записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Івано-Франківської клініки

Вибрати інше місто
 
Кардіологія

Реабілітація після інфаркту міокарда

Реабілітація після інфаркту міокардаІнфаркт міокарда приходить несподівано. Одні люди живуть і вважають себе здоровими, а інші баряться із нападами стенокардії. Але рано чи піздно, гострий, давлючий біль в області грудної клітки змінює звичайне життя. Самостійно чи за допомогою бригади швидкої медичної допомоги ви потрапляє в реанімаційне відділення кардіологічного стаціонару. Там пролітають  вирішальні хвилини, оскільки від проведених реанімаційних заходів залежить життя. У наш час є два шляхи лікування інфаркту - це медикаментозне (тромболітичне) та інвазивне (стентування коронарної судини). Від цих методів залежить подальша тактика ведення пацієнта, яку тільки проводить лікар-кардіолог. Існує думка, що людина може перенести певне число інфарктів, про те, це не так. Перший інфаркт може виявитися важким і може бути останнім. Важливим є реабілітаційний період, від якого залежить якість і кількість прожитих років.

Інфаркт міокарда - це гострий стан, який характеризується порушенням кровоточу по коронарній судині і веде до відмирання серцевого м’язу. Він характеризується інтенсивним болем за грудиною, який триває більше 15 хв. і знімається через кілька годин або після прийому необхідних препаратів.

Причини виникнення

Основними причинами виникнення інфаркту міокарда є:

  • підвищений рівень холестерину, що веде до атеросклерозу вінцевих судин;
  • цукровий діабет;
  • куріння, алкоголь;
  • гіпертонічна хвороба;
  • генетка (наявність ішемічної хвороби у родичів);
  • ожиріння (індекс маси тіла більше 30 кг/м куб);
  • вік  (чоловіки > 45 р.; жінки  >55 р.);
  • стрес;
  • малорухомий спосіб життя.

Реабілітаційний період

Реабілітаційний період починається з перших днів у стаціонарі і закінчується спостереженням кардіолога протягом 2-х років. Перших 6 міс. пацієнт має кожних 2 тижні з’являтися на прийом, наступних 6 міс. – 1 раз на місяць, а на другий рік 1 раз на 3 міс.

На кожному прийомі кардіолог проводить об’єктивний огляд пацієнта, робить електрокардіограму, призначає необхідні лабораторні обстеження за результатами яких робиться висновок про стан здоров’я пацієнта, дає рекомендації щодо дієти, підбирає індивідуальний рівень лікувальної гімнастики, корегує лікування.

Від правильного прийому ліків, ведення способу життя залежить тривалість життя пацієнта. Ранні заняття фізичними вправами сприяють поверненню людини до нормального життя. Однак, починати лікувальну гімнастику можна тільки з дозволу лікаря і залежно від стану хворого та ступеня пошкодження серцевого м’язу.

МЦ «Оксфорд Медікал» Івано-Франківськ пропонує ведення реабілітаційного періоду пацієнтам після перенесених захворювань та операцій серця. Кардіологи нашого медичного центру, володіють багаторічним досвідом роботи та мають у наявності найновіше устаткуванням для діагностики, зокрема апарат експерт класу для ультразвукового дослідження.

Для запису до лікаря чи детальної консультації телефонуйте: (097) 4 777 299; (050) 3 777 299.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки