Допомога при лактостазі в Івано-Франківську

Грудне вигодовування – це золотий стандарт годування малюка. Грудне молоко матері містить незамінні мікроелементи, вітаміни, поживні речовини і навіть антитіла, які забезпечують перші кілька місяців імунного захисту дитини (природній пасивний імунітет). Українські протоколи, закордонні гайд-лайни, і будь-які інші медичні ресурси наголошують на необхідності та ефективності грудного вигодовування. 

Якщо деякі мами свідомо відмовляються від годування грудьми, то у деяких виникає проблема фізичної неможливості годування грудьми – лактостаз.

Що таке «лактостаз» та чому він виникає?

Лактостаз – це стан, що дослівно перекладається як застій молока у молочній залозі. Молочна залоза – це складний гормонозалежний орган, який складається з численних часточок та трубочок. Під дією гормону пролактину відбувається вироблення грудного молока в залозі. Молоко проходить по трубках залози і виходить на поверхню соска – вивідний отвір.

 Лактостаз виникає часто перед першим годуванням, скільки механізм вироблення і секреції молока ще не повністю сформований і вдосконалений – нема взаємодії між секреторним та вивідним механізмами. Виникає перевироблення молока, перенавантаження альвеол і застій молока.

Причин цього стану досить багато:

  • неправильне прикладання малюка до грудей, що в наслідку призводить до неповного вивільнення молока і навіть недоїдання дитини;

  • годування по годинах, яке формує рефлекторне вироблення молока у певний час доби, коли дитина, наприклад, не захоче їсти. Любі матусі, такий метод є застарілим та неефективним! Годування дитини має бути тоді, коли цього хоче дитина, а не у певні години;

  • неправильне зціджування, як наслідок – створоження молока і перекриття проток;

  • травми молочної залози;

  • носіння тісної та незручної білизни з синтетичних матеріалів;

  • стрес, недостатній сон та відпочинок;

  • шкідливі звички;

  • неповноцінне харчування та ін.

Прояви лактостазу

В першу чергу, інка скаржиться на болючість молочної залози. З часом, при пальпації відмічається ущільнена ділянка, більш болюча, шкіра над нею гіперемована. При приєднанні інфекції та нагноєнні залози виникають симптоми інтоксикації – підвищення температури тіла, загальне нездужання, сонливість та апатія. Жінка скаржиться на нестерпне "розпирання" залози та неймовірний біль. Виникає таке ускладнення як гнійний мастит.

Здається з такої дрібниці виникає така велика проблема. Зауважуємо, що проблема стосується не тільки мами, а й малюка, який не отримує необхідних речовин. Бо навіть найбільш адаптовані гіпоалергенні суміші не можуть за своїми властивостями зрівнятися з материнським молоком. Дитина недобирає у масі, фізичному розвитку, стає більш сприйнятливою до інфекцій.

Принципи діагностики та усунення лактостазу

Діагностика лактостазу не потребує складних обстежень. Лікар фактично бачить ситуацію під час первинного прийому, коли жінка озвучує скарги та симптоми. Під час огляду та пальпації лікар відмічає можливі виділення гною з соска. Для диференціальної діагностики додатково призначають УЗД молочних залоз.

Допомогу при даному стані варто надавати одразу ж. Якщо наявне виділення гною, годування варто тимчасово припинити. Лікар навчає жінку та її чоловіка спеціальному масажу, який дозволить вивільнити протоки від гною. Додатково призначає дієтичне харчування, антибактеріальну терапію, заспокійливі засоби на рослинній основі, фізіотерапевтичні процедури. Після ліквідації проблеми, лікар консультує щодо правильного годування, догляду за молочною залозою, зціджування молока та ін.

Любі жінки, не варто чекати порад від подруг з досвідом, мам чи бабусь, оскільки в них свої причини лактостазу, а у вас свої. Зверніться до лікаря!

0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення МамологіяЦіна
Консультація мамолога 400.00 грн
Консультація мамолога (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Марія Григорівна 26-11-2020 Леся Ярославівна дуже гарний спеціаліст і дуже чуйна та приємна людина...Дуже багато часу приділяє на кожного пацієнта.Це є дуже важливо...Дуже гарно оглядає та точно ставить діагноз...Не призначає безліч аналізів....Призначає гарне лікування...Завжди на зв'язку в будь який час, і це дуже важливо...Дуже чуйно та відповідально ставиться до своєї роботи...Не можу сказати що іти на прийом до лікаря це задоволення але до Лесі Ярославівни я правда іду із задоволенням..Адже вона завжди допоможе, підкаже і заспокоїть...Дякую Вам щиро щиро))))

відділення: Мамологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом