні утворення в одному або двох квадрантах молочної залози. При пальпації жінка відчуває щільні еластичні утворення. Специфічних симптомів не визначається, можливий циклічний біль залози.

Дифузний фіброаденоматоз характерний рівномірним розростанням у всій залозі сполучної тканини. При цьому жінка скаржиться на хворобливі болючі відчуття у залозі, незалежно від фази циклу, ущільнення молочної залози, появу незначних виділень з соска (прозорих, жовтуватих та інколи коричневих). Інколи, при несвоєчасній діагностиці та лікуванню, дана форма може переходити у вузлову.

Наголошуємо, що дані зміни у молочній залозі лікарі вважають передраком. Тому не варто кидати на карти і вгадувати, доброякісна проблема чи ні, негайно зверніться до мамолога!

Діагностика та лікування фіброаденоматозу молочної залози

Обстеження пацієнтки варто починати з загальних даних – опитування, збір скарг та анамнезу, визначення супутніх захворювань. Важливою ланкою є також визначення спадкового анамнезу – прояви онкопатології у сім’ї. Надалі лікар-мамолог, в обов’язковому порядку, проводить пальпацію та огляд молочних залоз. Також рекомендовано лабораторне обстеження – гормональне дзеркало, та візуальні методики – УЗД молочних залоз, мамографія, еластографія молочних залоз. Також для диференціальної діагностики рекомендована пункція молочної залози та гістологічне дослідження.

Лікування фіброаденоматозу залежить від результатів обстежень. В першу чергу лікарі проводять корекцію гормонального фону та подальше систематичне спостереження. В інших випадках пацієнтка скеровується на хірургічне лікування.

Вкотре наголошуємо на важливості самообстеження. Звісно, не кожна може дозволити собі щомісячне обстеження у лікаря. Але ви цілком можете виділити 5 хвилин вільного часу та самостійно про пальпувати залозу, визначити щільність, болючість. Пальці людини достатньо чутливі, щоб виявити нетипове утворення залози. Повірте, ця процедура допоможе зберегти життя.

Запис до лікаря мамолога: 0673777299, 0503777299


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Марія Григорівна 26-11-2020 Леся Ярославівна дуже гарний спеціаліст і дуже чуйна та приємна людина...Дуже багато часу приділяє на кожного пацієнта.Це є дуже важливо...Дуже гарно оглядає та точно ставить діагноз...Не призначає безліч аналізів....Призначає гарне лікування...Завжди на зв'язку в будь який час, і це дуже важливо...Дуже чуйно та відповідально ставиться до своєї роботи...Не можу сказати що іти на прийом до лікаря це задоволення але до Лесі Ярославівни я правда іду із задоволенням..Адже вона завжди допоможе, підкаже і заспокоїть...Дякую Вам щиро щиро))))

відділення: Мамологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом